Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Szum powietrza przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142119)

ping90 22-10-2011 15:58

Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
Witam

Jestem posiadaczem Focusa MK2 2,0 TDCI i mam taka problem , przy przyspieszaniu nie wazne z jakiego biegu w srodku slychac taki dzwiek jak by powietrze nagle z duza sila wlatywalo do srodka co to moze byc??

Tigerbart 22-10-2011 19:46

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
oczom nie wierzę, nie no masakra po prostu...

Marek-B 22-10-2011 21:03

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
Zamknij okno:)

davideee 22-10-2011 21:14

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
moze wymieniales przednia szybe ostatnio jak tak mialem jak mi szyba sie opsunela tydzien po wymianie

ping90 24-10-2011 13:37

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
Auto kupilem 2 tyg temu i rzekomo nie bylo wypadkowe. Kurde dales mi do myslenia.

maciej_m 25-10-2011 19:55

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
a może turbina dogorywa jak masz to przy przyspieszaniu???

fanatyk81 25-10-2011 21:10

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
sprawdz rury przy intercoolerze

pretorian2 25-10-2011 21:25

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
nieszczelny dolot, dziurawy IC, sprawdz rury czy nie są pokryte olejowym nalotem.

Sender 26-10-2011 07:33

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
tak samo miałem jak poszła mi rura IC .

sh4dows_f 20-08-2014 18:46

Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu
 
witam kolegów,

sory za odgrzewanie tematu ale może odpiszecie ;)

u mnie podobne objawy,

miałem sprawdzane turbo jakieś 2 tygodnie temu po zakupie, luz niewielki, na łopatkach minimalne poszarpania (widoczne na kamerze) ogólnie mechanik powiedział ze jest całkiem ok.

po 2 tygodniach słyszę w trakcie przyspieszania jakby szum, coś takiego jakby ktoś mi odkręcał wentylacje. Słychać to jak przyspieszam na 4 lub 5 > 2000 rpm, odpuszczam i nic. czyli objawy jak u kolegów. Z tym ze u mnie nie dziala (nie swieci) sie lampka obiegu powietrza jak przełączam przycisk. ale co dziwne slysze roznice w dzialaniu nawiewu czyli jakby działało, z tym ze dioda padła? dziwne raczej malo spotykane. myslalem na początku ze to coś z wentylacja ale jak wyłączę szum słychać tak samo.

silnik ma moc, nie dymi, pytanie jak samodzielnie sprawdzić gdzie jest nieszczelność? sposoby na sluchanie podglądanie od spodu próbowałem ale nie udało mi się nic ustalić.

Nie mam kiedy pojechać do mechanika a jak udaloby sie ustalić co jest zepsute to kupie co trzeba i pojade na montaż.

Generalnie wiem że mam nieszczelny przewód powietrza od odmy do turbiny, ktoś ułamał zaczepy, waż będę miał jutro to odrazu wymienię. Pytanie czy muszę jakoś uważać szczególnie na coś w trakcie wymiany? zakładam że to akurat prosta sprawa, kilka obejm i wstawić nowy przewód, dobrze myślę?

czytałem na forum że jest tam przy złączce od odmy jakaś sprzężynka / zaślepka, co to dokładnie jest? jest ryzyko że coś mi "wyskoczy" jak odkręcę ?

dzieki za odpowiedzi :)





thx


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.