Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147002)

jarcher 29-12-2011 21:03

ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Witam Koledzy,
Mam następujący problem z ABS mojego MK3 (2004) – po około pół godziny jazdy zapal się kontrolka ABS. Po dłuższym postoju samochodu min 1-2 godziny wszystko wraca do normy i cykl się powtarza:
- komputer pokazuje błąd czujnika ABS tylnego prawego koła,
- czujnik wymieniłem na nowy, komputer pokazuje dobre parametry (widać odczyt prędkości w parametrach koła).
Problem nadal nie ustąpił.
Czy ktoś z Was miał coś podobnego
Pzdr.

eddek 30-12-2011 09:13

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Czyli czujnik przestaje działać, gdy łożysko koła się rozgrzewa?
Może właśnie dlatego?

jarcher 30-12-2011 14:08

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Dziś jeździłem z zaciągniętym ręcznym (kilka razy po 200-300 metrów) i rozgrzewałem piastę, wszystko było OK. tylko place poparzyłem :)
Mój mechanik jednak spoko gość ściągnęliśmy więcej sprzętu do diagnostyki (oscyloskop), rozebrali „pół” samochodu i na 90% kostka pod tylna kanapą w kablu łączącym czujnik koła z centralka ABS.
Jak przez tydzień będzie ok. uznam, że sprawa rozwiązana
Jeśli nie będziemy szukać dalej.

jarcher 31-12-2011 11:10

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
kicha, kontrolka dziś się zapaliła, trudno szukamy dalej...

matosu 31-12-2011 15:30

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Hmm, miałem podobny problem.... problemem są przewody łączące czujnik z resztą... już chciałem wymieniać całą piastę i okazało się że to problem przewodu... podchodziła woda i gotowe

jarcher 31-12-2011 18:49

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Powiedzcie proszę czy według Was dobrze kombinuje i można tak zrobić…
Fakty są takie, ze komputer pokazuje błąd czujnika prawego tylnego koła.
Chce zrobić tak zamienimy na wejściu modułu ABS – w miejsce prawego tylnego koła podepniemy lewe, a w miejsce prawego tylnego lewe tylne.
Jeśli problemem jest czujnik, piasta, kabel – komputer diagnostyczny powinien zacząć pokazywać błąd lewego tylnego koła (bo sygnał będzie z prawego ), jeśli nadal będzie to prawe będę musiał wymienić .. dobre pytanie co .. moduł ABS?
Niby w necie reklamują się goście, którzy specjalizują się w naprawach modułów, widziałem też sporo używek…

matosu 31-12-2011 18:55

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Pod jaki komputer podpinasz go ?
Moj mechanior nie widział dokładnego błedu w czym tkwi problem...

Podjedź do ASO Forda za komputer zapłacisz więcej ale będziesz miał dokłądną odpowiedź w czym problem...

lays 01-01-2012 21:16

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
czy jak jeżdzicie samochodem masz płynny odczyt z czujnika na datalogerze,czy po pojawieniu sie kontrolki jeżdziłeś z komputerem i w którym momencie zapala kontrolke

jarcher 02-01-2012 08:19

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
Tego nie wiem niestety, ale mam nowy/stary trop z wtyczka pod tylna kanapa, wczoraj zapali się ABS i zacząłem sam szukać. Zatrzymałem się uderzyłem w tylna kanapę i kontrolka zgasła, teraz będę jeździł z podniesiona tylna kanapą :). Porównałem obie strony i mam wrażenie, że kostka z prawej strony słabiej trzyma się w nadwoziu (ten plastik mocujący jest trochę luźniejszy) i ma tendencje do wpadania w drgania w czasie jazdy – znaczy tak mi się wydaje, rozebrałem ja raz jeszcze i ustabilizowałem kawałkiem zapałki (miałem tylko zapałki w schowku). …

jarcher 08-01-2012 20:17

Odp: ABS kontrolka zapala sie po pół godziny jazdy
 
ABS nie zapalił się od tygodnia, potwierdzam przyczyna była kostka pod tyna kanapa ;),


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.