Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Sprzedaż auta - kilka pytań (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106243)

d4nny 28-07-2010 13:53

Sprzedaż auta - kilka pytań
 
Witam,

czy jesli wlasciwielem auta jest moj ojciec a ja jestem wspolwlascicielem to na umowie kupna sprzedazy musze podac jako sprzedajacego swego ojca i siebie czy wystarczy jak podam tylko ojca ?

czy jesli podczas zakupu auta na umowie zostalo wpisane 1200zl a teraz zostanie wpisane 900zl to US doczepi sie do tego ?

M.A.G. 28-07-2010 16:10

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
Jeżeli jest współwłaściciel to na każdej umowie muszą być podpisy właściciela i współwłaściciela.

Co do ceny to ustala przecież sprzedawca więc US nie ma nic do tego, zresztą jeżeli chodzi o jakieś opłaty to i tak będą naliczone wg. ich katalogów a nie wg. ceny kupna/sprzedaży.

Pozdrawiam.

d4nny 28-07-2010 21:50

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 1482186)
Jeżeli jest współwłaściciel to na każdej umowie muszą być podpisy właściciela i współwłaściciela.

Co do ceny to ustala przecież sprzedawca więc US nie ma nic do tego, zresztą jeżeli chodzi o jakieś opłaty to i tak będą naliczone wg. ich katalogów a nie wg. ceny kupna/sprzedaży.

Pozdrawiam.

tylko ze chodzi o to ze kwota ponizej 1 tys jest wolna od podatku i kupujacv auto za powiedzmy 900zl nie tzreba rozliczyc sie z US - jesli dobrze jestem zorientowany to tak jest, kupujacy nie bedzie musial oplacac US a ja tym samym troszke drozej bede mogl sprzedac auto mowic kupujacemu, ze nie bedzie nic winien US

TOMAS 29-07-2010 01:35

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
D4nny możesz wpisać na umowie i 500zł ale tak jak pisał M.A.G pani z okienka w urzędzie skarbowym otworzy sobie słynną książeczkę z cennikami aut i policzy wartość podatku na podstawie swoich tabelek. Wiem bo jeszcze jakieś 1,5 roku temu to przerabiałem. Kupiłem auto faktycznie za 900zł a zapłaciłem podatek od magicznej książeczki gdzie wartość auta była 1400zł

d4nny 29-07-2010 18:18

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
pewnie macie racje... aktualnie nie wyprowadzi się US w pole, kiedyś chyba nie płaciło się dla US za auto ktore na umowie było warte poniżej 1 tys. zł

na razie na umowach nie wpisuje kwoty ale ta powinna byc mniejsza lub tez identyczna do tej za ktora sie kupilo auto, poniewaz w przeciwnym wypadku zaplaci sie podatek od wzbogacenia sie, czy to prawda ?

moze wiecie jak napisac wyrzeczenie sie OC przez kupujacego ? OC w PZU, chodzi o to zebym odzyskal potem pieniadze od ubezpieczyciela za niewykorzystany okres ubezpieczenia, pisal ktos z Was cos takiego ? o co dokladnie w tym chodzi ?

M.A.G. 30-07-2010 02:46

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
Kolego musisz napisać coś takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja jeszcze dodatkowo pisałem powód wypowiedzenia i przefaxowałem do TU dokumenty sprzedaży auta.

d4nny 30-07-2010 11:16

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
ale to ma rozumiem wypelnic kupujacy

dostalem od PZU pismo, pisalo tam m.in: "W odniesieniu do umowy OC posiadaczy pojazdow mechanicznych niezbedne jest dostarczenie do PZU SA oswiadczenia nabywcy pojazdu o wypowiedzeniu tej umowy (wypowiedzenie musi byc skuteczne)"

zatem to moze chodzi o taki dokument [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AdamGaL 30-07-2010 13:06

Odp: Sprzedaż auta - kilka pytań
 
a zapomniałem ci powiedziec jeszcze że przy sprzedazy dla pewności nabywca auta niech przy tobie podpisze oswiadczenie wypowiedzenia OC - masz wtedy 100% pewnosci co do zwrotu niewykorzystanej skladki :) pozdrooo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.