Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zgasł, nie pali - woda w benzynie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128066)

harc2000 09-04-2011 11:32

Zgasł, nie pali - woda w benzynie.
 
Witam,
Nalałem do Mondziaka benzyny w której było trochę wody (podejrzewam, że na 40 l. benzyny było jej z 2-3 litry). Samochód normalnie odpalił, ale potem po około 1 km zaczął tracić moc, przestał reagować na gaz, aż w końcu zgasł. Nie mogę go teraz odpalić...

Co z tym począć? Jakieś rady? Czy denaturat w tej sytuacji coś jeszcze da?

Sprawna jest naprawdę pilna...

bolek-tarnow 09-04-2011 11:40

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie! PILNE!
 
spusc to paliwo co masz w baku, pozwol by paliwo zeszlo z rurek doprowadzajacych za filtrem - najlepiej rozepnij rurke przy listwie wtryskowej (przy jednoczesnym odpieciu rurki przy filtrze paliwa) i dmuchnij kilka razy w nia by paliwo sie cofnelo i wyplynelo przy filtrze, wymien filtr paliwa, nalej dobrej benzyny, przekrec kilka razy na zaplon, zeby pompa dobila paliwo do listwy i wtedy odpalaj. sadze ze taka ilosc wody nie zostanie zwalczona przez denaturat. miejmy nadzieje, ze nie trafil szlag wtryskow. ja bym jeszcze swiece wykrecil i odciagnal szczykawka "paliwo" znajdujace sie w cylindrach. sprawdz jeszcze czy poziom oleju ci sie nie podniósł, bo przy wielu probach odpalania paliwo moglo dostac sie do oleju, a taki stan rzeczy moze doprowadzic do zatarcia silnika.

SrebnaStrzała 09-04-2011 11:42

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie! PILNE!
 
Cytat:

Napisał harc2000 (Post 1634735)
Nalałem do Mondziaka benzyny w której było trochę wody (podejrzewam, że na 40 l. benzyny było jej z 2-3 litry). Samochód normalnie odpalił, ale potem po około 1 km zaczął tracić moc, przestał reagować na gaz, aż w końcu zgasł. Nie mogę go teraz odpalić...

Byłeś świadomy że jest tam woda a mimo to wlałeś to do baku?

harc2000 09-04-2011 11:48

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie! PILNE!
 
Nie pytaj... :/

Spróbuje z denaturatem, jak nie pójdzie to chyba warsztat bo bez kanału będzie to wszystko trudno zrobić.

bolek-tarnow 09-04-2011 12:36

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie.
 
jak wiesz co masz robic to po co sie radzisz innych? denatura to nic ci nie da na 2-3l wody - co ty myslisz, ze jak go wlejesz to sprawe zalatwisz, ze woda od tak wyparuje?

harc2000 09-04-2011 14:41

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie.
 
Tak właśnie myślałem ;)

Pytam, bo najwidoczniej nie wiem czy w takiej sytuacji nie ma jakiś łatwych sposobów poradzenia sobie z problemem.

bolek-tarnow 09-04-2011 16:09

Odp: Zgasł, nie pali - woda w benzynie.
 
jak chcesz to lej denaturat - bedzie kolejna ciecz w baku, ktora tam nie powinna sie znalezc. juz napisalem co powinienes prawidlowo zrobic, a tak to zajezdzisz wtryski i nie daj Boże zatrzesz silnik - powodzenia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.