Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Co warto wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10134)

Pep 21-01-2006 16:22

Co warto wybrać?
 
Jestem nowym użytkownikiem, więc na początek witam wszystkich serdecznie.

A to mój problem.
Chciałbym zmienić w swojej foce oryginalne radyjko i głośniki z przodu ale kompletnie nie wiem co wybrać.
Przeglądając fora znalazłem wśród nich kilka ciekawych propozycji.
Po pierwsze jak sądzicie powinienem zainstalować z przodu to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,czy to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oba są w podobnym przedziale cenowym ( do 400zł).
które zapewnią głębszy bas i zagrają lepiej pod samym radiem tzn bez wzmacniacza (przynajmniej na razie).

Natomiast drugie pytanko tyczy się radia, a mianowicie co lepiej wybrać, te:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,czy te:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Czy warto kupić takie radio na allegro? To chyba to samo co wsklepie tyle że średnio o 200zł taniej.

I mam jeszcze jedno pytanko.
W związku z tym że zamierzam zamontować głośniki odseparowane to czy ktoć może doradzić w jaki sposób przeprowadzić kabel z drzwi do słupka( tweeter będzie tam właśnie siedział) bo zwrotnicezamontuję na pewno pod tapicerką drzwi( sprawdzałem i wiem że tam jest miejsce). Czy powinienem ewentualnie zamontować jakiś peszel między drzwiami a karoserią???

Z góry dzięks za odpowiedzi.

Bauma 21-01-2006 16:38

jesli mialbym wybierac z tego co podales to sobie kupilbym glosniki JBL i Alpinke. pamietaj pociagnac nowe kable zarowno pod glosniki jak i pod radio. pod radio najlepiej wal prosto z akumulatora. niestey bez wzmacniacza nie wykorzystasz potencjalu tych glosnikow :(

nolewaj 21-01-2006 16:47

Witka.

Niestety nie doradzę zbyt wiele na temat głośników i radia.

Mogę natomiast podpowiedzieć jak ja przeprowadziłem ten kabelek do tweeterów.
Za równo na drzwiach jak i na "karoserii" śa takie czarne okrągłe zaślepki. To w nich zrobiłem delikatnie dziurki i tamtędy przeprowadziłem kable. Wiąże się to jednak z rozebraniem autka z kilku plastików aby zapewnić sobie dostęp do miejsca pracy.

Próbowałem wcześniej przeprowadzić ten kabelek przez peszel który się tam znajduje ale na to nie ma szans. Jest tam na końcu taka dziwna wtyczka.

A tak przy okazji to czy ktoś może opisać jak bardziej fachowo to uczynić i czy może są gdzieś do kupienia takie peszle które można by wsadzić w miejsca tych zaślepek, tak aby do autka nie dostawała się woda???

Pep 23-01-2006 09:10

Tylko tyle?

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej ? :idea:
Może że jakieś za i przeciw odnośnie w/w sprzętu

Bauma 23-01-2006 11:26

radia sa podobnej klasy. jak nie masz duzych wymagan to pewnie glownym czynnikiem bedzie wyglad. jesli chodzi o wysterowanie calego audio to Alpina mimo ze ma troszke slabszy wzmacniacz. ale chyba bedziesz inwestowal w osobne wzmaki a wtedy moc na radiu nie ma znaczenia. funkcje maja podobne roznia sie dla mnie przynajmniej pierdolkami chyba ze chodzi o wysterowanie to lepsza Alpina. napewno duza roznica jest w obsludze ale to juz musisz sie sam pobawic i zobaczyc ktore radio Tobie bardziej odpowiada. tylko zbytnio nie sugeruj sie trudnosciami korekcji itd bo to robisz raz i koniec potem to tylko plytki i zmiany utworow. glosniki to podobna moc ale JBL ma lepsza skutecznosc. tj moja opinia.

adaskom 01-02-2006 18:21

Głośniki które wybrałeś wymagają wzmacniacza. Słyszałem jak grają te JBL pod samym radiem i powiem że tragedia niemiłosierna. Jeżeli nie planujesz dokupienia wzmacniacza to lepiej zainteresuj się czymś o mniejszej mocy. Radia które posiadają moc około 18 watt RMS nie pociągną takich głośników.

nolewaj 02-02-2006 14:46

Wzmacniacz też będzie. Tylko jeszcze nie wiem, czy od razu, czy później.
Zastanawiam się nad JBL CS 50.4 albo JBL CS 60.4
Ten drugi to jakaś nowość i nie wiem co wart.
Pierwszy model niby starszy a moc ma większą (4x67 przy 4 Ohm)
Drugi (4x60 przy 4 Ohm), więc mam mały dylemat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.