Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDDi] Focus Mk1 Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111197)

kkris64 02-10-2010 14:22

Focus Mk1 Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Jestem posiadaczem focusa 1.8 TDDi z 2001 roku przebieg 170 tys. Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Kiedyś rankiem po odpaleniu silnik zaczął bardzo dymić na niebiesko. Dym z wyraźnym zapachem ropy. Wyciągnąłem więc wtryski i zawiozłem do regeneracji. Jednak nadal dymi gdy silnik jest zimny, również obroty są falujące. Wymieniłem na nowe świece żarowe, sprawdziłem ciśnienie sprężania które wynosi 34 bary {zasługa pewnie ceramizera}, założyłem nowy pasek rozrządu, pompa wtryskowa sprawdzona w serwisie bosha {bez wyjmowania jej}, jednak nic to nie pomogło.
Objawy ustępują po rozgrzaniu silnika.
Może ktoś ma pomysł, gdzie leży problem?

phantom-kk 02-10-2010 14:58

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Serwis Boscha sprawdzał samą pompę? Kąt wtrysku też? Było już kilka wątków o tym, mój też dymi, ale póki komuś nie uda się tego rozwikłać (bo chyba się jeszcze nie udało) nie zamierzam nic trącać.

Focusik2002 02-10-2010 15:41

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
A olej i filtr oleju kiedy wymieniałeś?? , a przypadkiem też paliwo Ci się nie dostaje do oleju albo jakieś kijowe paliwo nalałeś??

Daro19823 02-10-2010 20:34

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
ja mialem inny problem z foczka otóz tez dymiła . Była rozbita stała z 5 miesiecy Jak ja odpaliłem dymiła przez jakies 5 tys km . Przepalałem ja dobrze . Wbijałem jedynke i do 4 tys obrotów siwy dym z tyłu . Tak pare razy i teraz jest super ani dymku nie pusci

kkris64 03-10-2010 10:30

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Olej i filtr oleju wymieniany regularnie. Silnik w ogóle nie bierze oleju ani nie przybywa na stanie. Możliwe że kąt wtrysku się przestawił?
Czy komuś udało się zrobić próbę przelewową wtrysków na tym silniku?, ja próbowałem ale paliwo leci zawsze tylko z jednego przelewu, nigdy z czterech naraz tak jak to jest w przypadku silnika TDCi.

pit76 03-10-2010 17:51

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Cytat:

Napisał kkris64 (Post 1516773)
Czy komuś udało się zrobić próbę przelewową wtrysków na tym silniku?,

jest to nie możliwe,ponieważ TDDI nie ma przelewów a powroty i to jest wielka różnica między TDCI które we wtryskiwaczu mają zaworki przelewowe
Próbę przelewową można wykonać tylko dla silników z CR

phantom-kk 03-10-2010 23:00

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Jest jakiś sposób na sprawdzenie wtryskiwaczy w tddi czy zostaje wymiana/regeneracja na ślepo i klepanie zdrowasiek żeby to było to?

aprox99 04-10-2010 07:35

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Jeźeli dymi na niebiesko to bierze ci po prostu olej!.Pozdr

kkris64 04-10-2010 18:11

Odp: Focus Mk1 Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Tak jak pisałem wcześniej oleju w ogóle nie bierze.
Pytanie: co oprócz łożysk może być do wymiany w pompie wtryskowej przy przebiegu 170 tk?

pit76 04-10-2010 18:36

Odp: Wtryski po regeneracji, nowe świece, nadal dymi
 
Cytat:

Napisał phantom-kk (Post 1517288)
Jest jakiś sposób na sprawdzenie wtryskiwaczy w tddi czy zostaje wymiana/regeneracja

no jest na maszynie do sprawdzania wtrysków


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.