Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Silnik nie pali - totalna awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148799)

wirek28 23-01-2012 16:21

Silnik nie pali - totalna awaria
 
Witam!
Od kilku dni auto stoi pod domem i nikt nie ma pomysłu co się dzieje. Generalnie po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje... Rozrusznik nie kręci, nie słychać żadnego dźwięku spod maski. Silnik to 2.0TDCI 140km, przebieg 124000km.

Jak dotąd sprawdziłem wszystko co mogłem: akumulator, bezpieczniki, drugi kluczyk, i rozrusznik. Najciekawsze to po spięciu rozrusznika "na krótko" z akumulatorem silnik kręci ale nie odpala :(

Po podłączeniu do kompa (Bosch) wyskoczyło kilka błędów: P2505, P0A09 i P0562 - generalnie związane z zasilaniem wtrysków, których na dodatek nie można usunąć.

Czy ktoś może ma pomysł na to co to może być zanim auto lawetą pojedzie do ASO? Dodam, że dzień przed awarią wszystko było OK, przejechałem 100km, kilka razy odpaliłem a po nocy silnik zdechł...

mrk26 23-01-2012 17:58

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
a czujnik wstrząsowy sprawdzałeś? może trzeba zresetować? bo jak jakimś cudem został uruchomiony to może zabezpieczenie trzymać tak jak w razie wypadku że paliwo odcina i nie zakręci póki sie go nie zresetuje.

wirek27 23-01-2012 18:07

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Szczerze powiedziawszy nie, nie sądziłem, że diesel też ma... Jakieś sugestie co do lokalizacji?

emonkey 23-01-2012 21:10

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Prawy słupek A (gdzieś koło schowka lub gdzieś w bagażniku. Inne miejsca mi do głowy nie przychodzą.
I daj znać (jak możesz na PW) jak to się skończyło, bo się rozglądam za Mondeo mk4 i mnie to zaszokowało, że przy takim przebiegu coś się stało z silnikiem.
Pozdrawiam

wirek27 24-01-2012 15:28

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
P2505 - ECM/PCM Power Input Signal
P0A02 - Motor Electronics Coolant Temperature Sensor Circuit Low
P0562 - System Voltage Low

W sumie to wygląda na jakiś problem z komputerem. Ma ktoś może jakieś sugestie?

emonkey 24-01-2012 16:43

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Gdzieś czytałem że odpalanie na rozładowanym akumulatorze może w skrajnym wypadku prowadzić do trwałego uszkodzenia komputera... .
Może gdzieś masz kable poluzowane, ja miałem tak w fieście, więc radzę spr masę na silniku/skrzyni czy gdzie ona tam jest :)

danielr 24-01-2012 17:41

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Po pierwsze mega współczuje kłopotu.
Po drugie nie ufałbym do końca tym odczytom błędów. sprawdź jeszcze błędy na wyświetlaczu w trybie diagnostycznym (opis na forum w tips&tricks).
Czy po przekreceniu kluczyka podswietla sie deska ? Zapalają się kontrolki ? Spojrz wówczas na diodę od alarmu czy nie sygnalizuje, że nadal jest w stanie uzbrojenia (o ile jest).
A krecenie rozrusznikiem na krotko nie odpali ci silnika bo nie pracuje pompa paliwa (nie jest zasilana).

wirek27 24-01-2012 18:01

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Diody się zapalają i gasną. Zostają tylko standardowe tj. kontrolka silnika, smarowania i ładowania. Po przekręceniu kluczyka zero reakcji a powyższe diody nie przygasają... Alarmu nie ma więc raczej to nie ten problem. Z tego powodu testowałem drugi kluczyk bo pierwsza myśl, że to kwestia immobilizera.

Szukam dalej, a w czwartek Ford Asistance i laweta do ASO. Osobiście nie lubię oddawać auta do ASO jak nie mam zielonego pojęcia co to może być.

wirek27 24-01-2012 18:04

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
A co do masy... właśnie po to próbowałem odpalić "ręcznie" przez przyłożenia napięcia do rozrusznika. To była moja pierwsza myśl... że koledzy z ASO na przeglądzie coś "poluzowali". Przegląd miałem 1200km temu :( Paradoks :D

piotras.w 24-01-2012 18:58

Odp: Silnik nie pali - totalna awaria
 
Jeśli kontrolka PATS gaśnie to ukł.immobilizera jest ok.
Bez odczytania kodów IDS'em i sprawdzeniu komunikacji po miedzy modułami trudno powiedzieć co może być przyczyną usterki.
Możliwe że gdzieś padła instalacja (przecierają się przewody w peszlach).
powodzenia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.