Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Filtr kabinowy jeszcze raz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114903)

toomekk6 16-11-2010 12:57

Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Witam:)
Wszystko pięknie ładnie, przeczytałem instrukcję kupiłem filtr. Odkręciłem 3 śrubki/wkręty od tej plastikowej obudowy żeby dostać się do filtra i du*pa. Nie mogę jej zdjąć... Obudowa ta lekko w lewo się przesuwa i to wszystko. Jak ją zdjąć?? Proszę o poradę gdyż nie chcę jej wyłamać. Mondeo 2.0TDDi 2002r.


Pozdrawiam, TomeK:)


EDIT

Chłopaki pomóżcie coś, gdyż nie mam pomysłu jak ją zdemontować. A, że jest tam sporo syfu tj. liści itp. Więc chciałbym to wyczyścić i założyć z powrotem.

Dawid849 16-11-2010 16:15

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Musisz bardzo mocno pociągnąć w lewo a później do góry , pierwszym razem też mi nie chciała zejść , pociągnij mocno a na pewno zejdzie

zanzare 16-11-2010 17:32

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Cytat:

Napisał toomekk6 (Post 1541259)
Witam:)
Wszystko pięknie ładnie, przeczytałem instrukcję kupiłem filtr. Odkręciłem 3 śrubki/wkręty od tej plastikowej obudowy żeby dostać się do filtra i du*pa. Nie mogę jej zdjąć... Obudowa ta lekko w lewo się przesuwa i to wszystko. Jak ją zdjąć?? Proszę o poradę gdyż nie chcę jej wyłamać. Mondeo 2.0TDDi 2002r.


Pozdrawiam, TomeK:)


EDIT

Chłopaki pomóżcie coś, gdyż nie mam pomysłu jak ją zdemontować. A, że jest tam sporo syfu tj. liści itp. Więc chciałbym to wyczyścić i założyć z powrotem.


Ja zrobiłem tak:
bierzesz duży śrubokręt, od lewej strony wkładasz jego końcówkę w szczelinę w którą jest wciśnięty plastik podszybia (ten który odkręciłeś) i rozginasz tak aby uwolnić tą część która w nią jest wciskana

DOLNA CZĘŚĆ SZYBY GRANICZY Z TYM ROWKIEM TAKŻE MUSISZ UWAŻAĆ ŻEBY NIE USZCZERBIĆ SZYBY ALBO CO GORSZE ŻEBY CI NIE PĘKŁA

jak ta prowadnica jest rozgięta ciągniesz do góry Z WYCZUCIEM lewą cześc plastikowej obudowy podszybia, (jest mocowana na wcisk)
potem jak ci trochę wyjdzie to podważaj dalej aż całość wyskoczy z prowadnicy

zakładaj i dokręcaj też z wyczuciem żeby ci szyba nie pękła

Alfioso 16-11-2010 17:58

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Tu masz sporo na ten temat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

toomekk6 16-11-2010 20:09

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Dzięki:) Po dość głębokim zanalizowaniu wielu tematów na forum, znalałem co trzeba.

jarkmerk 16-11-2010 20:45

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Cytat:

Napisał toomekk6 (Post 1541486)
Dzięki:) Po dość głębokim zanalizowaniu wielu tematów na forum, znalałem co trzeba.



Witaj a czy mozesz podac linka cos na temat tego plastiku jak zdjąc bo sam chce sprawdzić filtr i wyczyszcić ten brud bo jest go dużo pozdrawiam

toomekk6 16-11-2010 20:57

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Cytat:

Napisał jarkmerk (Post 1541513)
Witaj a czy mozesz podac linka cos na temat tego plastiku jak zdjąc bo sam chce sprawdzić filtr i wyczyszcić ten brud bo jest go dużo pozdrawiam

Proszę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .


Jak odkręcisz te 3 śrubki/wkręty od tej obudowy to spróbuj poprzesuwać ten plastik w lewo i z powrotem tak żeby w miarę lekko się przesuwał. Potem stań z boku samochodu przy kole od pasażera. Chwyć dobrze za koniec tej obudowy i powoli zdecydowanym ruchem z jednakową siła ciągnij do góry. I jak zacznie wychodzić to pójdzie jak po maśle. Nie szarp mocno. To jest zamocowane na zasadzie takiego "haczyka".

marcinmg2 17-11-2010 13:04

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
A sam filtr wchłania wam zapachy czy nie bo u mnie tylko zamknięcie obiegu, jest skuteczne. Myślałem, żę filtr węglowy jest skuteczniejszy od zwykłego.

SrebnaStrzała 17-11-2010 13:20

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Cytat:

Napisał marcinmg2 (Post 1541823)
A sam filtr wchłania wam zapachy czy nie bo u mnie tylko zamknięcie obiegu, jest skuteczne. Myślałem, żę filtr węglowy jest skuteczniejszy od zwykłego.

U mnie słabo wchłania a też mam węglowy. Generalnie w mieście czuć spaliny dlatego jeżdżę na zamkniętym.

karloss 17-11-2010 14:09

Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz
 
Szczególnie, że tam jest tyle tego węgla co kot napłakał, ale siła marketingu robi swoje:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.