Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143941)

jaropat 15-11-2011 18:39

mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witam,
Zaniepokoiły mnie mrugające światła w mondku i zauważyłem że akumulator nie jest doładowany w pełni, zaznaczam, iż akumulator jest nowy i alternator po niedawnym remonciku, podejrzewam gdzieś wady na kabelkach, proszę o sugestie czego szukać.
Pozdrawiam,
Jaropat

Schem 15-11-2011 21:03

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Regulator napięcia. Remoncik nie wyszedł...
Odpal auto, włącz światła i podepnij miernik na klemy - jak napięcie lata góra dół, to 100% regulator - alternator do reklamacji.

jaropat 18-11-2011 16:46

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witam,
Nie sądzę, aby to był regulator, bo przez pół roku było dobrze i dlatego podejrzewam brak masy, lub jakieś przebicie, tylko nie wiem co sprawdzać i gdzie szukać usterki.
Nie twierdzę, że mam rację, ale tak mi się wydaje i dlatego proszę o rady.
Pozdrawiam,
Jaropat

jaropat 19-11-2011 14:45

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witam,
Dziś sprawdziłem ładowanie i miernik pokazał mi wartość 14,6, co mnie zdziwiło, lecz zauważyłem jeszcze coś ciekawego, co może przydać się podczas stawiania diagnozy, a mianowicie że podczas jazdy i po wyłączeniu wszystkich odbiorników zaczyna mrugać kontrolka ładowania, a jeszcze jedno wartość ładowania po włączeniu wszystkich odbiorników prądu spada nieznacznie do 14,3.
Przyznam się że nie wiem co to może być, dlatego proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi, co dalej sprawdzać, naprawiać, aby pozbyć się usterki.
Pozdrawiam,
Jaropat

darmodziej 19-11-2011 15:04

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Cytat:

Napisał jaropat (Post 1737613)
zauważyłem że akumulator nie jest doładowany w pełni,

Jak to rozpoznałeś?

jaropat 19-11-2011 15:17

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witam,
Mam aku centry z takim magicznym oczkiem, które jak świeci na zielono to aku ma full, a jak na czarno to niby oznacza doładuj, a jak na biało to ma to oznaczać zrób test, u mnie jest w oczku czarno, zawsze było zielono.
Pozdrawiam,
Jaro

darmodziej 19-11-2011 15:49

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
No tak, też mam taki. Kiedyś mi się rozładował, więc podpiąłem pod prostownik i naładowałem, a „oczko” dalej było czarne, dopiero jak go lekko stuknąłem, to zrobiło się zielone.

jaropat 19-11-2011 16:27

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witam,
Ok, oczko oczkiem, ale co z tym ładowaniem i świecącą się kontrolką po wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu.
pozdro
Jaropat

sibert-rally 19-11-2011 18:14

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
Witaj. U mnie przyczyną niedoładowania akumulatora było poluzowanie się przewodów na rozruszniku. W Mondeo przewód wychodzący z alternatora idzie na rozrusznik. Tam łączy się z przewodem idącym do akumulatora. Inna sprawa że u mnie było znacznie mniejsze napięcie na akumulatorze. Możesz jeszcze sprawdzić czy na wyższych obrotach trzyma napięcie czy może rośnie powyżej 14,6V. Jeśli rośnie do np. 15.5-16V winny może być tak jak pisał kolega wcześniej regulator napięcia. Mogła też się spalić któraś dioda prostownicza. Na wszelki wypadek sprawdził bym też sam akumulator. To że w miarę świeży nie oznacza że nie mógł odmówić posługi. Najlepiej sprawdzić go pod obciążeniem czy trzyma prąd.

valdi2000 20-11-2011 08:47

Odp: mrugające światła (falowanie) i nie doładowany akumulator
 
witam serdecznie!

w moim przypadku okazało się że szczotki się już kończyły, po ich wymianie i lekkim wyrównaniu komutatora wirnika przestało migać


pozdrawiam
paweł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.