Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujnik uderzeniowy wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119926)

hellboy 15-01-2011 12:00

Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Witam. Przeszukałem forum i nie mogłem znależć odpowiedzi na mój problem. Przymierzam sie do kupieni Mondeo mk4 w 2.0 TDI powypadkowego. Od sprzedawacy otrzymałem informacje, że z powody udrzenia lewą stroną uległ uszkodzeniu tzw. czujnik uderzeniowy i wystrzeliły poduszki. Z tego samego powdu nie startuje również silnik. Czy jest możliwość samodzielnego odblokowania tego czujnika aby sprawdzić czy silnik rzeczywiście jest sparwny?

Pulse 15-01-2011 13:42

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
To chyba jakaś bzdura. To, że auto ma wystrzelone poduszki to nie powód, żeby silnik nie odpalał.

hellboy 15-01-2011 13:52

Re: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Z lewej strony znajduje sie podobno komputer. Uderzenie było właśnie z tej strony lekkie ale do wymiany zderzak, błotnik, maska i reflektor. Sprzedawaca mówi, że nastapiło odcięcie paliwa po wybuchu poduszek. Wymiana czujnika bądź podpięcie pod komuter załatwi sprawę. Wiem że w benzynach jest taki czujnik przy kierownicy natowmiast nigdzie nie mogę nic znaleźć o dieslu.

Pulse 15-01-2011 13:58

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Zgadza się, komputer jest nad nadkolem z lewej strony. Tym samym sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego auto nie zapala. Czujnik uderzeniowy to inna sprawa.
Jak podepniesz auto pod sprawny komputer to powinno odpalić niezależnie od wystrzelonych poduszek.

Rafał A.(antek) 16-01-2011 14:13

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
niemniej jednam jesli bylo uderzenie na tyle duze ze czujniki zadziałały, mogło tez odciac paliwo,

mascom 16-01-2011 14:37

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Nie wiem jak to jest w mondeo mk4. Ale np w mk1 i mk2 był wyłącznik który odcinał dopływ paliwa przy wypadku. Znajdował się on koło lewej nogi kierowcy. Być może w mk4 też jest coś takiego i wystarczy to tylko wcisnąć, żeby auto odpaliło.

hellboy 16-01-2011 14:40

Re: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Przy kolanach jest ale w benzynach. Bęe musiał spóbowac z podłączeniem do nowego komputera. Dzięki za pomoc.

radzio_s 16-01-2011 16:22

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
Nie tak prosto że podłaczysz komputer i zadziała.
Musisz mieć komputer w podobnej wersji (ten sam nr na komputerze), następnie na IDS zaprogramować kluczyki, immobilizer oraz inne (np wtryski- wpisać numery wtrysków).
Jeśli miałbym coś polecić to niech handlarz to zrobi i sprzeda odpalający.W innym wypadku cena musi być super okazja.
Jeśli byłoby to proste to by to zrobił, łatwiej i drożej można sprzedać odpalający.

Rafał A.(antek) 17-01-2011 02:52

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
podpiecie pod IDS moze rozwiazac problem (wykasowanie błedu stłuczki) ale nie musi

Rolandsk 17-07-2012 21:05

Odp: Czujnik uderzeniowy wymiana
 
na wstępie chciałbym się z Wszystkimi przywitać, jestem nowy na forum, mam nadzieję, zę znajdę tu mnóstwo cennych wskazówek.

do sedna:
mam identyczny problem jak wyżej opisywany. Nie mogę uruchomić silnika, rozrusznik kręci, ale pompa nie podaje paliwa.

czy może ktoś potwierdzić, ze jest tu ten czujnik uderzeniowy i gdzie ew. go szukać ? bezpieczniki OK, autko po małym dzwonku.




dzięki za podpowiedź i pozdrawiam
k.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.