Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135676)

Witia10 18-07-2011 18:26

1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Witam
Jak w temacie kpiłem autko. Jak zimny zbiera się dobrze, Turbo załącza przy 2500, nie kopci i odpala dobrze na ciepło i na zimno. W trasie jak się zatrzymam (pauza) autko traci moc (przy ruszaniu gaśnie) w trakcie jazdy jak niższa temperatura ok 20 stopni następuje przyrost mocy. Silnik szarpał mocno, więc wymieniłem membrany booster i oringi, odłączyłem EGR, wyczyściłem przepływomierz. Rozrząd, płyny i filtry wymienione. Jadąc ze stałą prędkością 80 km/h odczuwam dalej niewielkie szarpanie silnika. Jak spadnie moc szarpanie silnika jest wyraźniejsze (na wolnych obrotach pracuje płynnie). Przy boosterze ktoś wcześniej gmerał - regulacja jest na równi z nakrętką, ale to moim zdaniem to nie powinno mięć wpływy na spadek mocy. Proszę o pomoc.

AmaterasuX 18-07-2011 19:02

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
zobacz tu... nie chce straszyc albo turbina albo turbosprezarka (albo to to samo i jedno... :570: )

link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witia10 18-07-2011 19:17

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Turbina raczej nie, ponieważ z tego co wiem jeśli pada to na zimnym silniku też niedomaga. Ostatnio jechałem 50 km autostradą bez postoju i spadku mocy nie było. Zatrzymałem się w korku i wtedy dopiero "koniki uciekły "silnik na jałowym pracuje ok przy ruszaniu aby nie zgasł muszę go kręcić na wyższe obroty bo gaśnie (słaby) przy podjazdach szarpanie "czkawka silnika". Turbina na wolnych obrotach?

AmaterasuX 18-07-2011 20:05

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
ja tak mialem w tico, ale to bylo przez to ze byl usyfiony i dziurawy filrt powietrza ;) pomoglo jak ręką odjął :D

Witia10 18-07-2011 20:29

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
ha ha wspaniały żart - czytasz posty? czy piszesz bzdety by pisać. Filtry wymienione. Szukam pomocy nie rozrywki.

AmaterasuX 18-07-2011 21:03

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Cytat:

Napisał Witia10 (Post 1684514)
ha ha wspaniały żart - czytasz posty? czy piszesz bzdety by pisać. Filtry wymienione. Szukam pomocy nie rozrywki.

przepraszam, zagapiłem się ... ja tylko dałem to jak ja mialem, nie pisalem ze musisz wymienic czy cos... nie lepiej by bylo dac do mechanika zeby sprawdzil?

Witia10 18-07-2011 21:11

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Mechanik porobił co mógł, a teraz róbta co chceta, dlatego potrzebna pomoc :027: Jak to by było takie proste to bym nie pisał. Dobrze poza tym jest wiedzieć co w trawie piszczy, każdy wie czemu.

daman0629 18-07-2011 21:12

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
kolego witia ja mialem podobnie to znaczy wzrosty mocy mialem w czasie jazdy ze stalo predkoscia byly to sekundowe wzrosty i spadki mocy,i tez palil rano jak nowy nie zapowietrzal sie z rana,a o dziwo przyczyna bylo zapowietrzanie podczas jazdy ,poprostu łapał powietrze na szybkozłaczkach miedzy filtrem a pompa wywalilem ja oczywiscie podgrzewacz tez i jak reka odja

Witia10 19-07-2011 18:58

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Jutro wymienię przewody paliwowe, a w sobotę jadę w trasę mam do przejechania 600 km. W niedzielę napiszę czy coś się zmieniło.

Witia10 20-07-2011 20:47

Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje
 
Wymieniłem przewody - zapowietrza się na filtrze. Co można zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.