Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] metaliczny stukot silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146315)

redzik99 17-12-2011 22:24

metaliczny stukot silnika
 
Witam mam mk4 2007r 1.8TDCI. Czasami podczas jazdy niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły na wolnych obrotach jak i przy gaszeniu silnika słychać metaliczny stukot. Gdy dodam gazu stukot mija jak spadają obroty znów jest. Dziwne jest też to że nie jest to regularne jednego dnia jest a drugiego nie. Wykluczam dwumas bo hałas jest identyczny przy wciśniętym sprzęgle jak i bez sprzęgła. Czy ktoś się już z tym spotkał proszę o pomoc.

Piksel 23-12-2011 18:11

Odp: metaliczny stukot silnika
 
redzik99 w ten sposób możesz wykluczyć awarię łożyska oporowego, a nie koła dwumasowego. Jeśli masz wibracje na biegu jałowym i metaliczne stuki przy gaszeniu to stawiam na awarię koła dwumasowego.

smoki3 23-12-2011 20:28

Odp: metaliczny stukot silnika
 
Cytat:

Napisał redzik99 (Post 1753572)
Witam mam mk4 2007r 1.8TDCI. Czasami podczas jazdy niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły na wolnych obrotach jak i przy gaszeniu silnika słychać metaliczny stukot. Gdy dodam gazu stukot mija jak spadają obroty znów jest. Dziwne jest też to że nie jest to regularne jednego dnia jest a drugiego nie. Wykluczam dwumas bo hałas jest identyczny przy wciśniętym sprzęgle jak i bez sprzęgła. Czy ktoś się już z tym spotkał proszę o pomoc.

Mnie się wydaje, że niestety może to być problem ze smarowaniem panewek.

redzik99 26-12-2011 13:28

Odp: metaliczny stukot silnika
 
Cytat:

Napisał smoki3 (Post 1756081)
Mnie się wydaje, że niestety może to być problem ze smarowaniem panewek.

dwa tygodnie temu wymieniłem olej zamieniłem syntetyka na półsyntetyk problem jest dalej więc nie wiem jak mogę wpłynąć na smarowanie panewek.
A co do tego hałasu to zauważyłem że jak silnik jest zimny to jest ok a jak sie rozgrzeje to nawet na wysokich obrotach słychać stukot. Ostatnio zauważyłem że mam wyciek z pod termostatu płynu chłodniczego który kapie na alternator. Pytałem się mechanika powiedział mi że to może tak stukotać sprzęgło alternatora.

Krzysztoff 26-12-2011 13:41

Odp: metaliczny stukot silnika
 
Witam,

Jeśli słychać "stukot" tylko na ciepłym silniku to wskazuje raczej na panewki... Koło dwumasowe hałasuje tak samo przy zimnym jak i ciepłym silniku.

Pozdrawiam

redzik99 26-12-2011 13:49

Odp: metaliczny stukot silnika
 
to co zrobić z tymi panewkami???

redzik99 31-12-2011 09:33

Odp: metaliczny stukot silnika
 
Byłem wczoraj w warsztacie nie wiem ile w tym prawdy ale majster powiedział mi że te dziwne odgłosy pochodzą prawdopodobnie ze skrzyni biegów zalecił nalać ulepszacza i poczekać na efekty. Jeżeli ten specyfik nie pomoże to będzie trzeba wymienić całą skrzynie. Co o tym sądzicie ja na pewno nie oprę się na diagnozie tylko tego majstra musi to przynajmniej potwierdzić jeszcze jeden spec.

fatek 31-12-2011 16:37

Odp: metaliczny stukot silnika
 
Cytat:

Napisał redzik99 (Post 1758800)
Byłem wczoraj w warsztacie nie wiem ile w tym prawdy ale majster powiedział mi że te dziwne odgłosy pochodzą prawdopodobnie ze skrzyni biegów zalecił nalać ulepszacza i poczekać na efekty. Jeżeli ten specyfik nie pomoże to będzie trzeba wymienić całą skrzynie. Co o tym sądzicie ja na pewno nie oprę się na diagnozie tylko tego majstra musi to przynajmniej potwierdzić jeszcze jeden spec.

kolego u mnie to serwis zdiagnozowal na dwumas,a mam nowy i ma okolo 6tysiecy przejechane,reklamuje to ale nie wiem czy odzyskam pieniadze,wymienialem poza aso.

lays 01-01-2012 21:08

Odp: metaliczny stukot silnika
 
witam,jeżeli to panewki stukot byłby cały czas a nie jednego dnia występuje drugiego nie.Czy ktoś sprawdzał w twoim samochodzie ciśnienie paliwa na szynie paliwowej podczas jazdy jak zachowuje się egr gdy występuje ta usterka.Możesz mieć problem spalania stukowego lecz trzeba by było to osłuchać żeby się rzetelnie wypowiedzieć.w silnikach tych zdarzają się usterki podpór wału korbowego gdzie po prostu odkręca się 3 podpora dzwięk jak panewki

mir200 02-01-2012 19:27

Odp: metaliczny stukot silnika
 
miałem podobne objawy dwa lata temu, bałem się że to z silnika. nie pamiętam podczas jakiej czynności znalazł mój mechanik- osłona nadkola ( nadkole) plastikowe była w jakiś dziwny sposób przygięta i okresowo uderzała w sprężynę przedniego zawieszenia- jedyny objaw to delikatne przetarcie tego miejsca- w czasie postoju nie było w ogóle widać że coś tam dotyka i koliduje. Odgięcie i chyba obcięcie tego kawałka plastiku spowodowało uciszenie do dzisiaj. A dźwięk był naprawdę donośny- bardzo głośne dzwonienie, jak ciągnięcie grubego łańcucha po bruku- i tylko w czasie jazdy-nie przypominam sobie ale być może też przy gaszeniu silnika- ale też ewidentnie wiedziałem że to prawa strona i raczej było podejrzenie że to z koła lub zawieszenia także nie wiem czy u Ciebie może być to samo. ale warto przyjrzeć się tym miejscom


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.