Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Przerywa na gazie do 4000obr (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109063)

djdeejayf 05-09-2010 14:48

Przerywa na gazie do 4000obr
 
Na początek witam wszystkich użytkowników i władze forum.
W najbliższym czasie kupuję Forda Mondeo MK1 2.0 16V z założoną sekwencją. Jest tylko 1 problem: Samochód na gazie przerywa do 4000 obrotów/min., natomiast na luzie lubi zgasnąć. Sprzedawca mówi, że filtr gazu (przy silniku) był wymieniony ostatnio, lecz nie pomogło. Czy moje przypuszczenia, co do uszkodzonych membran są dobre? Czy wystarczy tylko regulacja gazu? Instalacja jest 3-letnia. Ewentualnie warto się tym bawić, czy lepiej dać sobie spokój i szukać innego forda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

tomiscorpio 05-09-2010 15:44

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
zapytaj sie czy na benie tez przerywa. Mozliwe ze kable , albo cos z isntalka jak tylko na gazie.


Ja ogolnie zwolennikiem gazu nie jestem . Wiec jak widze ogloszenia typu sprzedam super autko z roczna polroczna instalacja , czy tam 2 letnia , to omijam zdaleka. Bo kto wklada od 3-4 tys zl i krotko po tym auto sprzedaje...

djdeejayf 05-09-2010 15:53

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
No masz kolego rację z tą sprzedażą, jednak przycisło mnie do ściany moje auto i muszę coś teraz kupić, byle nie było aż bardzo dużo do roboty z nim i w jako-takiej cenie.

Auto przerywa tylko na gazie.

TomCat 05-09-2010 15:54

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
możliwe że to membrany, zawsze możesz kupić zestaw naprawczy albo wymienić reduktor.
A może to tylko kwestia regulacji gazu. W każdym razie koszty nie są specjalnie wielkie.
Sprawdziłbym też kable i świece, jak wspomina kolega. Fordy z lpg są dość na to wrażliwe.

djdeejayf 05-09-2010 16:07

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
Swiece, przewody i uszczelka pod głowicą po wymianie miesiąc temu. Więc koledzy, zaczynam patrzeć coraz bardziej optymistycznie na tą sprawę, skoro potwierdzacie membrany a nawet tylko samą regulację. We wtorek osobiście go obejrzę z mechanikiem i jak dobrze by poszło, to jestem Wam winien piwo (po jeździe) i dołączę do grona posiadaczy fordów :)

Dziękuję za odpowiedzi.
Ewentualnie jeśli ktoś jeszcze zna inną przyczynę, która może to powodować, proszę pisać.

Szerokości

PS. Przepraszam najmocniej, że zły dział.

TomCat 05-09-2010 16:27

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
wiesz, problemy na gazie może powodować mnóstwo rzeczy, od nieszczelności w układzie po błąd sterownika, świece, które nie podchodzą mimo że są nowe ( sam to przerabiałem, chodzi dobrze tylko na motorcraftach), cewka zapłonowa na którą gaz jest mocno wyczulony itp itd.
Ale myślę że jakiś sensowny gazownik Ci to rozpracuje.

djdeejayf 05-09-2010 16:41

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
Podświadomie słyszę głoś "jedź, obejrzyj i kup, to nie droga wada", więc chyba kupię, jeśli auto nie będzie miało wielu wad poza gazem. A wtedy się zobaczy co z nim. A jeśli już będe wiedział co mu jest, postaram się jak najszybciej napisać przyczynę w tym temacie.

tomiscorpio 05-09-2010 19:30

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
po wymianie uszczelki pod glowica?? czarno....

djdeejayf 05-09-2010 19:38

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
Czemu kolega tak myśli, że czarno?

tomiscorpio 05-09-2010 20:40

Odp: Przerywa na gazie do 4000obr
 
zagotowany juz ten silnik? czy gaz go tak wymeczyl , nie wiem ale to nie jest normalne. No jedynie ze tam juz poltora miliona dobija przebieg to moze jakims pechem wysiadla.

Zmienione kable swiece auto nadal szarpie , wczesniej zmieniana uszczelka pdo glowica i gosc sprzedaje :D kazdy robi jak uwaza
Lecz widac ze nie bardzo moga dojsc co tam jest . Bo gdyby to sie tyczylo jakies pierdolki za kilka zl , to by sam zrobil i jezdzil dalej albo wtedy sprzedawal jako perelka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.