Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] często właczający się wentylator chłodnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119749)

radek88_09 13-01-2011 08:44

często właczający się wentylator chłodnicy
 
Witam mam taki problem iż wentylator chłodnicy włacza sie nawet teraz zimą przy osiągnieciu optymalnej temp silnika tj. niecałe 90stopni a czasem nawet wczesniej? Czy to normalne? Co może być przyczyną? Dodam że nie zawsze się załacza, a klima jest wyłączona. czasem nawet wlacza sie bardzo wczesnie, gdy wskazówka od temp jest bardzo nisko.

tomasz1976 14-02-2011 19:55

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
Mam podobnie ale u mnie wentylator uruchamia sie nawet bez włączonej klimy

radek88_09 15-02-2011 13:20

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
tzn u mnie też bez włączonej klimy, czy ktoś wie co może być przyczyną?

rufik 15-02-2011 14:07

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
To może być konieczność schłodzenia czegoś tam w aucie ;))
A tak na serio - nikt nie zna procedur, wg. których działa załączanie się wentylatora. Przeszkadza ci, że się załącza?

korek007 15-02-2011 17:36

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
Wentylator będzie włączał się bez włączania klimy po ustawieniu nawiewu na szybę. Wtedy klima włącza się, choć nie jest to sygnalizowane diodą.

nostress_pz 15-02-2011 18:27

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1599640)
Wentylator będzie włączał się bez włączania klimy po ustawieniu nawiewu na szybę. Wtedy klima włącza się, choć nie jest to sygnalizowane diodą.

Owszem - ale klima włącza się tylko wtedy jak temp. na zewnątrz jest wyższa jak +4st.C więc w zimie to nie następuje.
Bardziej możliwe, że czujnik odpowiedzialny za działanie wentylatora jest do wymiany (ten w obudowie chłodnicy)

danielsan51 08-10-2011 16:21

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
witam,u mnie jest to samo temp.powietrza (10stopni)po przejechaniu 15km gasze auto i działa wentylator nawiew na szybę ale bez klimy.może to prawda co napisał korek ze załancza sie w pozycji na szybę bez klimy. pojawia się to dość często np wczoraj dzisiaj ,musze zobaczyć w innej kombinacji np nawiew na twarz,ma ktoś jakąś radę póki co

korek007 08-10-2011 18:13

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
Ale ja pisałem, że klima włącza się sama (przy temperaturze pow. 4 st) po ustawieniu nawiewu na szybę - ale oczywiście przy włączonym silniku.

danielsan51 16-10-2011 10:40

Odp: często właczający się wentylator chłodnicy
 
troche denerwuje mnie ten wentylator juz sam nie wiem jak to jest raz sie uruchamia raz nie,pewnie to przez tego dpf-a

kawiecDIY 17-10-2011 06:53

Re: często właczający się wentylator chłodnicy
 
Wlaczajacy sie wentylator chlodnicy ( nawet przy minusowej temperaturze ) we fokach z 1.6 Tdci z DPF jest rzecza normalna, a jasli ktos juz nie ma DPF-a a wentylator dalej sie zalacza to soft nie zostal do konca prawidlowo przerobiony.
Ostatnie pare wpisow mam nadzieje ze wyjasni co i jak
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.