Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Klimatyzacja nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105770)

Maciek285 22-07-2010 14:48

Klimatyzacja nie działa
 
Witam. Mam problem z klimatyzacją w moim samochodzie, po włączeniu klimatyzacji nie czuć zimnego powietrza, leci zwykłe z zewnątrz, czasami jest delikatnie chłodniejsze. Po włączeniu klimatyzacji słychać i widać że obroty wzrastają więc myślę że pompa działa, klimatyzacja była wczoraj nabita.Proszę o waszą pomoc bo nie wiem co mam robić.
Pozdrawiam.

prezi 22-07-2010 15:00

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Kolega kameleon zapodał w innym poscie link na test klimy wykonaj według schematu i daj znać co wyszło.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maciek285 22-07-2010 15:11

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Link nie działa, jak możesz to prześlij go jeszcze raz.

prezi 22-07-2010 15:18

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maciek285 22-07-2010 15:20

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Zapomniałem dodać że mam ręczną klimatyzację.

prezi 22-07-2010 15:29

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Nie wiem czy czujniki klimy sa takie same ale czesto też lubi padać.
Ale jak czasami dmucha zimno to moze być to:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

pintonek 22-07-2010 16:47

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Cytat:

Napisał Maciek285 (Post 1478861)
Witam. Mam problem z klimatyzacją w moim samochodzie, po włączeniu klimatyzacji nie czuć zimnego powietrza, leci zwykłe z zewnątrz, czasami jest delikatnie chłodniejsze. Po włączeniu klimatyzacji słychać i widać że obroty wzrastają więc myślę że pompa działa, klimatyzacja była wczoraj nabita.Proszę o waszą pomoc bo nie wiem co mam robić.
Pozdrawiam.

Witam! Moja rada na początek to sprawdzic czy zalacza sie sprężarka,jest usytuowana najnizej na pasku.Przy wylaczonej klimie sprzegiełko (srodkowy element, nie mylić z kołem pasowym) stoi, a przy właczonej kręci sie razem z kołem pasowym. Musi jednak zostac spełnionych kilka warunków aby sprężarka działała:
- ciśnienie w układzie - jezeli jest komputer musi o tym wiedzieć, a to rola czujnika ciśnienia
- napięcie na sprężarce - jeżeli w/w jest spełnione to powinno być podawane na cewkę sprężarki - jezeli prad jest a nie działa to raczej wadliwa cewka
- jezei prad nie jest podawany na sprężarkę mimo spełnionych w/w warunków to mamy juz kilka wariantów (bezpieczniki, przekazniki, czujniki, sterowanie.....itd)
Może byc tez tak ze sprężarka nie ma wydajności, wtedy regeneracja lub nówka (oj boli :))
A może czynnik zdążył juz ulecieć w atmosfere... i wtedy rowniez bedzie podobny objaw.
Może też być ze układ sie (no cóż) ale zapchał.... wtedy rowniez bedzie lipa.
Pozdro

Maciek285 22-07-2010 18:43

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
A gdzie mogę znaleźć czujnik ciśnienia i cewkę sprężarki ?

Maciek285 23-07-2010 14:25

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Klimatyzacja naprawiona, na cewce nie było prądu, a sprężarka była mocno zabrudzona.
Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam.

tomeu 30-04-2011 12:21

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Witam odświeżę temat, aby nowego postu nie tworzyć.

Mam ten sam problem co kolega, klimatyzacja z cyfrowym wyświetlaczem. Selft test pokazuje dwie ósemki "88". Gdy włączam A/C nic się nie dzieję, nic się nie załącza, leci cały czas ciepłe powietrze. Na kablu do cewki jest napięcie, ale sprężarka się nie uruchamia.

Gdzie mogę znaleźć czujnik ciśnienia, cewkę sprężarki i jak to wygląda, zwłaszcza cewka oraz gdzie są bezpieczniki odpowiadające za wszystko od klimatyzacji :?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.