Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119803)

Obeah 13-01-2011 19:18

Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Witam,
mam kolejną zagadkę dotyczącą Focusa. Auto z 2005 roku, 1,6 TDCI 109 km, 200 tys. przebiegu. Od czasu wymiany wtrysku wszystko było OK.
Problem zaczął się w grudniu. W samochodzie zapaliła się czerwona kontrolka - koło zębate z wykrzyknikiem. Samochód stracił też na mocy.
Podłączyłem do komputera i wyszedł błąd świecy żarowej. Byłem u mechaników i w ASO na Płowieckiej. Stwierdzono że trzeba wymienić świece. Niestety, nie dają się wykręcić. W ASO powiedzieli że będzie trzeba zdjąć głowicę, bo na pewno któraś się urwie. Wtedy koszt wyniesie powyżej 2000 PLN.
Próbowałem usunąć błąd, ale pojawia się od nowa.
Znalazłem specjalistę który wykręca nawet urwane świece, 250 zł za sztukę. Pytanie czy to na pewno świece. Samochód palił w największe mrozy tej zimy (-25 u mnie). Poza tym, jak samochód jest zmarznięty, to kontrolka zapala się dopiero po około minucie.
Czy ktoś miał taki przypadek? Czy wymiana świec coś pomoże?

Focusik2002 13-01-2011 19:56

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Kontrola ta informuje nas o przekroczonej temperaturze w skrzyni jeśli mamy automatyczną skrzynie biegów automatyczne chłodzenie, a jeśli nie mamy automata to pokazuje nam np że temperatura cieczy przekroczyła max i zapali się . Informuje nas też o innych usterkach ma ona więcej funkcji.

A co ta kontrolka ma wspólnego ze świecami to ja nie wiem :lol:

Niektórym to filtr paliwa zamarzał w zime i też się zapalała .

marekki_2004 13-01-2011 21:01

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
ta kontrolka sygnalizuje wszelkiego rodzaju błędy związane z osprzętem silnika. Ja u siebie miałem raz taką sytuację przy -20 stopniach zeszłej zimy, drugi raz zdarzyło mi się to w tym roku. Zgasiłem samochód, odpaliłem ponownie- kontrolka zgasła i nic więcej w tym temacie nie robię.

Andrzej_K 14-01-2011 06:18

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Cytat:

Napisał Obeah (Post 1576481)
(...)Samochód stracił też na mocy.(...)
(...)wyszedł błąd świecy żarowej. Byłem u mechaników i w ASO na Płowieckiej. Stwierdzono że trzeba wymienić świece.(...)

Świeca żarowa nie ma nic do mocy silnika. Ona tylko wspomaga rozruch silnika. Włącza się w chwili przekręcenia kluczyka i wyłącza się po kilku/kilkunastu sekundach.

Obeah 14-01-2011 11:21

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Wiem że świece nie mają nic wspólnego z mocą. O świecach wspominam, bo komputer w ASO tak zidentyfikował ten błąd. Moc ograniczona jest przez uruchomienie trybu awaryjnego (serwisowego).

rufik 14-01-2011 11:32

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Wrzuć kody błędów tutaj na forum.

damiasek 14-01-2011 11:34

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Ta kontrolka napewno nie jest powiązana z błędem świecy. Jedna uszkodzona świeca nie zapala żadnej kontrolki, tylko zostawia zapis w logu z błędami, który to odczytali ci mechanicy. Urwanie świecy, czy jej końcówki też nie powoduje konieczności zdjęcia głowicy, można sobie z tym poradzić w inny sposób, a najczęściej urywa się spalona końcówka i wpada do cylindra. Wtedy bierzemy endoskop, odkurzacz komplet wężyków i poprzez otwór w wtrysku (więszy niż od świecy) wysysamy wszytkie kawałki, a endoskopem kontrolujemy prace. Jeżeli mechanicy, po zapaleniu i nawet samoistnym zgaszeniu czerwonego kółka z wykrzyknikiem, odczytali jedynie błąd świec żarowych to zmień mechaników. Zwykłym elem327 za 50zł da się więcej wyciągnąć informacji, a takowe muszą być skoro zapaliła się kontrolka. Ponadto pisałes że nie masz problemu z odpalaniem, a 1.6 TDCi zapala na mrozie bez problemu nawet z uszkodzonymi świecami, jedynie dymi niedopalonym paliwem do czasu rozgrzania się.

Pozdrawiam
Damian

Obeah 14-01-2011 12:48

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Samochód nie dymi. Spalanie też w normie.

why.duck 15-05-2011 15:27

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
U mnie pojawiła się ta kontrolka i zdecydowanie było to związane ze spaleniem się wszystkich świec żarowych (przy przebiegu ok 165k). Jakieś dwa tygodnie wcześniej pojawił się w kabinie zapach spalin. Pewnego dnia Foka zapaliła czerwoną zębatkę z wykrzyknikiem i przeszła w tryb awaryjny. Po podłączeniu do kompa pokazał się błąd świec (czy też prądu świec albo coś podobnego). Wynik - wszystkie spalone. Przy okazji wyszło na jaw, że wtryskiwacze są poluzowane. Foka nigdy nie maiła problemów z odpalaniem w zimie.
Mechanik nielicho się naklął przy wykręcaniu ale dał radę.

mistral77 10-07-2011 01:30

Odp: Czerwone koło zębate z wykrzyknikiem i tryb serwisowy
 
Witam,
odświeżę temat czerwonej kontrolki zębatego koła z wykrzyknikiem.

Zapala mi się po kilku sekundach po przekręceniu kluczyka, czy startuje silnik czy nie ona się zapala i po jakimś czasie gaśnie by znowu się zaświecić i tak w kółko.

Jak się świeci to brakuje mocy jakby turbina nie działała, ale jak zgaśnie to wszystko wraca do normy.

W ASO twierdzą, że komputer nie pokazuje żadnych błędów, ale jak sprawdzam poprzez tablice pokazuje błąd p0608.....

tylko nie wiem na ile to jest związane z tą kontrolką.

Auto jest po wycięciu DPF i wgraniu nowego softu, jednak kontrolka paliła się jeszcze przed wgraniem, a co lepsze jak ASO wgrało swój oryginalny soft to też się zapala te zębate koło.

Macie może na to jakiś pomysł? i co oznaczać może ten błąd?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.