Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Co to jest za urządzenie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150330)

2KORONA 08-02-2012 14:26

Co to jest za urządzenie?
 
1 załącznik(i)
Witam czy możecie powiedzieć mi co to jest za ustrojstwo, to coś aluminiowego z tym ożebrowaniem? I czemu raptem mi po tych mrozach olej zaczęło wywalać(jakby na łączeniu).Auto stało tydzień akurat w te mrozy duże, ledwo odpaliłem, wracam z krótkiej trasy (100km)a tu pod autem oleju nakapane i to tak sporo.I cały mokry w oleju tak jak widać, nigdy tak nie było?wytarłem do czysta zrobiłem 5km i znowu już pojawia się olej.no cyry.
Z tego co ja wyczytałem to jest jakaś chłodniczka oleju.Co mam z tym zrobi?Jak to w ogóle działa?na mój łeb to olej chłodzi płyn tak?czy na odwrót? Co mogę we własnym zakresie sprawdzić?i co robić, czeka mnie trasa na dniach>

ssaqulca 08-02-2012 15:11

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
hey kolego z mojego punktu doświadczenia jest to chłodnica oleju a obok jest puszka gdzie się wkłada filtr oleju te plastikowa taka puszka z nakrętką od dołu, jak byś potrzebował taka chłodnice to mam na stanie.

wojtekjanus 08-02-2012 15:15

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Chłodniczka oleju narażona jest na mechaniczne uszkodzenia, bo jest nisko z przodu silnika. Prawdopodobnie coś pękło od uderzenia, ale sprawdź jeszcze wszystkie śruby, czy nie odkręciły się (mocujące chłodnicę do podstawy filtra) i nakrętkę filtra...
Zdjęcie sugeruje, że nieszczelność jest na styku chłodniczki i podstawy filtra (?)

dab1978 08-02-2012 16:01

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1780418)
wszystkie śruby, czy nie odkręciły się

wersja optymistyczna...;) pewnie pękła i leje, ja moją uszkodziłem wkręcając czujnik oleju...o pół obrotu za dużo i koniec...:( nowa ok. 1500 zł, używka 350zł, działa do dzisiaj:)

ziemek56 08-02-2012 18:06

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Nie znam uszczelnienia, ale stawiam na oring i ten do wymiany - oczywiście przy prostej przylgni.
Pęknięcie raczej nie - za mały wyciek, ewidentnie z przylgni.

wojtekjanus 08-02-2012 18:42

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Cytat:

Napisał ziemek56 (Post 1780536)
Pęknięcie raczej nie -

Ale ta lokalizacja od początku była nieszczęśliwa i w modelu 2,2l zmieniono ją. 9 na 10 przypadków to pękniecie, zwłaszcza zimą od zmrożonego, twardego śniegu (zaspy).
Z tego względu ta chłodniczka to wyjątkowo chodliwy towar...

Góral65 08-02-2012 18:42

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
bardzo dziwny przypadek w piątek przy -32 przy próbie zapalenia też troszkę w tym miejscu przepuścił oleju ale nie udało mi się zapalić w poniedziałek już przy -22 zapalił i po oleju została tłusta plama i nie leje :razz:

dab1978 08-02-2012 19:00

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Ale ty masz silnik 2,2 a Wojtek napisał, ze w tych silnikach sprawa wygląda inaczej...ja osobiście różnic nie znam, ale...tu chyba sprawa dotyczy Mondka, tak? czy tam również jest ona tak nisko?

Góral65 08-02-2012 19:09

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Cytat:

Napisał dab1978 (Post 1780568)
Ale ty masz silnik 2,2 a Wojtek napisał, ze w tych silnikach sprawa wygląda inaczej...ja osobiście różnic nie znam, ale...tu chyba sprawa dotyczy Mondka, tak? czy tam również jest ona tak nisko?

zgadza się silnik 2,2 ale (urządzenie) pokazane na zdjęciu identyczne dlatego pisałem

dab1978 08-02-2012 20:17

Odp: Co to jest za urządzenie?
 
Czyli Ford wniosków nie wyciągnął...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.