Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Probe lub Mondeo? Czy warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121013)

wydra 26-01-2011 19:52

Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
Dzień dobry
W związku z tym, że mój Orion za kilka miesięcy zostanie sprzedany lub oddany na złom, rozglądam się za kolejnym Fordem ;)
Jakiś czas temu zainteresowałem się Mondeo(przez Bruttiego ;)) , ceny atrakcyjne, fajne, ładne duże auto, mam nadzieje w miarę tanie w eksploatacji. Interesowały by mnie modele z silnikiem od 1.8 wzwyż (oczywiście z gazem) ;)
Z kolei Probe, spełnienie marzeń z dzieciństwa, silnik raczej 2,5 V6 tez plus gaz. Niestety jakoś na forum nie widać użytkowników tego modelu. Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat Probe, że w ocynku, podzespoły mazdy(teoretycznie bardzo mało psujący się samochód).
Teraz jestem trochę w kropce ;)
Na auto przeznaczę 4-5 tys. złotych, w tych cenach można już coś kupić w miarę wyglądającego i jeżdżącego.

Co sądzicie o tych modelach, i który waszym zdaniem lepiej nadaje się na dojazdy do roboty plus 2 razy w miesiacu trasa jakieś 250km?

czarekessi 26-01-2011 20:20

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
probe ma ponoc lepsza blache a tak pozatym to calkiem inne samochody nietyle pod wzgledem technicznym ale uzytkowym mondeo duzo wiekszy bagaznik czworo drzwi probe fajniej wyglada jak dla jednej osoby to probe jak dla rodziny to raczej mondeo pozatym do mondeo latwiej dostac czesci blacharskie

wydra 26-01-2011 21:30

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
narazie nie mam rodziny, ani dzieci, wiec autem to będę jeździł głównie ja i ewentualnie dziewczyna ;)

cornholio01 26-01-2011 22:30

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
to z dziewczyną bara bara - wygodniej w mondeo bo większy:)

white999 26-01-2011 23:01

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
aa mondkiem też poszaleć można ;) nawet 1.8 w benie ładnie chodzi :) kwestia umiejętnego rozbujania go ;) myślę że dobrze będzie rozglądać się za tym i za tym.. ii gdzie się trafi coś zadbanego to brać :)

jacio 26-01-2011 23:33

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
Probe fajnie wygląda i jeśli Cię to bawi to na pewno można nim bardziej poszaleć. Ale jeśli chodzi o komfort jazdy i walory użytkowe to jednak mondek będzie lepszy.
Tak jak doradza white999, rozglądaj się bo może trafi się jakieś fajne autko które wpadnie Ci w oko

wydra 27-01-2011 08:04

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
a co z pierwszą generacją Probe? 2,2 Turbo można też dostać w dobrych pieniądzach?

cornholio01 27-01-2011 10:55

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
w stare turbo będziesz sie pchał - szukaj mundka:),albo jak znajdziesz mundka lub probe co by cie interesowało to wrzuć fotki i będziemy szukać dziury w całym:)

crazy frog 11-03-2011 20:45

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
i co tam w końcu kupiłeś;)

Marek 11-03-2011 20:50

Odp: Probe lub Mondeo? Czy warto?
 
Z tego co wiem to nic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.