Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108137)

luissss81 24-08-2010 12:36

Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Witam. Posiadam od niedawna Mondeo Mk3 GhiaX (2001) z automatyczną skrzynią biegów. Czy jest możliwość wyboru trybu pracy skrzyni między- ekonomicznym i sportowym? Jeśli tak, to w jaki sposób można je ustawiać? . Dziękuje

jendrekmak 24-08-2010 15:31

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
jak znam tą skrzynię to twoja noga jest takim przełącznikiem. czy masz odejście na bok z + i - ("sekwencyjna" zmiana)? automatów były 2 albo 3 rodzaje

luissss81 24-08-2010 15:40

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1495901)
jak znam tą skrzynię to twoja noga jest takim przełącznikiem. czy masz odejście na bok z + i - ("sekwencyjna" zmiana)?

Witam.
Na kierownicy mam + i - nie wiem czy o to Ci chodzi. A moja skrzynia jest 4 biegowa.

jendrekmak 24-08-2010 16:43

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
pytałem o odejście na bok przy lewarku biegów. jeśli masz jedną "szparę" od góry do dołu to pewnie masz najprostszą skrzynię P-N-D-2-1.

luissss81 24-08-2010 18:47

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1495938)
pytałem o odejście na bok przy lewarku biegów. jeśli masz jedną "szparę" od góry do dołu to pewnie masz najprostszą skrzynię P-N-D-2-1.

Tak, jest tylko to. Czyli nic się nie da zrobić bo po prostu nie ma tej opcji tak?

Sebastian_R 25-08-2010 17:15

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
IMO jeżeli masz na kierownicy +/- masz je też na lewarku - to jest tylko tryb "manualny" zmiany biegów. Tryb sportowy-ekonomiczny uruchamiany jest automatycznie zgodnie z tym jak operujesz gazem. Jak depczesz delikatnie bedzie zmienial biegi w okolicach 2 000 obrotów jak będziesz cisnął to nawet w okolicy 4. Zakładam że masz skrzynię typu tiptronic (bo piszesz o +/- przy kierownicy) jednak wydaje mi się, że jest w mk3 tylko 5 biegowa.
Tryb mega, ultra ekonomiczny możesz też uruchomić sam - manualnie zmieniając biegi ;)

pozdrawiam
Sebastian

maestro06 25-08-2010 17:35

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Cytat:

Napisał Sebastian_R (Post 1496540)
Zakładam że masz skrzynię typu tiptronic (bo piszesz o +/- przy kierownicy) jednak wydaje mi się, że jest w mk3 tylko 5 biegowa.
Tryb mega, ultra ekonomiczny możesz też uruchomić sam - manualnie zmieniając biegi ;)

nie ten rocznik, nie ta skrzynia... ten +/- u kolegi to zapewne tempomat

Pepik1 25-08-2010 17:55

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Cytat:

Napisał Sebastian_R (Post 1496540)
jednak wydaje mi się, że jest w mk3 tylko 5 biegowa.

W Mk 3 są też automaty 4 biegowe - zresztą z tego co pisze, taką skrzynię ma luissss81

robsonxd73 26-08-2010 16:57

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
ja również mam automat 2.0 pb zmiana z 4 stopniowej skrzyni biegów na 3 następuje po wcisnięciu przycisku pod lewarkiem do zmiany przełożen i to jes ten niby tryb sportowy wtedy zniana biegu następuje przy wyższych obrotach

jendrekmak 26-08-2010 19:40

Odp: Tryb sportowy i ekonomiczny- w jaki sposób można je ustawiać? .
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1496549)
nie ten rocznik, nie ta skrzynia...

ostatnio się bawiłem tdci 2002 r. i było odejście w bok przy lewarku z + i -


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.