Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136031)

skrzatekMK 23-07-2011 19:00

Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Cześć,

Mam dylemat. Kupiłem Mondka z 2000r i 192tyś km przebiegu (na liczniku - aczkolwiek nie wygląda aby miał mieć więcej). Silnik nigdy nie widział lpg. Silnik pali i pracuje bezproblemowo, suchy, nigdzie się nie poci, nie leci. Z tego co mówił poprzedni właściciel to między wymianami oleju, co 15tyś km, bierze max 1 litr oleju.
Ogólnie nie ma na co narzekać poza kosztami benzyny. I stwierdziłem, aby go zagazować. I tu się zaczynają moje dylematy:
1. Czy przy takim przebiegu silnik nie wyzione ducha jak dostanie lpg? Ale niby czemu miał wyzionąć? W końcu chyba jest w dobrym stanie i będę o niego dbał, tzn regularne wymiany oleju, świec, kabli, filtrów. Regularna kontrola gazu.
2. Czy sprawdzać luzy zaworowe przed montażem lpg?
3. Bawić się w tą lubryfikację?
4. Skłaniam się ku zestawowi: Stag 300+ Zavoli + MagicJet. A może oprzeć na KME?
5. A co jeśli gazownik coś spaprze?

Planuję jeździć panterą do 11 tyś km rocznie, także po 13-14 miesiącach się zwróci montaż. Zakładając, że pojeżdżę nią jeszcze jakieś 5 lat to chyba silnik wytrzyma te 60tyś km na gazie.

Poradzicie coś?

GrzegorzD 23-07-2011 19:14

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Gazuj i sie nie przejmuj. Zestaw dobry, Lubryfikacje sobie odpuść. Umówmy się że nasze auta są tak mało warte że nie ma się co certolić. Jak możesz na paliwie oszczędzać to oszczędzaj. Używane silniki są tanie jakby co, choć jak będiesz dbać o regulację instalki nic złego sie nie stanie.

Marek 23-07-2011 19:30

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Cytat:

Napisał grzesdc (Post 1686726)
Gazuj i sie nie przejmuj

Dokładnie tak:)

Jednego mondka gazowałem jak miał 274tkm i do tej pory jeździ i nic mu nie dolega.

skrzatekMK 23-07-2011 19:38

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Cytat:

Napisał bruti_2005 (Post 1686731)
Dokładnie tak:)

Jednego mondka gazowałem jak miał 274tkm i do tej pory jeździ i nic mu nie dolega.

A robiłeś jakieś regulacje zaworów

Marek 23-07-2011 20:01

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Domyślam się,że chodzi Ci o black top.Nie robiłem żadnych regulacji bo silnik pracował bez zastrzeżeń.Na gazie zrobiłem nim z 50tkm i sprzedałem.

skrzatekMK 23-07-2011 20:29

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Cytat:

Napisał bruti_2005 (Post 1686745)
Domyślam się,że chodzi Ci o black top.Nie robiłem żadnych regulacji bo silnik pracował bez zastrzeżeń.Na gazie zrobiłem nim z 50tkm i sprzedałem.

Dokładnie, mam silnik z czarną pokrywą. Czy to w sumie lepiej czy gorzej?

GrzegorzD 23-07-2011 21:08

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
troszke gorzej bo masz regulację płytkową a nie hydraulike. Dla świętego spokoju możesz pomierzyć luzy przed zalożeniem lpg i nie bedzie problemu.

gorny7 25-07-2011 21:09

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Cytat:

Napisał skrzatekMK (Post 1686723)
4. Skłaniam się ku zestawowi: Stag 300+ Zavoli + MagicJet.

tyko bez Magi jetów weż wtryskiwacze Hana jeżeli nie chcesz mieć problemów

jareckiwawa 28-07-2011 18:00

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Popieram zdanie kolegów.Ja założyłem instalację w lutym,silnik miał wtedy 185 tyś.Jeżdżę,nic się nie dzieje,chodzi tak samo jak na Pb.Nie żałuję że się zdecydowałem,a trwało to chyba ze dwa lata.Pozdrawiam.

GrzegorzD 28-07-2011 19:57

Odp: Mondeo MKII - Dylemat przed założeniem lpg
 
Przekonaliśmy? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.