Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwny zgrzyt przy ruszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101700)

ful 31-05-2010 11:20

Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Witam
Zauważyłem dzisiaj (a właściwie usłyszałem) przy ruszaniu dochodzi z okolicy przedniego prawego koła takie dziwne zgrzytanie ,ocieranie jakby stłumione tarcie metalu o gumę.Słychać tylko przy ruszaniu mniej więcej po pierwszym całkowitym obrocie kół.Nie słyszałem tego wcześniej ,być może trwa to już jakiś czas.Łożyska nie huczą .Na razie nie mam czasu żeby podskoczyć do mechanika.
Może macie koledzy jakieś sugestie.Jakiś miesiąc temu wymieniałem końcówki drążków ,łączniki i wtedy sprawdzałem zawieszenie z przodu,kręciłem kołami ,oglądałem półosie ,łożysko podpory też jest OK i wtedy na pewno nic nie zgrzytało.A może to coś ze skrzynią biegów?

DELIKFENT 31-05-2010 13:45

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Obciera przy każdym ruszaniu czy tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu auta. Bo ostatnio zauważyłem u siebie coś podobnego ale tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu potem już nie występuje.

ful 31-05-2010 14:21

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
ten zgrzyt pojawia się praktycznie tylko przy ruszaniu po dłuższym postoju , po ruszaniu np.spod świateł nie ma go.

sylwk 655 31-05-2010 18:09

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Podobny zgrzyt miałam w MKII .Tylko przy pierwszym ruszaniu po dłuższej przerwie,postoju.Przypuszczam że to może być związane z pompą od ABS.
W momencie hamowania gdy zadziała ABS też było słychać zgrzytanie.Koła reagowały poprawnie( nic złego się nie działo poza drażnieniem ucha).

ful 31-05-2010 19:52

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
a czy długo tak jeździłeś z tym zgrzytem?czy to może być objaw padajacej pompy ABS?

DELIKFENT 31-05-2010 21:21

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Nie wiem jak u was ale mnie na pewno nie jest to pompa ABS. Pompę bardziej słychać a tutaj czuć też drżenie.

marctwain 31-05-2010 21:33

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Po nocnym postoju często zgrzytną klocki o tarczę, która szybko łapie korozję. Nie znaczy to, że "trzymają". po prostu czasem tak jest, mojemu też się zdarza. Dlatego odgłos taki jak metal o "coś".:wink:

srd 01-06-2010 05:32

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
U mnie też występuje zgrzyt,trzaskanie przy pierwszym ruszeniu lub jak dlużej postoji.Czasem przy tym zgrzytaniu samochód tak jakby sam zwalniał,dopiero jak wcisne hamulec na chwile ,nawet delikatnie wszystko wraca do normy.
Obawiam sie ze w moim przypadku może to być faktycznie koniec pompy ABS,choć pewności nie mam.

marctwain 01-06-2010 08:12

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
Ja dalej obstawiam team: klocki-zaciski-tarcze. Po co się pompą straszyć.:wink: Ja to słyszę od bardzo dawna, nie zawsze. I abs działa.

DELIKFENT 01-06-2010 10:31

Odp: Dziwny zgrzyt przy ruszaniu
 
To nie może być pompa od ABS nawet jeśli podczas jazdy włączy się pompa ABS to nie ma możliwości aby ona zwolniła auto. A nawet jeśli mówicie że pompa się włącza to z pompą jest wszystko OK. Problem leży po stronie czujnika lub pierścienia bo to on wysyła sygnał to pompy aby się włączyła a nie powinien.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.