Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] mala dwumasa kolo zamachowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123814)

PRZEMO 81 24-02-2011 17:22

mala dwumasa kolo zamachowe
 
juz od miesiaca borykam sie z tym problemem mianowicie czy mala dwumasa moze miec w tym przypadku wine pedal drga od sprzegla no i gluche pukanie jak wcisne troche pedal cisza dwumas ze sprzeglem byl wymieniany i wysprzeglik na orginal luk i nie pomoglo mnial ktos cos takiego

Ar2rB 24-02-2011 18:31

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
A'propos drgania pedału sprzęgła.

Ja tez nie tak dawno wymieniałem calutki komplet na nówki. Po jakiś 2 tys. km pedał sprzęgła zaczął lekko drgać przy leciutkim wciśnięciu (takim tylko eliminującym luz na pompce sprzęgła). Żadnych innych niepokojących objawów nie miałem. Tak przejeździłem ze 2 tys km następne. i któregoś pięknego dnia jadąc - wcisnąłem sprzęgło ale tak pomalusieńku, pomału i... poczułem na pedale "pykniecie". Po tym czymś sprzęgło przestało całkowicie drgać - nic na nim nie czuć, żadnego masowania stopy. Sam nie wiem co się mogło zdarzyć :-). Obstawiałbym pompkę sprzęgła.

W drugim moim bolidzie - fiacinie doblo tez drgało sprzęgło, w dodatku zapadało się. wyjąłem pompkę sprzęgłową - połamana sprężynka. wymieniłem uszczelniacze, sprężynę rozciągnąłem (w zestawie do regeneracji nie było sprężynki, a szkoda) i hula. Drgań nie ma. rozwiązanie tymczasowe, wiem. rozglądam się za nowa pompką.

PRZEMO 81 24-02-2011 19:06

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
tak tylko so jeszcze glosne dosyc stuki do tego po wcisnieciu jest cisza jestem tylko ciekawy czy moze miec z tym cos wspolnego male kolo zamachowe bo raczej pompka to nie jest

marek11 24-02-2011 19:17

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
nie wiem czy o ta dwumase ci chodzi co napedza pasek osprzetu?

kris1980 24-02-2011 19:48

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
Jezeli wymieniłeś dwumase bez koła zamachowego wału korbowego to teraz masz stuki.Guma na kole sie wytarła i stuka metalicznym odgłosem i to wkurza!Sam dosłownie dwa tygodnie temu pojechałem do servisu forda bo myślałem że też padła dwumasa ale na szczęscie tylko koło zamachowe,i wymienili;kolo zamachowe,pasek i napinacz.Odpalam mondzia i cisza:D.a i gwarancja rok!!

Zawika 24-02-2011 19:54

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
Cytat:

Napisał kris1980 (Post 1606111)
Jezeli wymieniłeś dwumase bez koła zamachowego wału korbowego to teraz masz stuki.Guma na kole sie wytarła i stuka metalicznym odgłosem i to wkurza!Sam dosłownie dwa tygodnie temu pojechałem do servisu forda bo myślałem że też padła dwumasa ale na szczęscie tylko koło zamachowe,i wymienili;kolo zamachowe,pasek i napinacz.Odpalam mondzia i cisza:D.a i gwarancja rok!!

Kolego kris1980, powstrzymaj się ze swoimi komentarzami. Nie masz pojęcia o czym piszesz i wprowadzasz innych w błąd.

PRZEMO 81 24-02-2011 20:33

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
mi po prostu chodzi o kolo pasowe walu czy by mialo w tym przypadku cos wspolnego moze ktos mial taki przypadek bo jeszcze zostaje skrzynia i najgorsze wal korbowy

Rijndael 24-02-2011 20:36

Re: mala dwumasa kolo zamachowe
 
To co popularnie nazywa się "dwumasą" to koło zamachowe (dwumasowe) znajdujące się w silniku od strony skrzyni. Koło pasowe znajduje się po drugiej stronie silnika i w nowszych autach też często jest dwumasowe. ;)

A co do samego wału... jak ktoś jeździ na rozwalonej dwumasie i jeszcze do tego pałuje silnik to jak najbardziej może go zniszczyć, bo drgania przenoszą się na wał korbowy i resztę silnika. Ale to przypadek ekstremalny. ;)

PRZEMO 81 25-02-2011 14:54

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
i nikt mi nic nie powie czy to male kolo pasowe moze miec wine

kris1980 25-02-2011 15:18

Odp: mala dwumasa kolo zamachowe
 
Przemo kup to i po kłopocie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A zle napisałem wcześnie ;zamachowe zamiast Pasowe,sorki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.