Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] gasną światła kiedy działa ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116145)

wazon1985 01-12-2010 07:54

gasną światła kiedy działa ABS
 
Mam dziwny problem kiedy ostro hamuje i załączy się system abs gasną przednie światła, zresztą nie wiem czy tylko przednie bo nie widzę:-) auto przy tych mrozach dodam pali na dotyk i cała reszta działa dobrze. Podejrzewam słaba masę albo jakieś luźne styki co myślicie ?

hilly3077 01-12-2010 09:57

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
Witam!
Nie jestes jedyny z takim problemem, bylo to juz na forum opisywane, ale nie wiem czy znaleziono przyczyne. Musialbys przeszukac forum albo poczekac az ktos kto zna problem sie wypowie.
pozdrawiam...

wazon1985 01-12-2010 10:09

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
Ok dzięki za odpowiedź jeszcze raz poszukam i będę czekał może komuś udało rozwiązać ten problem bo trochę jest to denerwujące. Jeszcze wyświetlać radia przy włączonych światłach traci podświetlenie a bez świateł jest ok myślę że jest to powiązane .

colorado30 01-12-2010 18:19

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
Koledzy klania sie przeglad instalacji elektrycznej alternatora i akumulatora , taki objaw to brak masy w aucie , wlaczcie wszystkie swiatla wraz z kierunkami i sprawdzcie czy nie macie choinki z tylu:D

wazon1985 01-12-2010 18:33

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
znaczy sue jak choinki??? :) n i powiedz jeszcze gdzie mondzik jest przymasowany znaczy w jakich miejscach jest do karoserii przykrecone? wszystko znaczy cala reszta gra i przy -20 pali na dotyk wiec to chyba nie wina aku co wy na to?

Dawid849 01-12-2010 19:02

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
Przyczyną tego jest spadek napięcia spowodowany bardzo dużym poborem prądu do uruchomienia abs-u. Nie zawracaj sobie głowy tym ;)

wazon1985 01-12-2010 19:14

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
wiesz mysle ze tak zrobie:) dziekuje za odpowiedzi i pomoc

heon 03-12-2010 19:02

Odp: gasną światła kiedy działa ABS
 
Na pocieszenie powiem mam to samo i to raczej na pewno nie brak masy może faktycznie wymiana aku na nowy by pomogła miał by większy zapas mocy bo wiadomo ze stare aku nie są już tak sprawne jak nowe i zostaje im ok połowa tego ci napisane na etykiecie chodzi tu oczywiście o pojemność, to jest tak jak z instalacjami audio jeśli wkładasz naprawdę mocne wzmacniacze i głośniki to podczas słuchania głośnych basów przygasają światła no i trzeba dokładać dróg akumulator chodzi oczywiście o chwilowe nagłe pobory dużej mocy wystarczy zwiększyć wspólną pojemność akumulatorów bez wymiany alternatora.

Bierni. 13-12-2010 21:25

hamowanie z ABSem, gasną światła blokują koła
 
Witam!!
Mam problem. Zauważyłem to podczas hamowania teraz zimą. Kiedy hamuje to abs się nie włącza , blokują się koła, wtedy mam zanik napięcia czyli przygasają światła, zwalnia dmuchawa itd. po puszczeniu hamulca wszystko wraca do normy i chodzi dobrze.

Jeśli przytrzymam hamulec dłużej to zapalą się kontrolki ABSu i ręcznego a po chwili auto zgaśnie ...

Co może się dziać ?????????

1olek 13-12-2010 21:54

Odp: hamowanie z ABSem, gasną światła blokują koła
 
Masz zatarta pompe ABS, elektronika dziala ale silnik sie nie kreci i dlatego taki spadek napiecia bo robi sie zwarcie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.