Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122262)

roypl 07-02-2011 21:25

szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Witam !
po miesiącu poszukiwań v70 - stwierdziłem, że z budżetem max 28000 wybiorę młodsze mondeo w kombi.
Poszukiwania skonczyly sie tym, ze obejrzalem z 5 szt v70 wszystkie mialy przebiegi w okolicy 200000 a jak sie doglebnie przyjzalem to duuuzo powyzej,
tu odkryłem rodzynka - oszust cofnął z 500000 km....
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale mniejsza z tym chce kupic auto z salonu sprawdzone i serwisowane, co prawda firmowe - ale cała historia jest znana - ma spory przebieg, to to autko:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(cena bedzie nizsza w okolicy 23-24tys
tak na szybko to tylko opony do zmiany
no i nic nie bylo robione z wtryskami....i tu mam najwieksze watpliwosci - auto ma nalatane prawie 200000 i wtryski na 100% beda do roboty - i tu pewnie kwota okolo 5tys.(ASO) lub 2-2.5 (regenerowane) - co jeszcze moze mnie czekac z takim przebiegiem?
Myslalem tez o Focusie 2008r - ale blizniaki w drodze musze miec duzy kufer (dlatego szukalem v70)
licze na pomoc
pozdrawiam

roypl 08-02-2011 00:09

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
dziękuje za obszerne opinie i wypowiedzi,
pozdrawiam forum Forda:)

tomiscorpio 08-02-2011 00:18

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
takich tematow masz z 40 w tym dziale , a z 50000 milairdow w dziale mondeo , na temat wtryskow i tdci.

Dziekuje dobranoc

roypl 08-02-2011 00:32

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
pytalem o konkretne auto z konkretnym przebiegiem,
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dobranoc
Milo tu na tym forum
:)

rotor 08-02-2011 08:52

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Kolego roypl, bez urazy, ale skoro
Cytat:

Napisał roypl (Post 1594429)
cała historia jest znana

i pytasz
Cytat:

Napisał roypl (Post 1594429)
co jeszcze moze mnie czekac z takim przebiegiem?

to masz odpowiedź konkretną
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1594541)
takich tematow masz z 40 w tym dziale , a z 50000 milairdow w dziale mondeo , na temat wtryskow i tdci.
Dziekuje dobranoc

Kolega tomiscorpio wcale nie jest złośliwy, tylko praktyczy.
Forum (konkretnie działy Diesel i Mondeo) są właśnie między innymi o tym, o co pytasz (i jest tam obszernie) i powielanie tego, co jest w setkach postów nie ma sensu. Nawet nie trzeba używać opcji szukania, tylko nie lenić się i polecieć po tematach.
Wiem, że wiele osób będących od roku, dwóch, a nawet trzech lat na forum nie założyło żadnego wątku z pytaniem, ponieważ odpowiedź na nurtujące ich pytania znaleźli tu (ponad milion postów - mimo wszystko coś w nich jest).

Cytat:

Napisał roypl (Post 1594542)
pytalem o konkretne auto z konkretnym przebiegiem,
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dobranoc
Milo tu na tym forum
:)

I tu tak średnio się z Tobą zgodzę - Twoje pytanie jest w cytacie wyżej.
Swoimi ironicznymi uwagami prowokujesz do przykładowej odpowiedzi:
Z takim przebiegiem może Ciebie czekać całe spektrum kwestii: od NIC do WSZYSTKO. Natomiast jeżeli chodzi o konkretne auto z konkretnym przebiegiem... Może zapytaj poprzedniego właściciela, co jeszcze może Ciebie czekać z takim przebiegiem.
Poczytaj na forum co może trapić Mondeo MK3 z danego rocznika.
Jeżeli chcesz znać opinie nt. samej oferty, to poproś o to w poście ale to pewnie niewiele Tobie da, ponieważ
Cytat:

Napisał roypl (Post 1594429)
cała historia jest znana

A na forum jest miło :)

Miłego dnia

Kubuch 08-02-2011 09:00

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...

To_Ja_L45Y 08-02-2011 14:14

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Na moje oko nie musisz się od początku nastawiać na robienie wtrysków-ja jak kupowałem swoje mk3 to też byłem pewny że niedługo potem pójdą obowiązkowo do wymiany, a się okazało że wtryski nie sprawiają żadnych problemów.

tomiscorpio 08-02-2011 14:57

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Cytat:

Napisał Kubuch (Post 1594624)
Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...

Nie wiem po ile modzioly chodza , ale jak masz racje ....

to do tego to jeszcze komis jest

wiec bym dobrze zobaczyc to auto /... czy przypadkiem cos na drodze nie wyroslo duzego . I jak to poskladane jest.

roypl 08-02-2011 16:14

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Kolego Rotor Miłego dnia :)

napisałeś się, ale nic mi nie pomogłeś. Wierz mi, czytałem sporo wcześniej, mam mało czasu aby podjąć decyzję. Stąd moje pytania a idąc tym tokiem rozumowania - należy zamknąć forum i zostawić tylko opcje szukaj w archiwum.

Cytat:

Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...
Auto było serwisowane co 20tys w ASO (ostatnio przy 180tys) - przebieg, stan zawieszenia blacharki itp - sprawdzony w 100% - jest to auto "poflotowe" odkupywane z dużej firmy - kupuje je bezposrednio od wlasciciela - w nizszej cenie
Watpliwosci mam:
1. co do silnika - jutro jade do Bemo motors na diagnostyke silnika - i tu mam pytanie, Podlaczenie pod komputer kosztuje 230PLN, Test przelewowy tez 230 - należałoby robic te dwa ? czy wystarczy komputer
2. Wspomaganie ostatnio jezdzilem insignią i małym hyundaiem getz - a teraz przejechalem sie tym mondeo i wydawalo mi sie, ze wspomaganie chodzi bardzo ciezko....tak maja te kombi?

Cytat:

Na moje oko nie musisz się od początku nastawiać na robienie wtrysków-ja jak kupowałem swoje mk3 to też byłem pewny że niedługo potem pójdą obowiązkowo do wymiany, a się okazało że wtryski nie sprawiają żadnych problemów.
o takie informacje mi chodziło :)

Jak ktoś może rozwiać lub ugruntować moje wątpliwości to chętnie posłucham,
pozdrawiam
RoY

SILWE 09-02-2011 12:55

Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania
 
Test przelewowy da Ci info odnośnie fizycznego stanu wtryskiwaczy - czy trzymają parametry, a komputer sprawdzi Ci elektronikę. Sprawdź czy nie jest złożony z dwóch ( ale raczej jeżeli kupujesz od pierwszego właściciela firmy to myślę że takich kombinacji by nie robili. Coś tam pewnie zawsze wyjdzie później, ale tym się nie przejmuj, każde auto wymaga opieki. 200 tyś to nie tak dużo jak na to auto. Niech serwis zwróci uwagę na stan sprzęgła i koła dwumasowego - wymiana jest dość kosztowna ok 3 tyś PLN. Natomiast wszystko zależy jak ktoś jeździł. Mój wujo w MK3 2.0 TDCi ma prawie 300 tyś. km i jeszcze dwumasy i sprzęgłą nie wymieniał. Wtryski wymianieł w 2003 zaraz po zakupie auta, więc nie ma reguły. Mondeo to fajne, pakowne auto. Ja mam wersję 2.2 TDci i sobie chwalę. Ostanio np. pękła mi spreżyna - więc też zwróć na to uwagę - stan zawieszenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.