Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109155)

rajman 06-09-2010 16:53

przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
jak w temacie. czy razem z wymianą świec wymienia się ten przewód.

jeśli tak to jak sie on nazywa i gdzie go ewentualnie dostać ?

padi77 06-09-2010 17:19

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
Nie wiem czy to nie kawał:027: ale są to przewody wysokiego napięcia, zaleca się wymianę co 30 000 a jeśli jest gazownia to nawet co roku na jesień. pozdro.

prezi 06-09-2010 17:34

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
Koledze rajman chodzi chyba o kabel zasilający świece żarowe. Trzeba zwrócić uwagę na jakość izolacji i stan zacisków. Przez ten kabelek w dieslu płynie b.duży prąd więc jego kondycja jest ważna. Miedź z czsem ulega utlenieniu i zasiarczeniu się tworząc na swojej powierzchni nalot (tlenki i siarczki miedzi). Jeżeli sam kabel podczas grzania świec się nie nagrzewa i stan zacisków jest ok to nie wymieniaj. Profilaktycznie zawsze można wymienić ale pamiętać trzeba o odpowiednim przekroju i wytrzmałości izolacji. Ja w swoim jeszcze nie wymieniałem przez przynajmniej 5 lat. Niejestem pierwszym właścicielem. Jeżali chodzi o benzynę to kolega padi77 wszystko opisał.

rajman 06-09-2010 17:38

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
oczywiscie ze chodzilo o td, zreszta w sygnaturce pisze jakie to autko. kolega padi nastepnym razem niech zerknie na dane autora postu.

prezi, ja tez nie jestem pierwszym wlascicielem ale juz sie przymierzam do wymiany swiec przed zima i jestem poprostu ciekaw czy przewod tez wymieniac.

czyli gotowca nie ma, trzeba poprostu dosztukowac na podstawie starego?

padi77 06-09-2010 17:39

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
Sorki, nie zwróciłem uwagi czym kolega pomyka.

prezi 06-09-2010 19:14

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 1503130)
oczywiscie ze chodzilo o td, zreszta w sygnaturce pisze jakie to autko. kolega padi nastepnym razem niech zerknie na dane autora postu.

prezi, ja tez nie jestem pierwszym wlascicielem ale juz sie przymierzam do wymiany swiec przed zima i jestem poprostu ciekaw czy przewod tez wymieniac.

czyli gotowca nie ma, trzeba poprostu dosztukowac na podstawie starego?

Podejrzewam że jak podjedziesz na ASO to wstawią robiony kabel i ze stówkę skasują. W zwykłym warszacie elektrycznym ok 50 PLN-ów wydaSZ. Jak masz pojęcie o elektryce to sam sobie poradzisz. Takich części nie robią. Kupisz w elektrycznym kabel 4 zaciski dwa browary i godzinkę to obskoczysz. Ja profilaktycznie wymienię następnym razem, czyli za 2 lata

rajman 07-09-2010 11:09

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
ze zdolnosciami domoroslego elektryka nie ma problemu :)

odepne ten stary i dokupie identyczny.

dzieki za pomoc.

jendrekmak 07-09-2010 11:52

Odp: przewód doprowadzający prąd do świec - czy się wymienia ?
 
nie wymienia się tego przewodu bez konkretnego powodu. co najwyżej możesz przeczyścić styki i powinno wystarczyć


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.