Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123620)

AbEER 22-02-2011 13:08

Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
Witam,

problem polega na tym, że odkąd mi zamntowano LPg (stag 4, sekwencja na jakichś tam wtryskach - nie pamietam), jadę np na 2ce, 3krpm, puszczam gaz i auto tak ze 2-3 razy szarpnie (jakbym jeszcze dodal gazui zaraz puścił), występuje to tylko na LPG na PB nie ma tego efektu. Nie jest to mocno zauważalne ale odczuwalne i zdeka irytujcące.

Gazownik stwierdził że na kompie wsio OK, że tak być musi i inaczej nie będzie bo wtryski są dalej jescze jest gaz w przewodach itd.

Ale kurde w innych autach tak nie ma :)

Pzdr

dj_junior 22-02-2011 14:58

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
kolego to zależy od tego jak długa masz gaz w aucie i czy to jest nówka czy używka. ja mam nówkę w swoim i miałem takie objawy przez 1-3 miesięcy później ustało ponieważ jak mój gazownik powiedział ze silnik musi się przyzwyczaić do jazdy na gazie. a gaz mam firmy Stako

bolek-tarnow 22-02-2011 21:07

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
Cytat:

Napisał dj_junior (Post 1604384)
mój gazownik powiedział ze silnik musi się przyzwyczaić do jazdy na gazie.

haha usmiailem sie po pachy.... :)
Cytat:

Napisał AbEER (Post 1604310)
Gazownik stwierdził że na kompie wsio OK, że tak być musi i inaczej nie będzie bo wtryski są dalej jescze jest gaz w przewodach itd

a moze sa zle zamontowane wtryski lub za długie wezyki- wejscie w kolektor ssacy? tak na pewno nie powinno byc. moze to tez byc wina regulacji samej instalki - sprawdzane bylo na podpietym kompie podczas jazdy?

AbEER 23-02-2011 08:26

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
No wężyków kawałek jest w sumie - niepomyślałem że mogą być za długie :)

Bo listwa nad silnikiem, kolektor metalowy to trochę długości mają.

Ale z drugiej stony widziałem auta z jeszcze dłuższymi i ne było tego efektu...

Instalacje prawie mam rok i jest tak niemal od początku... a przynajmniej odkąd pamiętam

Na kompie sprawdzane, Cut Off działa.

Stwierdził że tzreba z tym żyć. Ale zbliża się przegląd i jeszcze go muszę pomęczyć.

Właśnie nie wiem czy mu się nie chce, czy też naprawdę mam z tym, zyć :/

bolek-tarnow 23-02-2011 09:12

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
tak byc nie powinno, zmien najlepiej gazownika. podjedz do niezaleznego zakladu, przedstaw problem i zobaczysz co powiedza, Piszesz, ze jest tak od poczatku, czyli cos moglo, a raczej bylo przy montazu zle zrobione

jareckiwawa 23-02-2011 20:11

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
u mnie listwa wtryskowa jest zamontowana na pokrywie zaworów od strony kolektora ssącego więc wężyki mają odpowiednią długość.Nic takiego się nie dzieje,auto chodzi bardzo płynnie zarówno na PB jak i na LPG.

dresat 27-02-2011 14:06

Odp: Na LPG po puszczeniu pedału gazu lekki kangurek...
 
Cut Off źle ustawiony może dawać "kangurki"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.