Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139954)

Maxim93 21-09-2011 20:48

jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Chcę kupić nowe żarówki.
Jakie najlepiej się spisują w reflektorach Mondeo mk1 z wkładkami i dają najlepszą widoczność?

ŁukaszD 21-09-2011 21:55

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Kolego sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie. Jeśli chcesz super mocnego światła wybierz np. Osram Night Braker czy Philips +80%, ale wtedy żywotność żarówki będzie niezbyt duża. Jeśli chcesz jednak ciut gorszego światła, ale większej żywotności wybierz np. normalne żarówki Boscha, Philipsa czy innej znanej marki.

polspeedo 23-09-2011 09:47

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Na początku tego roku zakupiłem żarówki Night Breaker Plus + 90% (Osram), w porównaniu z żarówkami które wcześniej testowałem (Philips +30%), niebo a ziemia. Widoczność znacznie lepsza na poboczach i po linii prostej, bardzo dobrze odbijają światło znaki drogowe z dalekich odległości (widoczny kontur drogi), światło jaśniejsze/bielsze niż w Philipsach. Żywotność żarówek oceniam na średnio-długą, do tej pory przepaliła się jedna, czyli po około 8 miesiącach jeżdżenia po mieście, włącz i wyłącz. Patrząc na ceny: Osram około 22zł/sztuka, Philips około 12zł/sztuka (kupione na stacji). Jeden Philips przestał świecić po 4 miesiącach, i wtedy zmieniłem żarówki. Do porównania nie opisywałem marketowych żarówek, bo nie ma co opisywać. Żarówka żarowa zawsze będzie się przepalała, i nie ma na to reguły, jednym szybciej a drugim wolniej. Co innego żarówki LED. Jestem zadowolony z zakupu produktu firmy Osram i nie narzekam. A masz wymienione wkładki reflektorów (stare = żółte plastiki) w lampach, bez nich nie ma sensu zakupu żarówek ???

Tak to u mnie wyglądało, przy wymianie wkładek:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maxim93 29-09-2011 19:34

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
no wlasnie niedawno wymienilem te wkladki plastikowe ale teraz chcialbym zainwestowac w zarowki dobre. Jeszcze myslalem o regeneracji odblysnika. Jest taka firma w miejscoosci Turew pod poznaniem. Gdzies wyczytalem ze warto poszukac jakichs zarowek z filtrem zeby uchronic nowe plastiki przed zolknieciem... To prawda?

totekk 29-09-2011 20:22

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Kolego w styczniu wymieniłem całe lampy na nowe i również postanowiłem zakupić extra żarówki, zakupiłem PHILIPS BlueVision - efekt elegancko, lecz nie świeciły długo ok. 4miesiecy, postanowiłem zakupić tańsze żarówki i sprawdzić jak będą świecić. W związku z tym udałem sie do supermarketu i zakupiłem żarówki za 15zl komplet. Carrefour okazał się dobrym zakupem żarówki świecą do dziś i stwierdzam iż w nocy lepiej widać wg mnie. Z reszta w jednym numerze pisma motoryzacyjnego był test żarówek i te marki carrefour wychodziły o niebo lepiej niż niektóre renomowanych firm. Ważne żeby były marki carrefour a nie jakieś bottari czy coś.

Pozdrawiam

hirotaro 29-09-2011 22:17

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Cytat:

Napisał totekk (Post 1715297)
PHILIPS BlueVision

świecą dobrze przez ok 6 miesięcy później co raz słabiej na w nocy podczas opadów deszcze równie dobrze można by "zapalniczkę" włożyć tak słabo widać jeśli chodzi o drogę, jak PHILIPS to jakieś zwykłe ewentualnie OSRAM tylko że koszt podobny do PHILIPS-a

arturek 30-09-2011 07:01

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Cytat:

Napisał Maxim93 (Post 1715264)
[...] Gdzies wyczytalem ze warto poszukac jakichs zarowek z filtrem zeby uchronic nowe plastiki przed zolknieciem... To prawda?

Witam
Chodzi o filtr UV - większość żarówek go ma.
Oczywiście nie mówimy o chińskich "wynalazkach", zwłaszcza tych blue - wg testu gazetowego - farba (na zewnątrz żarówki) się spala i jeszcze przyśpiesza zniszczenie lampy

Ja używam zwykłych żarówek Bosch i uważam, że są OK

pozdrawiam
Arturek

Maxim93 01-10-2011 13:44

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1715376)
Witam
Chodzi o filtr UV - większość żarówek go ma.

No jak pytalem w sklepie o takie żarówki to kompletnie nie mieli pojęcia o co chodzi. A ja wolałbym trafić na tą "większość" niż przez niedomówienie na żarówe bez filtra. Jest jakieś oznaczenie wskazujące na UV?

Karawan 01-10-2011 14:02

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Witam.
Kiedyś znalazłem taki artykuł o żarówkach.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maxim93 05-10-2011 14:11

Odp: jakie żarówki h1 NAJLEPSZE do reflektorów przednich
 
Wielkie dzięki, w szczególności Koledze Karawan - właśnie czegoś takiego szukałem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.