Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Pytanie o ozonowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104982)

michal22 12-07-2010 10:51

Pytanie o ozonowanie
 
Ale sie zrymował tytuł :)
Ale wracając do tematu: Czy ktoś z kolegów wykonywał ozonowanie autka ? Mam u siebie taki "specyficzny" zapach i pomyślałem o ozonowaniu wnętrza. "Szpec" powiedział że 50 zł za pół godziny, ale zaleca 2 * 30 min = 90 zł - promocja :) ( słusznie ? ).
Proszę o opinie czy u Was ozonowanie coś zmieniło i czy taka cena jest standardem.
Pozdrawiam
ML

tomiscorpio 12-07-2010 11:13

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
google i allegro nie gryza

Przykładowe ceny usług cena brutto
samochód osobowy (odgrzybianie klimatyzacji) 80,00
samochód dostawczy i ciężarowy (kabina) 130,00
przestrzeń ładunkowa sam. dostawczych i ciężarowych 150,00 - 500,00
ozonowanie pomieszczeń do 30 m² 240,00
ozonowanie pomieszczeń do 50 m² 350,00
ozonowanie pomieszczeń do 80 m² 400,00
ozonowanie pomieszczeń powyżej 80 m² do uzgodnienia
godzina pracy ozonatora 120,00

Miki_81 12-07-2010 15:10

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
popatrz tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i zapraszam gwarantuję że 1 sesja w zupełności wystarczy i nie wiem z kąd się biorą oferty na 2 sesje w cenie dla aut ciężarowych :) gdzie czas odpowiednio trzeba wydłużyć.

No i najważniejsze by sprawdzić jaki kto ma sprzęt - nie daj się naciąć na usługę chińskimi produkcjami
Pozdrawiam
Michał

Marek 12-07-2010 15:16

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
ostatnio czytałem temat o ozonowaniu na forum.czasami jedna sesja ozonowania nie pomaga i trzeba drugą robić.robiłem rok temu w swoim mondku i szpec mówił,że żadne preparaty nie zrobią tego co ozonowanie.Aso daje preparat i też nikt nie narzeka.chyba jeden i drugi sposób dobry o ile dobrze wykonany

Miki_81 12-07-2010 20:01

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
w ASO używamy spey firmy .... ach nie będę zdradzał :) ale i tak powiem że obie metody jak napisał mój poprzednik są dobre :)

Jednak dla osób ze skłonnością do alergii i podrażnień górnych dróg oddechowych zdecydowanie korzystniej wypada ozonowanie z racji tego że ok 30 min po zabiegu można cieszyć się czystym wnętrzem auta a ostry zapach środka chemicznego nie utrzymuje się przez parę dni jak to jest w przypadku używania pianek :)

Najważniejsze jest to by każdy dobrał metodę z której będzie zadowolony :)

Fordziak 18-07-2010 08:56

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
A co myślicie o czymś takim [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rafaelb 18-07-2010 10:28

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
Cytat:

Napisał Fordziak (Post 1476127)
A co myślicie o czymś takim [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wydajność ozonu ok 200 mg/h więc nie wiem czy nie za mała. Swoją drogą ciekawy jestem jaka jest skuteczna do ozonowania wydajność w mg/h

Fordziak 18-07-2010 12:22

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
Pytam ponieważ mam w domu dwa auta z klimą, sąsiad też więc rachunek jest prosty 4 auta x 70 zł bo tyle kosztuje ozonowanie koło mnie to po roku prawie się zwróci.

Miki_81 19-07-2010 20:49

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
Cytat:

Napisał Fordziak (Post 1476127)
A co myślicie o czymś takim [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety do dezynfekcji się nie nadaje - możesz tym odświeżyć wnętrze ale i to bez rewelacji.

tak dla przykładu moje pierwsze profesjonalne urządzenie miało wydajność 6,5g/h więc by wyrażać się w tych samych jednostkach 6500 mg/h. Teraz posiadam urządzenie o wydajności 8500 mg/h - więc moi drodzy możecie sami zdecydować czy warto :?.

Lepiej użyć spraju wuth'a (puszka na 2 samochody) niż ściemniać tanim produktem z Chin o nie potwierdzonej wydajności. A pokazane 200-350 mg/h jest tylko na naklejce.

polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
Miki_81

Saberity 18-06-2014 07:31

Odp: Pytanie o ozonowanie
 
Hmmm, a czy ktoś słyszał o firmie ozonującej Airozone? Bo planuję do nich jechać i ozonować auto (rozlane mleko), chciałbym wcześniej się dowiedzieć o opiniach odnośnie nich.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.