Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] stukot w kolumnie kierowniczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104171)

PIOTR_1 01-07-2010 19:47

stukot w kolumnie kierowniczej
 
Jadac po nierownosciach np. po studzienkach slysze stukot,pukanie w ukladzie kierowniczym.Na szapaczach jest ok.Na moj sluch to pukanie dochodzi z magielnicy.Czy moze ktos pomoc i podpowiedziec jak to sprawdzic?

t_skiba 01-07-2010 20:32

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
Mialem podobnie i byl to luz na drazku kierowniczym. ale mi to wyszlo na trzepakach. chodzi o drazek a nie koncowke. moze u Ciebie to samo bedzie.

PIOTR_1 01-07-2010 20:42

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
mialem wyjete koncowki drazka i szarpalem za nie i nic nie znalazlem.krecac kierownica gwaltownie w lewo i prawo slychac pukanie w maglownicy

Piotr K 01-07-2010 21:58

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
Po pewnym przebiegu pojawia się taki dźwięk. Słychać go dobrze przy gwałtownych ruchach kierownicą. W moim też to słychać. Mimo , że nie mam luzów.
Najprawdopodobniej przyczyną jest eksploatacyjne zużycie przekładni kierowniczej ....

t_skiba 02-07-2010 15:16

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
PIOTR 1 nie chodzilo mi o koncowki drazkow tylko o ich wewnetrzna strone. blizej maglownicy. mozna sprawdzic to jak ktos bedzie ruszal kierownica a Ty pod autem dotkniesz tych miejsc reka. Wlasnie to powodowalo u mnie stuki a luzow na przekladni nie bylo. Pomogla wymiana drazkow kierowniczych( nie samych koncowek)

slawq 02-07-2010 19:13

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
Bedzie stukać na zgaszonym aucie ze wspomaganiem, zapal i wtedy posprawdzaj.

PIOTR_1 02-07-2010 19:49

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
ja specjalnie wyciagnolem koncowke aby tez sprawdzic drazek kierowniczy i nie wyczulem luzu.skrecajac kierownica od razu kola reaguja na wykonany ruch a luz miedzy slimakiem a listwa chyba tez mozna regulowac jakas sruba(nakretka).moze w srodku pekla jakas sprezyna i szukam podpowiedzi bo jeszcze nie rozbieralem magielnicy.nie znam szczegulowej budowy ( brakuje mi szczegulowego rysunku ).moze mi ktos podesle bo mam nadzieje ze to jest maly drobiazg i sam naprawie

PIOTR_1 02-07-2010 20:25

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
wlasnie slychac na uruchomionym silniku,przeciez pisalem ze jadac po nierownosciach np. studzienkach w miescie kturych nie brakuje.dziura i slychac stuk,dziura i znowu stuk.kiedys to bylo zadko a teraz to ciagle slychac stuk stuk .....

slawq 02-07-2010 23:18

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
To zanim zabierzesz się za maglownicę wyklucz wszystko inne, ja jestem po wymianie w Bodo w Radwanicach- u mnie poszło gładko, ale jak się pozrywają śruby w starszych rocznikach to trzeba ciąć belkę, chociaż nie wiem jak to u Ciebie w MK3, w MK1 maglownica schowana w sanki-wózek. Może masz na wierzchu. Sprawdź jeszcze gumy na stabilizatorze, łączniki stabilizatora, gumy na wahaczu - czasami ciężko zlokalizować źródło stuków.

PIOTR_1 04-07-2010 14:42

Odp: stukot w kolumnie kierowniczej
 
moze ktos ma rysunek pokazujacy budowe malownicy lub wie ktura srubka reguluje sie luz na listwie.nie chcialbym cos popsuc lub bezpotrzeby cos rozregulowac a znajomosc budowy da mi mozliwosc zastanowic sie czy moze byc cos luznego w srodku.oczywiscie ze wymontowanie magielnicy zostawie na koncu ale juz teraz szukam materialow na ten temat.nie lubie niespodzianek bo codziennie potrzebny jest samochod i naprawy wykonuje w weekendy a z dostepem do czesci jest utrudniony.moze ktos opisze jak zachowuje sie samochud przy popsutych stabilizatorach?za odpowiedzi dziekuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.