Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Po dzwonie i naprawie drży kierownica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104094)

warsonex 30-06-2010 18:05

Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
Witam serdecznie, jakiś czas temu miałem stłuczkę z Barierką :) W zasadzie wymiana całego Przodu, wszystko wymieniłem, po tym zrobiłem wyważanie kół lecz jeszcze zapomniałem o Zbieżności. I teraz dzieją mi się dziwne rzeczy otóż, na autostradzie Gdy jadę około 110km/h i więcej bardzo mi drzy kierownica że aż całe ręce mam jak po jakimś masażu :) Czy ktoś wie czy to od tej zbieżności czy też spodziewam się najgorszego a mianowicie wszystkie felgi krzywe albo może coś innego. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Bardzo proszę o pomoc. z Góry pięknie dziękuję. Pozdrawiam.

Jester 30-06-2010 18:17

Odp: Po Dzwonie i Naprawie drży Kierownica
 
Zrób geometrię. Szkoda opon. Te wibracje prawie na pewno powoduje nieprawidłowa zbieżność.

warsonex 30-06-2010 18:38

Odp: Po Dzwonie i Naprawie drży Kierownica
 
Okej, jak tylko będe po wypłacię od razu jade na zbieżność :)

mam nadzieje że to pomoże ;D

jasiuprezes1 01-07-2010 12:00

Odp: Po Dzwonie i Naprawie drży Kierownica
 
skoro to była stłuczka to proponuje sprawdzić półosie ,mogły się lekko skrzywić i dlatego trzęsie.jeśli myślisz że to felgi albo opony to przy wyważaniu kazali by je zmienić ,natomiast geometria obiawia się ściąganiem i ścinaniem kół.

tomiscorpio 01-07-2010 12:32

Odp: Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
jedz sprawdzic zbieznosc , ewentualnie moga sprawdzic reszte geometri .
Bo oprocz zbieznosci nic innego nie idzie ustawiac .

cezarg1410 01-07-2010 12:37

Odp: Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
Nie sądzę że to od zbieżności ale mimo wszystko możesz ustawić. Prawdopodobnie skrzywione felgi niestety. Mam też lekkie drgania kól na felgach letnich powyżej 130 km/h i to od krzywych felg bo na felgach zimowych jest idealna cisza od drgań (geometria robiona w ASO, kola wyważone).

warsonex 01-07-2010 18:45

Odp: Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
no tez wlasnie jak nie pomoze ta geometria i jakieś inne rzeczy w warsztacie moze sprawdzą to zmienie na zimowe i sprawdze czy będzie drgało bo przed wypadkiem na zimowych nie było tak, mimo wszystko dziekuje za informacje, a jeśli to półosie to droga naprawa??

jasiuprezes1 02-07-2010 14:24

Odp: Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
Cytat:

Napisał warsonex (Post 1466997)
no tez wlasnie jak nie pomoze ta geometria i jakieś inne rzeczy w warsztacie moze sprawdzą to zmienie na zimowe i sprawdze czy będzie drgało bo przed wypadkiem na zimowych nie było tak, mimo wszystko dziekuje za informacje, a jeśli to półosie to droga naprawa??

podnies auto wrzuc 2 bieg i na kanale bedziesz widzil co ma bicie,poloski czy felgi albo opona ma jajo z boku.

warsonex 04-07-2010 10:29

Odp: Po dzwonie i naprawie drży kierownica
 
Witam, zrobiłem zamianke o której wcześniej pisałem na zimowe opony i jest Bajka! a wiec Krzywe mam Felgi, coż czeka mnie zakup prostych stalówek :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.