Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] lampka ze schowkiem na okulary-demontaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132297)

piancio 02-06-2011 21:40

lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Jak w temacie. Proszę o radę jak to bezpiecznie zdemontować, żeby nie narobić jakichś szkód.

weteran bezdroży 02-06-2011 22:49

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Rozbierałem to w wakacje, już dokładnie nie pamiętam. Ale nie było przy tym komplikacji. Trzeba delikatnie i ostrożnie chyba podwadzic.

jarowo 03-06-2011 07:52

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Wyciągnij najpierw lampkę a nstp. delikatnie cały ten plastyk w którym jest schowek i lampka. Jest on zamontowany na zatrzaski i przyklejony na rzepy do dachu w dwóch miejscach. Jak wyciągniesz lampkę to już będziesz sobie mógł wymacać gdzie jest mocowany.

piancio 03-06-2011 21:48

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Cytat:

Napisał jarowo (Post 1663543)
Wyciągnij najpierw lampkę a nstp. delikatnie cały ten plastyk w którym jest schowek i lampka. Jest on zamontowany na zatrzaski i przyklejony na rzepy do dachu w dwóch miejscach. Jak wyciągniesz lampkę to już będziesz sobie mógł wymacać gdzie jest mocowany.

A jak wyjąć tę lampke (podważyć,pociągnąć,przesunąć), pytam bo nie chcę czegoś połamać.

Barichello 03-06-2011 22:26

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Lampkę wyjmiesz śrubokrętem cienkim. Włóż go mniej więcej na środku od strony szyby czołowej. Trzeba nagnieść blaszkę która tam jest schowana i lampka wyjęta. Co do samej obudowy to z przody są 2 blaszki wsunięte za podsufitkę- z tyłu rzepy, więc sugeruję zacząć od tylnej części. Połamać nie powinieneś to mocny plastik ale w razie wpadki mam taki na stanie :) Powodzenia

Barichello 03-06-2011 22:36

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
1 załącznik(i)
Akurat miałem zdjęcie schowka pod ręka zaznaczyłem na nim na "czerwono" miejsce gdzie powinieneś podważyć lampkę i na "czarno" mniej więcej miejsca gdzie znajdują się rzepy i blaszki..

piancio 04-06-2011 13:52

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Bardzo dziekuję za wszystkie podpowiedzi, teraz na pewno się uda. Pozdrawiam

Killer_su 10-06-2011 11:00

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
Cytat:

Napisał Barichello (Post 1664074)
Połamać nie powinieneś to mocny plastik ale w razie wpadki mam taki na stanie :) Powodzenia

A masz cały taki schowek?

hbr 07-09-2011 10:42

Odp: lampka ze schowkiem na okulary-demontaż
 
1 załącznik(i)
Na tym zdjęciu dokładnie widać mocowanie (zarówno rzepy, jaki i zaczepy z przodu). Te zaczepy się łatwo odkształcają, należy mieć to na względzie bo potem cały ten plastik odstaje od posufitki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.