Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma? 1.8TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120964)

danynx 26-01-2011 11:46

Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma? 1.8TDCI
 
W moim FF II 1.8 TDCI max temp. to 85 oC i zauważyłem że kiedy stoję w korku temp. b. szybko spada (pewnie jest to związane z niskimi obrotami). Dodam że w mieście (krótkie trasy + czasami długie stanie w korkach tak. do pół godziny) nie osiąga nawet tych 85oC (70-max.80). Czy to normalne zjawisko?
Zastanawiam się nad tym wszystkim bo spalanie mojego auta w mieście to ok. 8,5-9l/100 za to w trasie rekompensuje ok. 6l

storky 26-01-2011 17:12

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Nie cytujemy całych, poprzedzających postów

----------------------------------------------------------------

U mnie wskazówka nie dochodzi do połowy skali i również szybko opada.

Więc?

maureliusz 26-01-2011 19:44

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Temat spalania wałkowany.
Temat temperatury wałkowany.

Krótko podsumowując:
Spalanie OK.
Temperatura OK. Nigdy nie osiąga środka skali i w zimie podczas spokojne jazdy i w korkach leci na łeb na szyje - urok diesla.

storky 26-01-2011 19:59

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Prawdę mówiąc już dawno postanowiłem podrążyć ten temat, ale jakoś nie miałem czasu.

Ale jest jeszcze taka kwestia

Ubywa mi płynu chłodniczego. Wyciek (różowe plamy) zlokalizowałem pomiędzy chłodnicą a silnikiem na takim plastikowym grubym elemencie. ZTCW jest to termostat, tudzież jego obudowa.

Pytanie jest takie: jakie są przewidywane koszty naprawy i co podlega wymianie:
-cały termostat
-tylko uszczelka
-demontaż wszystkiego wkoło co podniesie koszta naprawy

czy może doraźnie uszczelnić to w jakikolwiek sposób? Ubytki płynu nie są wielkie, dolewam raz na pół roku, ale denerwują mnie te różowe zacieki i sam fakt dolewania.

FP93GS 26-01-2011 20:10

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
storky - też mi ubywało płynu. Wymieniłem uszczelkę między obudowami termostatu ale to nic nie dało. Zakupiłem później wszystko co przychodzi czyli dwie uszczelki obudowę całą ( są dwie części tego ) termostat (przezornie aby później pracy sobie nie dokładać jak padnie ) no i płyn nowy. Koszt coś ponad 500 zł
Co do spalania to u mnie tez w mieście sięgało max 9.5 ale to przy -17 no i pedał w podłodze:] trasa 5-6L ( auto po wirusie )

storky 26-01-2011 20:20

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1585868)
storky - też mi ubywało płynu. Wymieniłem uszczelkę między obudowami termostatu ale to nic nie dało(...)( auto po wirusie )

Zacznę od tej opcji.

Napisz też, jak ten wirus? Gdzie robiłeś? Jak trwałośćsprzęgła?

cezarg1410 26-01-2011 20:45

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
U mnie w foce jest dogrzewacz płynu. Fakt że temperaturę to on łapie długo ale tak do -10 nie ma żadnego problemu ze spadkami temperatury. Poniżej tej temp. już gorzej :)
Generalnie TTTM

FP93GS 26-01-2011 21:58

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Już piszę.
1 rzecz to "Uszczelka termostatu" - " [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "
2 rzecz to " Obudowa termostatu " - " [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "
3 rzecz to "Termostat" - " [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "
4 rzecz " Nakładka termostatu" - " [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "
5 rzecz której nie widzę uszczelka miedzy obudową termostatu i silnikiem ok 20 paru zł
6 rzecz płyn :) coś ok 5 litrów wchodzi może więcej nie pamiętam dokładnie

Auto stawiasz na kanale i zaczynamy zabawę. Zdejmujesz płytę pod silnikiem. Płyn spuszczasz korkiem który znajduje się na dole chłodnicy z lewej strony. Później bagnet odkręcasz od oleju, ściągasz węże ( z jednym może być problem co idzie z boku obudowy a raczej z jego ponownym założeniem ) i odkręcasz termostat.
Nowego składasz z założeniem nowych uszczelek i w odwrotnej kolejności powtarzasz czynności :) GOTOWE ;]

Co do wirusa to robił mi kolega z forum "heko" wypluł prawie 140 km i 360 Nm ... Z początku myślałem ze tak sobie jeździ ale po pewnym czasie gdy przypominałem sobie jak kiedyś chodzi to teraz jest rakieta :] 6 tyś km zrobione już mam i zero problemów. Sprzęgło jak sprzęgło kiedyś pewnie padnie. Wysprzęglik od 150 tyś daje o sobie znać a teraz juz jest 190 i jeszcze działa :) Jak padnie to cóż wymienić trzeba będzie razem ze wszystkim ( cały komplet sprzęgła ).

danynx 27-01-2011 06:26

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1585970)
Co do wirusa to robił mi kolega z forum "heko" wypluł prawie 140 km i 360 Nm ...

możesz dać namiary na gościa? usługa łącznie z hamownią? Napisz na priv ile skasował :)

storky 27-01-2011 15:41

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Ten, za przeproszeniem, gó...niany kawałek plastiku za 387pln?

Zgroza!


Ale widziały gały co brały. Dziwi mnie natomiast fakt, że wymiana tylko uszczelek nie pomogła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.