Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134868)

wolnyprobe 08-07-2011 09:45

2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa
 
Moim problemem są wibracje na zimnym silniku (bieg jałowy)którym towarzyszą metaliczne dźwięki w dolnej prawej części silnika i lewej górnej w okolicach pierwszego wtrysku. W momencie tych stuków synchronicznie puszcza leciutkie bączki. Po rozpoczętej jeździe zanikają te dźwięki i kopcenie a na ciepłym silniku ich nie ma. Mechanik zgaduje że to dwumasa co wiąże się z również wymiana sprzęgła i niemałym kosztem. Koledzy z forum podpowiadają że może to być koło (mała dwumasa) które znajduje się po przeciwnej stronie. Czytałem różne fora do tych objawów dochodzą wibracje pedału sprzęgła. U mnie tego nie ma więc co Wy o tym myślicie???
Wydałem już sporo kasy na ten samochód i żaden mechanik nie może trafnie zlokalizować problemu. Boje się że i tym razem wydam tylko pieniądze. A moja kieszeń już jest prawie wyczyszczona.
Dzięki za wszelkie sugestie.

nazar00 11-07-2011 08:44

Odp: 2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa
 
to nie dwumasy, szybciej to bedzie coś z wtryskiem, moze podkladka pod wtryskiem

wolnyprobe 11-07-2011 09:17

Odp: 2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa
 
Dzisiaj doszedł jeszcze inny problem. Po odpaleniu silnika z wydechu wydobywa się biała chmura tak jak by ktoś wrzucił suchą trawę do ogniska. Objaw ten ustępuje po ruszeniu lub rozgrzania silnika. Zaznaczam że oleju i płynu chłodniczego nie ubywa. Patrzyłem też na wtryski i nie ma tam żadnych mokrych śladów ani okopcenia. Zaznaczam że silnik nie stracił mocy. Jedynie na światłach przy biegu jałowym występują jakieś drobne wibracje.
Jeszcze jedno pytanko. Mechanik mówił coś o zamienniku że by poszukać zamiast dwumasy - starszego modelu koła zamachowego. Czy jest to możliwe ???

pawkrzem 11-07-2011 11:08

Odp: 2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa
 
Co ma dwumasa do dymu z rury. To najprawdopodobniej problem z układem zasilania, jeżeli leci biały dym to może być niespalona ropa, czyli np. wtryskiwacz nie rozpyla poprawnie oleju napędowego, albo marnej jakości paliwo.

colin barbazynca 11-07-2011 11:18

Odp: 2.0tdci Dwumasa a mała dwumasa
 
Dwumasa ma bardzo duzo do tego - pozwala wyeliminowac kolejna nieudolna teorie (myslenie jest zbyt proste i za darmo) i przy okazji zarobic pieniadze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.