Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wyciek płynu wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106478)

pupek86 31-07-2010 18:53

wyciek płynu wspomagania
 
witam. jakiś czas temu zauważyłem, że zaraz za kołem po stronie pasażera wóz zostawia plamy. dzisiaj doszedłem do tego że jest to płyn od wspomagania. w zbiorniczku było sporo poniżej minimum, dolałem i jakoś śmigam. na kanale obadałem co i jak: mokry jest wahacz i jakiś metalowy pręt z gumową osłoną. wyczytałem, że to wina maglownicy, tylko tak: wspomaganie chodzi dobrze, nic nie zgrzyta. jaka jest szansa że tylko jakiś uszczelniacz poszedł i koszta będą niewielkie? bo władowałem już kupę kasy w wóz i przestaje mnie się to podobać.

Emis 31-07-2010 18:59

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Kolego może tu coś dla siebie znajdziesz,"szukajka" czasami się przydaje;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pupek86 31-07-2010 19:36

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
dzieki za linka. przewalilem szukajke ale na ten temat nie trafilem.

Emis 31-07-2010 19:40

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
A to było w szukajce i to na pierwszej stronce jaka mi się otworzyła.
Polecam się na przyszłość w szukaniu w szukajce.
Pozdrawiam ;)

pupek86 31-07-2010 20:11

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
i dodam jeszcze ze caly zbiorniczek plynu jest ufajdany. a co gorsze, kapie nawet jak silnik jest wylaczony :(

Emis 31-07-2010 20:18

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Proponuję dokładnie obejrzeć sam zbiorniczek i węże które z niego wychodzą.

pupek86 31-07-2010 20:34

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
okej, a jakie są objawy uszkodzonej maglownicy? poza wyciekiem oczywiście? opory w kreceniu fajera, czy jakies inne? bo poza wyciekiem jest git, wspomaganie chodzi elegancko, nawet na postoju zero oporow, piskow itp:) i dodam jeszcze ze 3 miesiace temu byla wymieniana pompa wspomagania (uzywka ze szrotu). czy jak pompa cieknie to wyciek jest mozliwy przy kole po stronie pasazera?

CARAMBA940 31-07-2010 21:42

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
najlepiej zrobisz jak umyjesz zbiorniczek wraz z przewodami i później patrzyć gdzie podcieka wiadomo płyn do góry nie poleci więc najwyżej położone miejsce które będzie mokre to tam przecieku szukaj

Emmm 31-07-2010 22:15

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Cytat:

Napisał pupek86 (Post 1483723)
jakiś metalowy pręt z gumową osłoną

Kolego, wpełzaj pod auto i ściśnij palcami tę gumową osłonę, jeśli wyciekać będzie z niej płyn, to magiel do wymiany i lepiej się pospiesz, bo ani się spostrzeżesz a zarżniesz pompę.
Pozdrawiam

pupek86 31-07-2010 22:19

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
musze przyznac ze mnie nie pocieszacie :( ale mam nadzieje ze to jakis wezyk idacy do magla albo jakas drobna uszczelka w maglu. mam nadzieje, bo ona umiera ostatnia. jutro jak bede mial czas to na kanale zbadam ta gume. ale i tak w poniedzialek jade do mechanika. btw, przy uszkodzonym maglu plyn leje sie litrami czy poprostu spokojnie kapie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.