Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116289)

arcade90 02-12-2010 19:33

Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Witam. Posiadam Mondeo mk1 2.0 136km 1995r kombi. Mój problem polega na tym że nie mam pojęcia co się dzieje z moim mondkiem. Kilka dni temu, jadąc prosto z prędkością około 100km/h coś głośno pukneło - jakby uderzylo - nie wiem dokładnie gdzie ale odczucie było takie jakby pod zawieszeniem od strony kierowcy. Pomyślałem sobie że może coś na drodze leżało a ja nie zauważyłem. I za bardzo się tym nie przejmowałem. Problem zaczął się powtarzać więc nie możliwe jest żeby już tyle razy coś leżało na drodze i to ciągle w te samo miejsce (4-5 razy). Dzisiaj cofając z parkingu i przy skręcaniu kół znowu pukało. Gdy dojechałem do domu i wjechałem do garażu, kręciłem wolno i szybko kierownicą na postoju w lewo do oporu i w prawo do oporu. Przy szybkim skręcie kierownicą (koła skręcone prawie na max) słychać było te głośne pukanie.
Czy to może być coś z zawieszeniem, wspomaganiem, jakimiś siłownikami wspomagania ? Dodam też że problem pojawia się przy jeździe na wprost, czasami tak głośno puknie że aż strach jechać dalej.
Co może być przyczyną? Co muszę zrobić, wymienić ? Jakie są koszty?
Jutro może wybiorę się na jakiś warsztat ale nie chciałbym aby jakiś mechanik "fachowiec" naciągnął mnie na kasę i przy okazji wymienił pół samochodu nie potrzebnie.
Proszę o pomoc. Z góry dzięki. Pozdrawiam, arcade90

BigMario 03-12-2010 00:45

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Przegub, teraz tylko poszukaj który.

arcade90 03-12-2010 08:31

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Przegub w trakcje jazdy na wprost ? i w trakcie krecęnia kolami na postoju ?

BigMario 03-12-2010 09:58

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
W trakcie jazdy na wprost jak najbardziej, i w trakcie postoju podczas skręcania. Wiem to z autopsji, przerabiałem to latem. Oczywiście mogę się mylic, ale sprawdzic warto.

hilly3077 03-12-2010 11:00

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
witam!
a czy po tym stuknieciu pogorszyly sie wlasciwosci jezdne?
wedlug mnie to cos z zawieszeniem. sprawdz czy sprezyna nie pekla.
pozdrawiam...

arcade90 03-12-2010 13:35

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Z prowadzeniem wszystko ok. Nic się nie pogorszyło.

arcade90 03-12-2010 13:37

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Cytat:

Napisał BigMario (Post 1551397)
W trakcie jazdy na wprost jak najbardziej, i w trakcie postoju podczas skręcania. Wiem to z autopsji, przerabiałem to latem. Oczywiście mogę się mylic, ale sprawdzic warto.


A czy to było takie głośne jednorazowe puknięcie (w trakcje jazdy na wprost)? Bo u mnie raz na jakis czas puknie i przestaje. Problem pojawia się po przejechaniu kilkunastu km

arcade90 03-12-2010 22:18

Odp: Dziwne i glośne pukanie z pod samochodu
 
Dzisiaj bylem u znajomego i dokładnie obejrzał samochód. Okazało się że jest lewa sprężyna pęknięta i samochód z lewej strony troszeczkę niżej stoi. Wychodzi na to że przez sprężynę jest te pukanie. Czy przez lewą pęknięta sprężynę może ściągać samochód na prawo ? Dodam że koła wyważone dobrze dlatego że przed pęknięciem sprężyny samochód jechał prosto i nie ściągało go nigdzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.