Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] fotelik z isofix.... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100913)

duss 20-05-2010 22:05

fotelik z isofix....
 
Helloł.....

szybkie pytanie do forumowiczów z dziećmi:

- jakie mają/polecają foteliki z isofix dla niemowlaka na pierwszy okres 0-15kg,


Miałem już wybrany fotelik dla swojego dzieciaka z bazą isofix - ale s-max ma schowki w podłodze - tam gdzie noga od bazy powinna się MOCNO opierać.....

jakieś propozycje rozw. problemu?

wit007 21-05-2010 08:47

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Ja wziąłem bez Isofixa bo jeżdżę także autami bez. Romer King miałem i polecam. Są też wersje z Isofixem.

Majkel_ 21-05-2010 09:48

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Ja też wziąłem bez isofix, dla niemowlaków są łupinki do 9 kilo tyłem do kierunku jazdy więc moim zdaniem (i nie tylko) bardzo bezpieczne.
Teraz mam kolejny i też bez isofix, dopiero następny planuję z isofix, bo wtedy moim zdaniem ma to największe znaczenie, kiedy fotelik bez isofix jest trzymany pasami do samochodu razem z dzieckiem - wspólne pasy dla dziecka i fotelika i to już nie jest za dobrze bo masa bezwładności jest ogromna. No i nakładają się te schowki w naszych furach, które nie siedzą stabilnie, zwłaszcza w przypadku przeciążeń podczas wypadku może mieć do duże znaczenie dla uślizgu nogi fotelika.

tutaj fajny link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wit007 21-05-2010 09:54

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Aa, taki pierwszy to miałem Maxi Cosi Cabrio. Bo pasował mi do wózka Mutsy ;)

szczytt 21-05-2010 10:05

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Ja mam maxi-cosi z baza isofix i jestem zadowolony.

BTW. Miałem spore problemy ze znalezieniem uchwytów isofix -- sa dobrze zamaskowane (przynajmniej w skorzanych fotelach).

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...

Wojtek 21-05-2010 10:12

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Proszę o poprawienie tytułu postu na zgodny z regulaminem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".

Majkel_ 21-05-2010 10:41

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...[/QUOTE]

Nie wiem gdzie masz zamontowany fotelik, może na środkowym fotelu, jak mam bliźniaki więc odpada :)
Chodzi o to, że schowki, po lewej i prawej stronie są przykryte cienką dyktą z okłądziną, na której opiera sie noga, o ile teraz może wydawać się że trzyma sie dobrze, to przy wypadku przeciążenia są ogromne i wiele użytkowników ma jakieś tam obawy, nie dosyć że cieńka warstwa to jeszcze nieprzytwierdzona na stałe. Jeszcze pare lat temu foteliki w systemie isofix nie miały nogi i nie było tematu. Ogólnie oczywiście takie rozwiązanie jest przynajmniej teoretycznie bezpieczniejsze. Długo czytałem stronę którą podałem wczesniej :)

szczytt 21-05-2010 11:27

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
[QUOTE=Majkel_;1440834
Nie wiem gdzie masz zamontowany fotelik, może na środkowym fotelu, jak mam bliźniaki więc odpada :)
Chodzi o to, że schowki, po lewej i prawej stronie są przykryte cienką dyktą z okłądziną, na której opiera sie noga, o ile teraz może wydawać się że trzyma sie dobrze, to przy wypadku przeciążenia są ogromne i wiele użytkowników ma jakieś tam obawy, nie dosyć że cieńka warstwa to jeszcze nieprzytwierdzona na stałe. Jeszcze pare lat temu foteliki w systemie isofix nie miały nogi i nie było tematu. Ogólnie oczywiście takie rozwiązanie jest przynajmniej teoretycznie bezpieczniejsze. Długo czytałem stronę którą podałem wczesniej :)[/QUOTE]

Ja mam baze na skrajnym. Na srodkowym fotelu przeciez nie ma isofixa w s-maxie.

BTW. Tez mam blizniaki (4 lata), ale siedza na srodkowym i drugim skrajnym (foteliki bez isofix).

Polecam baze, szczegolnie jak sie ma kilkoro malych dzieci. Znakomicie przyspiesza wychodzenie-wchodzenie. Baze mozna kupic za 450 PLN na allegro i odsprzedac za 9 miesiecy w podobnej cenie.

Nie wiedzialem, ze tam sa schowki pod podlaga. Mysle, ze jak by nie bylo tej nogi to tez byloby bezpiecznie.

duss 21-05-2010 13:10

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Cytat:

Napisał szczytt (Post 1440811)
Ja mam maxi-cosi z baza isofix i jestem zadowolony.

BTW. Miałem spore problemy ze znalezieniem uchwytów isofix -- sa dobrze zamaskowane (przynajmniej w skorzanych fotelach).

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze schowkami w podłodze... Noga pewnie opiera sie o podłogę...

Jaką masz base isofix i model fotelika??? - ciekawi mnie to bo myśle własnie o Cabrio Fix + baza Family Fix (bo jak ja raz kupie to mi bedzie pasowac do fotelika jak dzieciak urosnie )

i czy noga od twojej bazy opiera sie o "schowek" w podlodze? i czy jest to bezpieczne..

szczytt 21-05-2010 21:22

Odp: S-max + fotelik z isofix....
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1440899)
Jaką masz base isofix i model fotelika??? - ciekawi mnie to bo myśle własnie o Cabrio Fix + baza Family Fix (bo jak ja raz kupie to mi bedzie pasowac do fotelika jak dzieciak urosnie )

i czy noga od twojej bazy opiera sie o "schowek" w podlodze? i czy jest to bezpieczne..

Mam Cabrio Fix + Easy Fix.

Rzeczywiście noga opiera się o schowek. Nawet nie wiedziałem, że tam jest. Myśle jednak że jest to bezpieczne. W razie wypadku nawet jak noga przebije sklejkę, to bazę zatrzyma siedzenie.

Uważam, że jeżeli chodzi o bazy, to mają one zastosowanie jedynie do 'nosidełek. Foteliki dla starszych dzieci przecież wypina się rzadko.

Po 9 miesiącach mam zamiar sprzedać bazę i kupić fotelik. Prawdopodobnie przypinany pasem - chyba że isofix będzie w podobnej cenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.