Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Złote myśli mechaników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107862)

Szym0n 20-08-2010 07:39

Złote myśli mechaników
 
Witam
Chcę podjąc próbuję likwidacji luzów zaworowych i to co słyszę od mechaników przyprawia mnie o zawórt głowy, dlatego postanowiłem założyć posta o ZŁOTYCH MYSLACH MECHANIKÓW.

Na pewno nie raz Wam się zdazyło że powiedzieli coś co skomentowaliście jedynie małym usmieszkiem albo wybuchem gniewu.

Piszcie proszę!!!

Na poczatek:

1)"Wg zaleceń technicznych pewne elementy wymienia się kompletami bo skoro zepsuły sie np 2 popychacze z 16 to prosze mi wierzyć za chwilę pójda kolejne 2 i znowu zapłąci Pan 400 zł za usługę- dlatego wymieniam od razu 16"

2)"Nie pogonie Pana, ale skoro twierdze że trzeba wymienić wszystkie 16 to wiem co mówię a Pan powinien zdawać sobie sprawę że wszystkie szklanki pracowały razemi są zużyte w tym samym stopniu, z tym że odezwały się na razie tylko 2-4, więc za chwilę odezwą się kolejne."

Mój faworyt-dotyczy służbowej Pandy zasilanej LPG (rozmawia ze mną przez telefon)

"Panie tam z tym gazem to masakra jest, tam chyba nikt od nowości nie zaglądał, prawie wszystko do wymiany -nawet świece ktoś skracał choć nie wiem po co"

I jeszcze jedno podsłyszana rozmowa mechanika z klientem
"Tam rozrząd miał Pan przestawiony tak że tłoki waliły po główkach świec- na szczęście nic się nie stało ale ile roboty. Sam Pan rozumie naprawa nie była tania"

M.A.G. 20-08-2010 09:07

Odp: Złote myśli mechaników
 
Mogę dodać też jeden kwiatuszek...

Przy pytaniu o sprawdzenie luzu zaworów w Foce:
- a po co :?:, przecież tam jest regulacja hydrauliczna, czyli jak są luzy to wyrównuje je ciśnienie oleju...

t_skiba 22-08-2010 13:03

Odp: Złote myśli mechaników
 
ja mam jeszcze jeden. W galaxy ojca przekrecila sie panewka na wale i mechanik ktory to robil powiedzial przy odbieraniu auta po remoncie:
"nie wiem ile to pojezdzi bo nie wiem co sie dzialo z tym silnikiem wczesniej..."

Marek 22-08-2010 13:14

Odp: Złote myśli mechaników
 
Aso Wrocław---mruga kontrolka poduchy 4-razy.Pan elektryk z Aso-----gdzieś jest uszkodzona instalacja poduszek.Około 5 godzin szukania=500zł za usunięcie usterki.:D

szukajka i pięć minut roboty i nie mruga.nie wiem co on chciał przez 5 godzin robić:)

Emis 22-08-2010 13:21

Odp: Złote myśli mechaników
 
60 min-odpalenie kompa
kolejne 60-znalezienie "szukajki" na forum
2 godz,szukania,
pól godziny przetworzenia tego co przeczytał
pól godziny rzeczywistej pracy:)


i zdziwienie że serwis tyle kosztuje;)

Marek 22-08-2010 14:13

Odp: Złote myśli mechaników
 
Bmw e30-wymiana tylnich tulei w belce.mechanik po rozkręceniu wszystkiego by wymienić tuleje stwierdza:,,sorry ale ja Ci tego nie zrobię,za dwie godziny wyjeżdżam"

poskręcał co odkręcił i od tamtej pory się nie widzieliśmy:)

PaBlLoO90 26-08-2010 09:49

Odp: Złote myśli mechaników
 
W zime zamarzł mi klekocik. Po nieudanej próbie rozruchu , znajomy " pseudo mechanik " stwierdził że to katalizator , może ironicznie bym się nie zaśmiał , gdyby ten somochód faktycznie go posiadał :) :) :)
Po nocy w cieplutkim garażu odpalił od kopa.
Po małej kompromitacji , powiedział że zna się na cyt." Komputerach " a nie starych g...ach.

Kiedy indziej twierdził że po pomalowaniu felg pędzlem , nie da się ich wyważyć.

Szym0n 26-08-2010 10:26

Odp: Złote myśli mechaników
 
Cytat:

Napisał pablloo90 (Post 1496984)

kiedy indziej twierdził że po pomalowaniu felg pędzlem , nie da się ich wyważyć.


dobre !!

Maverick375 26-08-2010 21:03

Odp: Złote myśli mechaników
 
Pozdrowienia dla wszystkich takich mechaników. Świadomość tego że są tacy przeraża bo nigdy nie wiadomo czy nie dotknie się naszego auta, nawet przypadkiem. Cytowane złote myśli są śmieszne i przerażające....

PaBlLoO90 26-08-2010 22:28

Odp: Złote myśli mechaników
 
Cytat:

Napisał Maverick375 (Post 1497357)
Pozdrowienia dla wszystkich takich mechaników. Świadomość tego że są tacy przeraża bo nigdy nie wiadomo czy nie dotknie się naszego auta, nawet przypadkiem. Cytowane złote myśli są śmieszne i przerażające....

Dokładnie , kiedy słyszymy o różnych sytuacjach które dotykają kolegów lub rodzine , to pękamy ze śmiechu. W momęcie gdy dotyczy to nas samych , wówczas często żarty się kończą :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.