Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Licznik Convers+ czy normalny. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114865)

Dinar 15-11-2010 19:40

Licznik Convers+ czy normalny.
 
Opinie na temat liczników,czy informacja taka rozbudowana potrzebna,w ogóle co wyświetla taki Convers+,itd.

andy-w 15-11-2010 22:20

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Wg mnie możliwości wyświetlacza convers+ nie są wykorzystane. W obecnym stanie to bajer, który nic nie wnosi i niczego więcej nie pokazuje niż tradycyjny czerwony wyświetlacz. Prawdopodobnie w nowym C-max jest następna generacja conversa ciekawiej zaprojektowana.

Slartibartfast 15-11-2010 22:34

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Powtórzę za andy_w - C+ nieźle zbajerzony ale plusów (poza tym w nazwie) chyba nie ma. Choć - jak padnie podświetlenie wnętrza to C+ rozjaśni Ci wszystko :)
Największy kanał to wg mnie brak współpracy z czujnikami parkowania
P.S. Najnowszy C+ to podobno w trybie eco kwiatki rysuje...

Bouli_Ossów 16-11-2010 08:14

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
W Conversie+ jest chwilowe spalanie, którego w Conversie nie ma. Dodatkowo nawigacja jest lepiej widoczna.
Ale faktycznie to bajer raczej niż mega skok cywilizacyjny :)

Kristoforos 16-11-2010 08:25

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Nie znam różnicy pomiędzy C, a C+, ale przyznam, że C+ traktuję jako piękny, cudowny, kolorowy, nikomu niepotrzebny bajer. Taki wielki ekran, a tak beznadziejnie wykorzystany. A to samochód narysowany na pół ekranu tylko po to, by pokazać które drzwi są otwarte, bądź które światła zapalone. Jednocześnie informacje o odtwarzanej muzyce się nie mieszczą, a chciałoby się, by pokazywało nazwę wykonawcy, tytuł płyty i tytuł utworu. Tymczasem mieści się tylko kilka pierwszych liter... Za to rysunek płyty CD jest mniej więcej wielkości 3/4 ekranu...
Nie rozumiem też dlaczego przy tak wielkiej przestrzeni na ekranie nie dało się umieścić wszystkich informacji z komputera pokładowego (raptem 4 liczby).
Ech chciałoby się, by była możliwość apgrejdu, gdyby nowa wersja się pojawiła, ale obawiam się, że to niemożliwe.

<edit> z tym, że ja nie mam nawigacji i BT - może tu jest jakaś zasadnicza przewaga i korzystniejsze rozmieszczenie informacji...

Slartibartfast 16-11-2010 08:41

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Cytat:

Napisał Kristoforos (Post 1541146)
tym, że ja nie mam nawigacji i BT - może tu jest jakaś zasadnicza przewaga i korzystniejsze rozmieszczenie informacji...

Też nie mam nawigacji. A BT działa fajnie, tylko ma dwa podstawowe niedociągnięcia:
- nie można przeglądać książki kontaktów wg liter (leci wszystko od A do Z)
- nie obsługuje polskich czcionek w nazwach kontaktów - przynajmniej w nokii (nie ma ich też w nazwach utworów z usb)
Pytanie czy to problem C+ czy radia (też nie ma polskich liter na wyświetlaczu)

Kayu 16-11-2010 14:29

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Cytat:

Napisał Bouli_Ossów (Post 1541143)
W Conversie+ jest chwilowe spalanie, którego w Conversie nie ma.

To chyba zależy od wersji oprogramowania licznika. Ja mam krótki wyświetlacz i mam chwilowe spalanie.

jarecki46 16-11-2010 15:06

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
No właśnie też się chciałem wtrącić,że mój przy zwykłym też ma chwilowe pokazane...a poprzedni rok starszy nie miał,wersja softu pewnie

Bouli_Ossów 17-11-2010 07:58

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 1541296)
To chyba zależy od wersji oprogramowania licznika. Ja mam krótki wyświetlacz i mam chwilowe spalanie.

Cytat:

Napisał jarecki46 (Post 1541308)
No właśnie też się chciałem wtrącić,że mój przy zwykłym też ma chwilowe pokazane...a poprzedni rok starszy nie miał,wersja softu pewnie

Czyli to kwestia rocznika a nie modelu wyświetlacza. Ja mam Titanium i niestety nie mam. Mam ten duży czerwony wyświetlacz. Nie wiem czy te [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] były w s-maxach. Wy jakie macie? Małe czy duże?
I ciekawe czy to kwestia softu i czy do 2006 można taką opcję wgrać... Ja bym w sumie chciał, muszę zapytać jak będę w serwisie

Karol9 17-11-2010 10:29

Odp: Licznik Convers+ czy normalny.
 
Ja mam z początku 2007 i nie mam chwilowego spalania - duży czerwony wyświetlacz.
Ciekawe czy można zaktualizować soft bo też byłbym zainteresowany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.