Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki przy skręcaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136293)

Tomkin 27-07-2011 19:52

Stuki przy skręcaniu
 
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pewien problem z samochodzikiem, i niestety na żadnym forum nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytania.

Objawy są takie.

Jadąc na wprost czuję delikatne wibracje na kierownicy.
Wykonując skręt w prawo wibracje nabierają na sile, i w dodatku słyszę stukot.
Wykonując skręt w lewo wibracje również nabierają na sile i również stuka, ale mniej odczuwalnie niż w wypadku skrętu w prawo.

Kilka dni temu odwiedziłem stację diagnostyczną. Po normalnych badaniach wyszlo że wszystko w mondku jest w bardzo dobrym stanie, ale kiedy powiedziałem mechanikowi o problemie z którym się borykam to podniosł mi samochodzik i doszukał się niewielkich luzów po obu stronach przedniej półosi.

Pytanie moje brzmi, czy kogoś kiedykolwiek napotkał podobny problem?
Za 2 Tygodnie zamierzam zrobić samochodzikiem trasę do Chorwacji i zastanawiam się czy jest to problem na który można przymknąć oko, i zająć się nim po powrocie, czy jest to wada którą trzeba niezwłocznie naprawić.

Pytam bo nie jestem zwolennikiem większych napraw przed taka trasą.


Serdecznie pozdrawiam

SrebnaStrzała 27-07-2011 20:22

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
kiedy ostatni raz sprawdzałeś opony w tym zbieżność ?

MURZYN 27-07-2011 20:56

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Nie znam się zbytnio ale może to wahacze ??

olczus9012 27-07-2011 22:21

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1688425)
kiedy ostatni raz sprawdzałeś opony w tym zbieżność ?

Ja chyba też poszedłbym w tym kierunku...Myślę że "niewielkich luzów" jak to było wcześniej napisane aż tak by nie było słychać (tych stuków i drgań) chociaż no nie jest to też jakaś tam "pierdółka":)

Tomkin 27-07-2011 22:43

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1688425)
kiedy ostatni raz sprawdzałeś opony w tym zbieżność ?

Zbieżność opon sprawdzał mi facet przy okazji w/w wizyty w stacji kontroli pojazdów. Nic nie wyszło.

olczus9012 27-07-2011 23:25

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał Tomkin (Post 1688406)
Pytam bo nie jestem zwolennikiem większych napraw przed taka trasą.



A dlaczego właśnie tak? trochę to dziwne...a jak się w dordze cos rozleci? to lepiej...szczególnie przy takiej dużej trasie:D

Tomkin 27-07-2011 23:47

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał olczus9012 (Post 1688492)
A dlaczego właśnie tak? trochę to dziwne...a jak się w dordze cos rozleci? to lepiej...szczególnie przy takiej dużej trasie:D

No teraz pozostaje pytanie czy usterka która sie pojawiła jest na tyle niebezpieczna ze istnieje ryzyko rozpadniecia sie samochodu na trasie?

Jak oddam do mechanika to nie daj boże coś źle poskręca i też mi sie rozleci :) Wiadomo, Polak potrafi, ale nie zawsze jest precyzyjny.

konger 28-07-2011 07:35

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Może po prostu rozsypują ci się przeguby?!

Tomkin 28-07-2011 09:51

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Polatałem trochę po rożnych forach i rzeczywiście objawy związane z rozsypującymi się przegubami są podobne do tych z którymi mam do czynienia w swoim Mondeuszu.

Pytanie teraz czy jest to przegub wewnetrzny czy zewnetrzny ? Jak sprawdzić by mieć pewność że to przegub? I na jakie koszta narażam swój portfel jeżeli zdecyduje sie na ich wymiane?

konger 28-07-2011 11:41

Odp: Stuki przy skręcaniu
 
Nie znam się na tyle żeby rozpoznać który to przegub (nie wiem czym się różnią objawy):(. Jadę do zaufanego mechanika i stwierdza {u mnie na razie bez błędu}.Ja przegub zewnętrzny kupiłem za 100 zł. + robocizna 50 zł.:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.