Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116320)

barel 03-12-2010 08:01

Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Mam Focusa 1,6 TDCI 2005r wersja GHIA. Aku odmówił mi posłuszeństwa, po 5 latach miał prawo.
Był wstawiony Motorcrafta 60 Ah 590 A i praktycznie gabarytowo do skrzynki na aku idealnie pasuje. W sklepach pukają się w czoło kiedy mówię że chcę taki do diesla, w różnych serwisach Forda też różnie mówią, generalnie tak że powinien być min. 74 Ah, ale od biedy może być taki jaki mam.
Jak to jest na prawdę ? Na tym śmigał bez problemu.
Z tego co słyszałem to jeśli jest za duży aku, to alternator może go nie doładować. Nie znam sie na tym no a z tego co mi mówiono to duże znaczenie ma też prąd rozruchu.
Szanowni posiadacze tych Focusików proszę Was o rade co mam kupić.

Hawkbrd 03-12-2010 08:19

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Ilu ludzi tyle zdań. Myślę ze 74 będzie odpowiedni:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w tym temacie dyskusja na temat aku :) poczytaj może Ci to coś przejaśni w głowie.

Matych 03-12-2010 09:13

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Założyłem 3 dni temu Varte silver 74 Ah bez problemu alternator go obsłuży

Jester 03-12-2010 09:32

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Alternator doładuje większy akumulator tylko będzie potrzebował więcej czasu. 74Ah to dość typowa pojemność jak na diesla.

maureliusz 03-12-2010 18:29

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Może się zdarzyć, że ten 74Ah naładuje się podobnie jak 60Ah, wszystko zależy od jego jakości i zdolności do gromadzenia ładunku.
60Ah to faktycznie nie wiele, ale jak widać starczało. Ja bym kupił teraz 74Ah.
W 1.6 jest system inteligentego ładowania i może dlatego wsadzono mniejszą pojemność, bo wystarcza.

alo68 03-12-2010 21:58

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1551660)
W 1.6 jest system inteligentego ładowania i może dlatego wsadzono mniejszą pojemność, bo wystarcza.

Co to jest system inteligentnego ładowania i jak to działa w naszych FFII 1.6tdci ?

maureliusz 04-12-2010 12:01

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Altek jest steowany przez ECU. W zależności od temperatury u stanu naładowania AKU jest ustalana wartość napięcia ładowania. Dlatego przy naładowanym AKU napięcie ładowania może być poniżej 14V i jest OK.
Dodatkowo gdzieś mi się obiło o uszy, że w trakcie rozruchu ALTek jest odłączany.

barel 05-12-2010 13:03

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Mam Focusa 1,6 TDCI 2005r wersja GHIA. Aku odmówił mi posłuszeństwa, po 5 latach miał prawo.
Był wstawiony Motorcrafta 60 Ah 590 A i praktycznie gabarytowo do skrzynki na aku idealnie pasuje. W sklepach pukają się w czoło kiedy mówię że chcę taki do diesla, w różnych serwisach Forda też różnie mówią, generalnie tak że powinien być min. 74 Ah, ale od biedy może być taki jaki mam.
Jak to jest na prawdę ? Na tym śmigał bez problemu.
Z tego co słyszałem to jeśli jest za duży aku, to alternator może go nie doładować. Nie znam sie na tym no a z tego co mi mówiono to duże znaczenie ma też prąd rozruchu.
Szanowni posiadacze tych Focusików proszę Was o rade co mam kupić.

No i kupiłem 75 Ah ale niestety, nie chce wejść na wysokość, jest po prostu wyższy od 60 AH. Metalowa klamra trzymająca aku od góry nie sięga śrub trzymających ją.

Matych 05-12-2010 14:21

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Krótka piłka-TRZA BYŁO MIERZYĆ -jest kilka modeli 74 Ah które pasują i mają takie same wymiary-producenci je podają na swoich stronach spróbuj wymienić,dobry sprzedawca powinien się zapytać do jakiego samochodu.



A tak na marginesie to ten aku.jakiś wielki kupiłeś szpilki obejmy mają ze 3 cm zapasu.

maureliusz 08-12-2010 20:23

Odp: Czy alternator doładuje większy akumulator w 1,6 TDCI
 
Zauważyłem coś, co może u innych się potwierdzi. U mnie gdy akumulator wymaga doładowania po odpalenu na doslownie 1sekunde pozostaje kontrola ABS.
Najpierw ta kontrolka zapalała się podczas mrozów -15 stopni.
Ostatnio zapała się nawet przy zerze stopni. AKU był ostro rozładowany. Załadowałem go na full (ładowanie przez 2 dni) i teraz odpala i kontrolka się nie zapala ani na moment po odpaleniu. Teraz będę na to zwracal uwagę i traktował jako tester AKU :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.