Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] silnik kopci biały dym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103298)

szejk 20-06-2010 17:43

silnik kopci biały dym
 
witam mam pytanko co się dzieje że silnik kopci biały dym przy rozruchu na zimnym silniku nawet latem i towarzyszy przy tym szarpnięcie silnikiem tak jak by zapalał na 2-3 gary jak już jest ciepły to gada normalnie. silnik disel 1.8 tddi 2000r proszę o wiadomości na adres [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z góry dziękuję

czy świst turbiny to chyba nieszczelna uszczelka czy wpłynie to na usterkę turbiny???

niko123 21-06-2010 07:12

Odp: silnik kopci biały dym
 
Wtryski ?

mario591 21-06-2010 08:00

Odp: silnik kopci biały dym
 
Cytat:

Napisał szejk (Post 1460053)
witam mam pytanko co się dzieje że silnik kopci biały dym przy rozruchu na zimnym silniku nawet latem i towarzyszy przy tym szarpnięcie silnikiem tak jak by zapalał na 2-3 gary jak już jest ciepły to gada normalnie. silnik disel 1.8 tddi 2000r proszę o wiadomości na adres [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z góry dziękuję

czy świst turbiny to chyba nieszczelna uszczelka czy wpłynie to na usterkę turbiny???


Po pierwsze biały dym do dobra oznaka, złą jest dym w kolorze czarnym.Na zimnym silniku zawsze będzie ci kopcił puki się nie zagrzeje.
Co do turbiny to słyszałeś kiedyś jej pracę ??? Chyba nie bo byś wiedział, że takie świszczenie to normalna rzecz przy dodawaniu gazu powyżej progu załączenia owej turbiny.
Co do szarpania to radzę sprawdzić wszystkie świece żarowe bo może po zimie ci jakaś padła.

Karkon 21-06-2010 19:36

Odp: silnik kopci biały dym
 
Świece żarowe do wymiany.

dolar83 28-06-2010 17:05

Odp: silnik kopci biały dym
 
hej wlasnie jestem po diagnostyce w Fordzie mialem dokladnie takie same objawy jak kolega szejk. Mam focusa MK2 2.0 TDCI problem u mnie to intercooler (wymiana na nowy) jutro odbieram auto z serwisu wiec dam znac czy cos sie zmienilo.

dolar83 28-06-2010 17:08

Odp: silnik kopci biały dym
 
hej wlasnie jestem po diagnostyce w Fordzie mialem dokladnie takie same objawy jak kolega szejk. Mam focusa MK2 2.0 TDCI problem u mnie to intercooler (wymiana na nowy) jutro odbieram auto z serwisu wiec dam znac czy cos sie zmienilo.

Kamil33 28-06-2010 17:12

Odp: silnik kopci biały dym
 
A spalanie w normie?

dolar83 28-06-2010 18:00

Odp: silnik kopci biały dym
 
wydaje mi sie ze pali wiecej ale nie jestem pewien bo ten problem mialem odkad go kupilem.nastepny tydzien bede go testowal

wojtekjanus 28-06-2010 18:02

Odp: silnik kopci biały dym
 
Cytat:

Napisał mario591 (Post 1460354)
Po pierwsze biały dym do dobra oznaka, złą jest dym w kolorze czarnym.Na zimnym silniku zawsze będzie ci kopcił puki się nie zagrzeje.

Hm...
Biały dym najczęściej mówi o tym, że silnik spala olej. Świadczy to o złym stanie silnika.
Czarny dym świadczy o zbyt dużej dawce wtrysku, źle ustawionym zapłonie (kącie wtrysku) lub o lejących wtryskach.

Z dwojga złego wybrałbym jednak drugi wariant.g:~

Bux 28-06-2010 22:08

Odp: silnik kopci biały dym
 
kolego wojtekjanus chyba coś ci się za przeproszeniem pomyliło: siwy(szary, błękitnawy) dym to olej - silnikowy, czarny olej ale napędowy (patrz wtrysk), a biały (transparentny, szarawy) to para wodna i od czasu do czasu każdy tak ma benz czy gruźlik lub może mieć. Czarny dym też może byc np podczas obciazenai silnika czyliwykożystania max mocy - źle dopiero jak zawsze przy ruszaniu chmura za nami( czarna lub siwobłękitna).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.