Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124184)

AdamGaL 28-02-2011 15:53

Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
Witam Forumowiczów;
Od jakiegoś czasu mam problem polegający na tym że gdy włącze światła "długie" to zapala mi się tylko prawe śwatło długie , a z lewej strony (czyli od kierowcy) palą sie cały czas kierunkowskazy, po wyłączeniu "długich" kierunki działaja normalnie.
Nie wiem co może byc tego przyczyną, wiec może ktos podpowie??
W galaxy miałem kiedys podobnie i przyczyna była w jednym luźnym przewodzie masowym.

jak narazie sprawdziłem połączenia masowe przy aku i bezpieczniki - wszystko jest o.k.

gdzie jeszcze ew. szukac połączeń masy??

marek11 28-02-2011 17:21

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
wyglada to na dwie usterki. Po pierwsze wyjalbym zarowke dlugich tych co nie swieca i sprawdzilbym czy jest dobra. Sprawdzilbym jak sie zachowuje auto bez tej zarowki. Przy okazji wyjmowania reflektora dokladnie obejrzlbym kostke i wiazke po katem zwarcie (obwod dlugich i kierunkow). Ale brak masy tak jak piszesz tez takie "cuda" moze powodowac.

jendrekmak 28-02-2011 17:39

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
Cytat:

Napisał marek11 (Post 1608529)
Ale brak masy tak jak piszesz tez takie "cuda" moze powodowac.

najczęściej przy braku masy światła nie świecą "pełną" mocą tylko na pół gwizdka
Cytat:

Napisał marek11 (Post 1608529)
Przy okazji wyjmowania reflektora dokladnie obejrzlbym kostke i wiazke po katem zwarcie (obwod dlugich i kierunkow)

wydaje mi się, że przy takim zwarciu powinno się też coś dziać w drugą stronę czyli jak się włączy kierunki

AdamGaL 28-02-2011 19:20

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
dzieki za sugestie, jutro od reki postaram sie to sprawdzic, dzisiaj miała miejsce mała "akcja" , mianowicie, gdy włączyłem długie i tradycyjnie zapaliła sie tylko prawa strona , a z lewej kierunki , trochę sie wkurzyłem i mondeo dostało strzała w deske rozdzielczą..... i przez ok. pół godziny usterka znikneła :D , po ponownym uruchomieniu było juz po staremu :/ i teraz sie zastanawiam - może coś za zegarami nie łączy/ styka/ czy coś

marek11 28-02-2011 19:27

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
W takim razie raczej bym przebadal manetke kierunkow bo tam przeciez tez dlugie. Chyba masz tam zwarcie to chyba bedzie to na 90%.

cosmo80 28-02-2011 19:29

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
Być może masz uszkodzoną manetke przy kierownicy. Zauważ że tą samą manetką sterujesz kierunkowskazami co swiatlami drogowymi.

jareczek1980 28-02-2011 19:31

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
jakbyś potrzebował zwykłej, bez napisu info to wal do mnie, oddam za grosze

marek11 28-02-2011 19:35

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1608652)
Byc moze masz uszkodzona manetke przy kierownicy. Zauwaz ze ta sama manetka sterujesz kierunkowskazami co swiatlami drogowymi.

bylm lepszy o 2 minuty ;-)

AdamGaL 28-02-2011 19:54

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
jestem własnie po przełożeniu manetki i problem dalej jest :/ jutro wiec zabiore sie za tą kostke przy lampie i obejrze żarówki

AdamGaL 01-03-2011 16:27

Odp: Po włączeniu "długich" świecią kierunki z lewej strony
 
po krótkiej przerwie witam ponownie :P
A wiec dzisiaj dokonałem demontażu lampy i sprawdzalem po koleji jak swiecą światła, po wyciągnięciu żarówki od długich było dalej to samo, ale podczas podpinania kostki od lampy (żarówka od długich była już założona) okazało się że ustarka leży w owej felernej kostce, oglądałem ja w srodku ale nic nie widac, dla pewności zalałem preparatem do czyszczenia styków, wysuszyłem i podłaczyłem, i narazie jest spokój, jeśli problem sie powtórzy to wiem juz gdzie szukac przyczyny, Dzięki marek11 za podpowiedzi, i browarek przy najblizej okazji dla ciebie :) ew, może 2 kupców na twoje przekaźniki znajde :) temacik do zamkniecia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.