Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101920)

felicjan-f1 02-06-2010 22:11

[mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Dorobienie kluczyka scyzoryk z JAGA do Mondeo MK3:

Potrzebne będą:

1.Dwa org.klucze fordowskie z pilotami(lub klucz "matka" bez przycisków i drugi z pilotem)
2.Dorobiony klucz bez IMMOBILISERA-do wykorzystania jedynie część metalowa z naciętym wzorem naszego klucza.
3.Klucz scyzoryk(część z kluczem/grotem składanym + 4-ro przyciskowy pilot),koniecznie europejski 433MHz,USA-315MHz-i te nie działają!!!!:!:
http://images36.fotosik.pl/187/f772260aa11ddb89m.jpg
4.Pilnik,piłka do metalu,szlifierka...tym będziemy obrabiać grot naszego klucza bez IMMO, żeby pasował do scyzoryka
http://images43.fotosik.pl/300/092081fc430f55a6m.jpg

Grot org. siedzi w "scyzoryku" na wcisk zabezpieczony tulejką sprężystą.Trzeba ją wybić, używając np. tępego gwoździa.Końcówkę nowego grota formujemy do kształtu starego z JAGA.Wkładamy na miejsce ,zabezpieczamy i tulejką.

Mamy już fajny scyzoryk, pasuje do naszego zamka i tyle, nie odpala auta ani nie zamyka/otwiera-trzeba zakodować8)

Kodowanie:
1.IMMOBILISER-do stacyjki wkładamy klucz matkę przekrecamy w pozycję zapłon i z powrotem i wyjmujemy drugi org. klucz tak samo,po nich wkładamy scyzoryk i przez analogię z poprzedzający,mi kluczami krecimy w stacyjce,wyjmujemy i czekamy ok 10s.Można odpalać autog:P
2.PILOT-wkładamy klucz matkę do stacyjki i kręcimy 4X w pozycję zapłon,wejście w stan kodowania potwierdzi nam sygnał z GEM
wyjmujemy klucz ze stacji(przyciskamy przycisk na pilocie tego klucza jesli jest,potwierdzenie sygnałem)bierzemy drugi klucz z pilotem i przyciskami i powtarzamy operację-potwierdzenie sygnałem,tak samo postępujemy z naszym scyzorykiem-potwierdzenie przyjęcia pilota sygnałem z GEM.

Teraz możemy się cieszyć z posiadania jako nieliczni scyzoryka w MK3 w pełni działającego.
Czwarty przycisk załącza bez dźwięku swiatła awaryjne-szukanie auta na parkingu/funkcja panic.(przynajmniej u mnie).Nie wiem czy zadziała to tak samo w MK2.

RECONDO 07-06-2010 21:49

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Potwierdzam.... działa znakomicie!

Polarny 13-06-2010 08:00

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
A jednej rzeczy nie rozumiem. Dlatego nie psuje "surówka" od Jaguara?

Jaki jest koszt klucza z Jaga - na Allegro widziałem po 500 zł. Gdzieś taniej do wyrwania?

RECONDO 13-06-2010 10:42

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Szukać trzeba, ja swój kupiłem za 120zł z przesyłką.

Polarny 13-06-2010 19:08

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Jakieś namiary? Czy możesz powiedzieć dlaczego trzeba wymieniać klucz, a nie można dorobić go mając ten Jaguarowy?

felicjan-f1 13-06-2010 22:29

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Cytat:

Napisał Polarny (Post 1455753)
Czy możesz powiedzieć dlaczego trzeba wymieniać klucz, a nie można dorobić go mając ten Jaguarowy?

nie wiem czy dobrze zrozumiałem?:?chcesz naciąć stary klucz jaguar pod wzór swojego???:shock:życzę sukcesów - musisz dorobić nowy klucz lub zniszczyć jeden z org.(nie polecam)-żeby, po zamontowaniu go w "scyzoryku" móc przekręcać całość w swojej stacyjce(:568:uruchamiać auto).

Polarny 14-06-2010 07:22

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Chcę kupić klucz Jaguarowy w formie surówki (czyli nienacinany/niedorabiany). Następnie po prostu dorobić go.

Bo tutaj wygląda to tak, że kupuję klucz Jaguarowy, kupuję sam klucz (bez immo) do Forda, dorabiam i przekładam sam grot do Jaguarowego. I nie wiem dlaczego tak, skoro z tego co widziałem, to grot Jaguarowy wygląda bardzo podobnie. Nie miałem go w ręce, więc nie wiem czy nie wchodzi czy jak. Dlatego pytam.

felicjan-f1 14-06-2010 21:39

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Małoużywany kluczyk kupiłem za ok. 100 zł do tego dorobiłem klucz bez immo za 60 zł i to cała suma:one:.Mogłem kupić nowy klucz Jaga,ale to za duży wydatek.:pomysl:Zabierając się za tą "przeróbkę" nie byłem do końca przekonany czy uda mi się zakodować stary scyzoryk do całkiem innego GEM.Okazało się, że bez problemu.
Dorobienie kluczyka do forda nie różni się niczym od dorabiania kluczyka do jaga bo to taki sam klucz:!!:(rodzaj grota)Teraz być może skusiłbym się na nowy,ale nie było takiego tematu opisywanego na forum i wolałem nie ryzykowac większej gotówki na stracenie.Czekam na przesyłke ze scyzorykiem z MDO mk4/F.F. i powalczymy:619:-wiem że trzeba przekładać immo ale pilota da się zakodowaćg:)A tak w ogóle natchnął mnie do działania ten filmik-> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Polarny 15-06-2010 07:08

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Aaaa, to teraz wszystko rozumiem. Całość chodzi o to, że nie użyłeś nowego klucza, tylko używany, który już został dorobiony do innego auta i wtedy przeróbka nie wchodzi w grę. Natomiast nowy oryginalny klucz Jaguarowy da się bez problemy dorobić i zaprogramować. No i wszystko jasnę. To trzeba szukać teraz nowego klucza od Jaga. Może ktoś ma jakieś tańsze dojście?

Czekam na Twoje zmagania z MkIV - trzymam kciuki.

marcin_jaros2 02-07-2010 18:10

Odp: [mk3]Klucz scyzoryk od Jaguara do MONDEO
 
Jesli jest ktos zainteresowany to polecam mam ich kilka i mozemy sie dogadac


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.