Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Mokry wtrysk - zdjecia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114983)

petep 17-11-2010 15:07

Mokry wtrysk - zdjecia
 
2 załącznik(i)
Witam,
pytanie do osób które spotkały się z mokrymi wtryskami. Czy możecie na podstawie załączonych zdjęć, ocenic na jakie wydatki mam się szykować ?
Mokry jest definitywnie 1 od lewej pozostałe nie. W kabinie czuć zapach spalin podczas postoju. Wydaje mi się nieszczelność może być na połączeniu w miejscu gdzie metalowa rurka wchodzi w nakrętkę, zaznaczyłem na zdjęciu. Pozostałe wtryski w tym miejscu są suche, poza tym jest to umiejscowione wyżej niż samo gniazdo i słynna miedziana uszczelka (chyba ze się mylę)

Pozdrawiam

SMUTNYINDYK 17-11-2010 18:18

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
A może to tylko[tak było u mnie] nawaliła uszczelka korka wlewu oleju? Z tym , że u mnie nie śmierdziało.
Odwróć ją na drugą stronę.

petep 17-11-2010 19:02

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Dobra wskazowka, jutro ja obejrze. Ostatnio po spuszczeniu oleju, bo bylo go troche za duzo chlopak z warsztatu nie dokrecil korka i troche pochlapalo silnik. Jak usunac zalegajacy olej w tych malych zakamarkach?

Matych 17-11-2010 19:58

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Mnie się trochę rozchlapało to zbierałem naokoło wtryskiwaczy strzykawką z igłą potem mycie benzyną pędzelekiem a na koniec wciskałem w zakamarki koło wtryskiwaczy papier toaletowy i tą benzynę z olejem rozdmuchiwałem sprężonym powietrzem tak aby wsiąkała w ten papier

Aco do pocenia sie wtryskiwaczy i zapachu tok jak u mnie w aucie śmierdziało to ewidentnie olejem napędowym olej silnikowy ma inny zapach wtryskiwacz 2 od lewej pocił się ale nie na złączu nakretki tylko na uszczekach miedzianych gniazda głowicy (po myciu zobaczysz skąd ewidentnie leci) na początku tylko się pocił i mało smierdziało po iakiś 15 tyś.kilo wokół wtrysku osadził się nagar (podobny do karmelu,taka skorupa)cięzki do wyczyszczenia i smród nie do zniesienia.
Uszczelnienie w ASO wszystkich czterech -bo nie warto robić jednego(nowe wszystkie uszczelki zdjęcie kolektora) cos ok 1500 zł

kim 18-11-2010 13:34

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Możesz mieć rację, że przecieka na łączeniu wtrysku i metalowej rurki. Możesz to złącze rozkręcić (bez obawy nic się nie stanie) i sprawdzić, czy obie strony złącza do siebie „pasują” – mam na myśli, czy np.- wtrysk nie jest lekko skręcony i rurka nie dochodzi pod kątem.
Jeśli musiałbyś ruszać (obracać) wtrysk to od razu wymieniłbym miedzianą uszczelkę na dole (jak odkręcisz wtrysk to uszczelka może być później nieszczelna). I tu jest od razu druga kwestia – piszesz, że czuć spaliny w kabinie, jeśli puszcza metalowa podkładka to nachyl się nad odpalonym silnikiem w okolicy podejrzanego wtrysku – u mnie było „czuć” spaliny tak, że aż szczypało w oczy.
Wymiana miedzianej podkładki nie jest wielką filozofią (opis był chyba na forum c-max’a), mechanicy cenią się około 50-100zł (też nie jakiś wielki majątek), podkładki kupowałem po 8zł.

vqsoft 18-11-2010 15:59

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Panowie - skoro leca spaliny to IMO wali z pod wtrysku
nie ma na co czekać tylko wyjąć wtrysk i wymienić uszczelkę miedzianą , oring i ustalacz

fordziak4971 18-11-2010 19:23

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
koledzy, nie dajmy się zwariować, wyciek nie jest taki znowu duży, mi osobiście takie coś nie wadzi, ale jak ktoś lubi miedz czysto pod maska musi naprawić, a powiedz kolego, długo masz to autko?

petep 18-11-2010 19:57

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Dzieki Koledzy za wskazowki. Sam sie chyba za to nie zabiore. Znajac moje zdolnosci manualne to zaraz cos popsuje ) Dzis wyczyscilem zaglebienia dookola wtrysku, bylo tam troche mazi i wygladalo mi to na rope. Sprawdzilem tez uszczelke pod korkiem od wlewu oleju i sam wlew, wydaje sie ze jest wporzo.
Moze nie pojde z torbami :568:
Mam termin w ASO na sobote, mam nadzieje ze to ogarna szybko.

1) Czy unikac do tego czasu jakiejs ekstremalnej jazdy, gazowania itp ?
2) Zauwazylem ze dane z komputera nie pokrywaja sie z iloscia paliwa w baku, mam wrazenie jakby go ubywalo, tzn niskie spalanie, zasieg na pelnym na okolo 960 a przy polowie zbiornika zrobilem dopiero rowno 400km g:galy

Pozdrawiam serdecznie

kim 19-11-2010 14:26

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
Co do zdolności manualnych - jak wyjąłem wrtysk ręce mi latały jak bym pił przez tydzień :)
Dlatego kazałem starą podkładkę ściągnąć żonie. Dopiero gdy to zrobiła powiedziałem jej, że nie wolno dotykać końcówki wtrysku...

Wracając do tematu - podobno dłuższa jazda z przedmuchem może doprowadzić do wypalenia gniazda.

vqsoft 19-11-2010 16:22

Odp: Mokry wtrysk - zdjecia
 
jak to zaniedba to niestety sadza zawali tak gniazdo wtryskowe ze wyjęcie go będzie bardzo trudne, często bywa ze nie możliwe do wykonania bez uszkodzenia wtrysku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.