Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147477)

bargus 05-01-2012 15:55

Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Witam, czy wy też tak macie, że przy spadku temperatury do 4st. automatycznie włączają się obie podgrzewane szyby? I czy można to wyłączyć jakoś? Przecież to kretyństwo- włącza mi sam podgrzewanie szyb mimo, że są czyściutkie. Chciałbym sam decydować kiedy tego potrzebuję. Jak wiadomo pobór prądu przy włączonym podgrzewaniu szyb i lusterek jest olbrzymi ( cierpi niepotrzebnie akuś i zużycie paliwa wzrasta). Powiedzcie proszę czy można to wyłączyć, czy trzeba jechać do serwisu.

laurentii 05-01-2012 16:03

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Tak, we wszystkich FL tak jest, u mnie również, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Kiedy nie potrzebuję to od razu wyłączam.
Jeśli chcesz się tego pozbyć to trzeba z komputera to wyłączyć. Powiedź w ASO przy przeglądzie, komuś na forum już to robili, krótka piłka i nawet chyba nieodpłatnie.

adam1985 05-01-2012 16:27

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
ja mam focusa z 2007 roku i tez to mam, fakt ze czesto przy odpalaniu wlacza sie to niepotrzebnie ale ja po prostu szybko to wylaczam i tyle

iras76 06-01-2012 10:35

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
u siebie czegoś takiego nie stwierdziłem

gdynia007 06-01-2012 14:10

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
u mnie również nic takiego nie występuje

loki34 06-01-2012 14:28

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
A ja tak mam,ale to az tak uciazliwe nie jest.

skylla1 06-01-2012 15:31

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Owszem występuje, tyle tylko, że czasem się włącza a czasem nie i nie wiadomo od czego to zależy. na pewno nie od stanu szyb:-).

Fokus08 06-01-2012 16:05

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Witam,
Jak napisał kolega powyżej jeśli mamy 4 st C na zewnątrz (zapalenie żółtej śnieżynki) załącza się ogrzewanie szyb - przód i tył, niezależnie czy jest zamarznięta czy nie. Da się to wyprogramować - trzeba podjechać do ASO i to zrobią. W standardzie jest zaprogramowane, że ma się załączać. Mnie to wyprogramowali i spokój - załączam manualnie gdy zachodzi taka potrzeba.

Pozdrawiam

alex2006 06-01-2012 16:54

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Też to mam.Przyzwyczaiłem się i tyle.Rozumiem że na czas kręcenia rozrusznikiem podgrzewanie nie pobiera prądu i nie powoduje dużego spadku napięcia.W dizlu przy podgrzewaniu świec żarowych czeka się i może zabraknąć prądu na rozruch-ale to moje przypuszczenia.Jak będę w serwisie to zapytam czy bezpłatnie wyłączą to ustrojstwo.

mark_TDDI 07-01-2012 20:09

Odp: Automatyczne włączanie podgrzewanych szyb
 
Jeżeli kondycja akumulatora nie jest najlepsza, to ten bajer nie zadziała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.