Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania na jałowym biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149479)

adam1985 30-01-2012 17:58

Drgania na jałowym biegu
 
Pisalem tez tez temat na forum focusa ale tam nie uzyskalem poki co odpowiedzi. Problem polega na tym ze od dwoch tygodni podczas mrozu gdy silnik jest cieply sa wyraznie odczuwalne drgania na biegu jalowym, gdy dodam leciutko gazu tak aby obroty byly na poziomie 900 obr problem znika, podobnie jest gdy wlacze klime. Czy to oznaki dwumasy czy cos z ktoras poducha silnika? Myslalem tez ze moze do ktorejs poduchy dostal sie lod lub bloto i to powoduje padake?

dydo20 30-01-2012 19:36

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
Witam. Mam od 2 lat fokusa II i nie miałem z nim znacznych problemów do kiedy usłyszałem dziwny stukot dobiegający z pod maski, otworzyłem ja i nic nie za uwarzyłem żeby było coś poluzowane itp. Wjechałem na kanał zdjąłem osłonę i znalazłem pękniętą rurę wydechowa koło mocowania pod silnikiem poniżej katalizatora, widać było ze była już spawana . odkręciłem całość i pospawałem jak należy. (Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi ze nie powinna taka zdrowa rura tak popękać). Zamontowałem ja na swoje miejsce i było wszystko ok do czasu... po 4 dniach zaczęła znowu dzwonić i są drgania na silniku. Zastanawiam się czy jest to wina tego mocowania??? ze jest skręcane na sztywno do silnika a może była tam jakaś guma amortyzująca. Nie mam porównania na innym modelu fokusa. Może już ktoś miał taki problem???

Mogę też przypuszczać ze to wina poduszki silnika albo skrzyni bo jak gaszę auto jest szarpniecie???

adam1985 30-01-2012 19:47

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
rozumiem ze podpinasz sie pod moj post tak? Wiesz ja szukam odpowiedzi bo nie wiem czy mam sie zaczac juz bac wymiany dwumasy wiec moze Tobie tez niech ktos sprawdzi to

dydo20 30-01-2012 19:51

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
sorki nie wiedziałem jak załozyc temat i sie podpiełem

adam1985 30-01-2012 19:54

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
spoko, moze i Tobie i mi ktos doradzi

endy55 30-01-2012 20:07

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
mam podobnie jak wlacze klime w upalne dni to na wolnym obrotach troche czuc drgania ale glownie w upalne dni, teraz jak jest zimno to tez bardziej na postoju czuc drgania, mam zamiar wymiec poduszke/drazek reakcyjny skrzyni, ale jakos od ponad roku nie moge sie zebrac :), przeczytaj posta PRZEKLEJONY na pierwszej stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest opisane gdzie ta poduszka sie znajduje i moze to jest cala przyczyna :),
oryginal w ASO 180zl - pytalem sie w wakacje
Lemforder - okolo 130 (na forum koledzy pisza ze w inter-cars za 87zl chyba dostali )

maureliusz 30-01-2012 21:37

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
Też tak mam. Już zacząłem się zastanawiać, czy to nie zaślepiony EGR:-), ale widzę, że nie.
Wiesz morzy powyżej -10stopni i wiek to mogę mu to wybaczyć. Jeżeli zniknie przy -5 stopni, to nie będę szukał dziury w całym. Jakbyście jednak coś znaleźli to chętnie posłucham.

adam1985 31-01-2012 07:40

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
mi to zaczelo sie dwa tyg. temu i bylo zaledwie -2 stopnie , oby to bylo to a nie dwumasa bo sie zalame :-(

damiasek 31-01-2012 08:09

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
To może być koło pasowe napędu osprzętu. Ono też jest tak jakby dwumasowe,a tłumik drgań składa się z gumy. Być może na mrozie ta guma sztywnieje i ma mniejszą zdolność pochłaniania drgań - przemawiało by za tym zwiększanie się drgań przy zwiększonym obciążeniu paska np. grzaniem szyby.

adam1985 31-01-2012 08:49

Odp: Drgania na jałowym biegu
 
teraz to chyba pozostaje mi czekac na odwilz i zobaczyc co wtedy bedzie sie dziac. To dziwne ze jak klime wlacze to zero drgan jest , wiec na obciazeniu drgania ustaja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.