Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106807)

pokakulka 05-08-2010 07:55

Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Witam. Przeszukałem forum ale nie znalazłem niczego podobnego. Przy ruszaniu z miejsca na skręconych kołach (nawet bardzo lekki skręt - na kierownicy dosłownie 1-2 cm) z okolic prawego koła albo gdzieś nawet bardziej ze środka dochodzi nieregularne głuche pukanie. Obojętnie czy skręt robię ruszając do przodu czy do tyłu. Podejrzewałem przeguby i zrobiłem test tzn. maksymalny skręt w prawo potem w lewo i szybsze ruszenie ale wtedy nic nie słychać.Żadnego terkotania. Na postoju przy kręceniu kierownicą też tego nie słychać czyli wnioskuję, że dopiero w momencie kiedy na skręcone koła zostaje przeniesiony napęd coś tam zaczyna się dziać. Dodam, że objaw szczególnie występuje podczas bardzo powolnego ruszania. Ruszam i takie puk...puk...puk, puk...puk - nawet mam takie wrażenie jakby coś przekakiwało, jakby uderzenia gumowym młotkiem. Dzięki za wszelkie pomysły.

RafałB 05-08-2010 08:11

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Sprawdź dokręcenie kół i śruby centralnej osi przedniej (środek koła) jak nie to,to przegub raczej.

devaluator 05-08-2010 08:14

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
u mnie tak waliło jak miałem uszkodzone łożysko i zużytą gumę w kielichu amortyzatora. Guma Lemforder 65zł, łożysko INA 22zł.

pokakulka 05-08-2010 17:55

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Nie wiem już sam Panowie. Wydaje mi się, że gdyby to było łożysko + guma amortyzatora to nawet na postoju podczas kręcenia byłoby słychać a tak dopiero podczas delikatnego ruszania z miejsca. A może przegub wewnętrzny ale on się chyba inaczej objawia.

pokakulka 06-08-2010 11:50

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Aha...i jeszcze jedno. Zapomniałem napisać, że jak przyhamuję z małej prędkości (np. auto się toczy ok. 5 km/h) to właśnie w okolicach amortyzatora słychać takie głuche puknięcie.

devaluator 08-08-2010 09:56

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
sam sobie odpowiedziałeś... jedź na szarpaki.

Goliaty2 08-08-2010 10:15

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Dokładnie, przy zawieszeniu i ukł. kierowniczym jest tyle elementów które mogą wydawać takie odgłosy, że to czysta zgadywanka. Ja też miałem takie coś niedawno, bardzo podobne do opisywanych. Tylko u mnie była wymiana sprzęgła i za słabo dokręcona ława, przy gwałtowniejszym ruszaniu i hamowaniu były słyszalne głuche uderzenia z okolic kół. Po mocniejszym dokręceniu wszystko ucichło.

horn9 11-02-2014 11:16

"brzdęk" przy skręcaniu kół
 
Witam, dzisiaj wsiadam rano do auta i próbując wyjechać z parkingu, skręcam maksymalnie koła i "brzdęk" w prawym przednim kole. Coś jakby naprężała się spręzyna i nagle została zwolniona. Odkręcam koła w drugą i "brzdęk". Są to jednorazowe "brzdęki" przy skręcaniu kół w jedną i drugą stronę.
W czym może być problem? Szczerze mówiąc boję się wyjechać do mechanika :/ Przy delikatnym skręcaniu problem nie występuje - może jakoś się jutro rano dokulam do jakiegoś fachowca.
Pozdrawiam
Edit: dodamy tylko, że "nic nie puka, nic nie stuka jak jadę". Dzieje się to przy dość konkretnym skręcaniu kół, wiadomo że jadąc nikt normalnie skręca maksymalnie kół. Efekty występuje przy parkowaniu bądź kręceniu kołami stojąc w miejscu.

bartixr 11-02-2014 14:42

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 

horn9
poczytaj forum o połosiach, przegubach.. zawieszeniu.. wszystko było omawiane.
A najlepeij pojedzi do dobrego mechanika i do przeglądu zawieszeni przednie i elementy uklady napędowego połączone z kołami.
ewentualnie coś z maglownica.

horn9 12-02-2014 19:12

Odp: Głuche puknięcia przy ruszaniu podczas skrętu
 
Generalnie nie wiem dlaczego mnie przypięto do tego tematu. Okazało się, że winą była pęknięta sprężyna - dopiero na podnośniku można było to zobaczyć. Odzywała się tylko i wyłącznie przy maksymalnym skręcie - przy jeździe nie było w ogóle jej słychać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.