Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140266)

aleksander76 26-09-2011 14:51

Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
Hej,
mam problem z doczyszczeniem powierzchni auta, głównie szyb. Po codziennym postoju mojej bryki pod drzewami kiedy ja jestem w pracy auto wymaga gruntowego mycia.

Ostatnio mam jeszcze jeden problem, dziwna substancja, która osadza się na szybach i karoserii bardzo przypadła do gustu robactwu:( Dosłownie lgną do niego

Zacząłem codziennie myc szybę, ale nie jest to idealne, przez co szyba jest w coraz gorszym stanie. Próbowałem już tradycyjnych płynów do szyb, ale te zaschnięte zabrudzenia nie chcą do końca zejść.
Możecie mi polecić jakiś dobry środek?
Widziałem różne specyfiki na stacji, ale jakoś żaden mnie nie przekonał i nie był przeznaczony specjalnie do usuwanie robactwa!

Dzięki z góry za pomoc. :)

Pozdr.
Aleksander

focus_fan 28-09-2011 10:26

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
Hej!

miałem podobną historię z moim Focusem, gdy wybrałem się na długiego tripa po Niemczech :) po powrocie musiałem się rozprawić z plagą zaschniętych much, a że to niemieckie owady, to oczywiście łatwo nie było.

Nie wiem na jakiej stacji byłeś, ale ja na Orlenie kupiłem środek specjalnie do usuwania robali firmy MaxMaster. Nazywa się nie inaczej niż „USUWACZ ROBALI” :D A że nazwa zobowiązuje, to rozgromił te muchy na 4 fronty i śladu po nich nie było :wink:

powodzenia!

kicaj 28-09-2011 12:42

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
ostatnio jechalem autostrada pomiedzy HH i B, pod wieczor (szarowka),cieply sloneczny dzien, zadnych ciemnych chmur... a tu nagle zaczelo dudnic, i szyba od razu zrobila sie zamazana... niezly deszcz owadow byl... ;) doslownie nie bylo prawie widac rejestracji z przodu...
ja uzywam srodka do usuwania owadow (kupilem jakis bardziej no-name), jedynie co trzeba bylo robic to tym srodkiem "namoczyc" owady na szybie, masce, przez kilka-kilkanascie minut a nastepnie umyc. rewelka... nawet automatyczne myjnie nie sa wstanie po tym poradzic z zaschnietymi owadami...

Autofocus 13-12-2011 14:23

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
Czyli polecasz ten "Usuwacz robali" ? Bo to ciekawa sprawa,sam miałem z tym problem i tylko powierzchownie przemyłem płynem do mycia szyb. Pomogło.

kicaj 13-12-2011 15:39

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
polecam, tylko z uwaga ze nie dziala od razu - potrzebuje sporo czasu (kilkanascie minut) aby rozmiekczyc wszystkie owady
z owadami ktore dopiero co sie rozbily w wiekszosci przypadkow plyn pomoze...
ale tez nie zawsze...

Autofocus 12-01-2012 12:08

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
Dobra,dzięki za opinię bo w takim razie również spróbuję. Mam nadzieję,że uda mi się pozbyć tego robactwa,to uciążliwy problem.

bartas_y 21-02-2012 13:17

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
tez zawsze używałem środka do mycia szyb ale efekty były średnie... spróbuję środka do roztapiania robali:) nawet nie wiedziałem ze cos takiego jest:))

kicaj 21-02-2012 16:27

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
teraz zima, ale na lato na pewno kupie taki sam środek "no name" (ostatnio kupione w marktkauf'ie)

pisii35 21-02-2012 21:24

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
pierwsze słyszę o środkach do roztapiania robactwa, zawsze płynem do mycia szyb to to usuwałem. Jednak człowiek uczy się przez całe życie. :)

XV 1900 04-05-2012 14:45

Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?
 
Wystarczy zwykła gazeta położona na szybę i popryskana wodą na kilka minut i póżniej umycie normalnym srodkiem do szyb.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.