Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116642)

zbyniut1 06-12-2010 19:55

silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Witam-mam podobny problem z uratą mocy (1,6 TDCi 90KM) na wolnych obrotach można go rozbujać do 5000 i nic się nie dzieje, a jak wyjadę na trasę i dodam gazu zapala się czerwona kontrolka i pojawia się napis "awaria układ silnika" a obroty max to tylko 3000.Po wyłączeniu silnika wszystko wraca do normy-ale tylko do wyjechania na trasę i tak w kółko. Proszę o pomoc bo zaczynam dostawać zaj...

...Święty... 07-12-2010 07:41

Odp: silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Pierwsze co powinieneś zrobić to sczytać błędy z kompa.
Możliwe, że Twój Maksio zasysa lewe powietrze lub turbina daje za dużo, sprawdź przewody (przy turbawce, intercoolerze) one lubią pękać

Stanic 07-12-2010 14:49

Odp: silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Witam, ja mam to samo u siebie, dodam że ostatnio wymieniałem rurę metalowo gumową od sprężarki ( efekt syczenia przy przyspieszaniu ), a dalej mam to samo i zastanawiam się co to może być, ale oddaje na przegląd przy 120 tyś i wymienią olej i wszystkie filtry i mam nadzieje że to może filtr powietrza.

pozdrawiam

zbyniut1 07-12-2010 18:46

Odp: silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Wymieniłem wszystkie filtry- nic się nie zmieniło. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Nie wiem co dalej.Brak mi pomysłów.

...Święty... 08-12-2010 08:16

Odp: silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Sprawdź na kompie ciśnienie doładowania, być może turbawka szwankuje.
Przy padającej turbinie pojawiają się błędy na kompie ale są każdorazowo kasowane przy wyłączeniu Maksia.

Stanic 10-12-2010 16:51

Odp: silnik traci moc-tylko do 3000 obrotów
 
Witam, w dniu dzisiejszym wymieniłem wszystkie filtry, olej, okazało się że w filtrze były opiłki metalu i inny szlam, przed wymianą była robiona diagnostyka i diagnoza padła na pompę, nie dawała ciśnienia na odpowiednim poziomie. Po wymianie filtrów ponownie diagnostyka i okazało się że wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje że będzie wszystko ok bo wizja zakupu nowej pompy to koszt ok. 6000 ( informacja potwierdzona w serw. w dniu dzisiejszym ). Filtr był tak zabity syfem że pompa na niskich obrotach nie miała możliwości podać paliwa z odpowiednim ciśnieniem, było to na obrotach między 1500 a 3000. Po 3000 jakoś sobie radziła ale też bez rewelacji, jednym słowem cieszę się że tak się skończyło ale dmucham na zimne żeby nie zachwalić C-MAXA :):). Zrobię trochę kilometrów i zobaczymy zachowanie auta.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.