Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Który silnik do lpg? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79167)

rustin 22-09-2009 06:47

Który silnik do lpg?
 
Powiedzcie mi który silnik najbardziej nadaje się do zagalowania?najwiecej jest 1.6 ale chyba tylko jest jeden rodzaj tego silnika,prawda?mniej jest 1.8 i 2.0 ale są

dzidek36 22-09-2009 09:01

Odp: Który silnik do lpg?
 
Żaden .Silniki zetec ciężko zgazowac powiedzą Cii to w dobrych szanujących sie zakładach zakładających gaz.Oczywiscie wszystko można zgazować tylko pózniej bardzo dużo z tym kłopotu

serdel77 22-09-2009 12:27

Odp: Który silnik do lpg?
 
Zależy jak to rozumieć że będą kłopoty. Ja mam 2.0 i już ze 30tyś przejechałem na gazie i narazie nic z silnikiem się nie dzieje. Mam złożoną sekwencję beż żadnych dodatkowych lubrykantów (podawanie oleju na zawory, jest to wielka ściema i niepotrzebny koszt) Jedynie co to czyściłem silnik krokowy, ale nie wiadomo czy do tego przyczynił się gaz. Oby tak dalej, ja osobiście jestem zadowolony

tomiscorpio 22-09-2009 13:26

Odp: Który silnik do lpg?
 
dzidek36 , jak jest dobra instalcja , zalozona w odpowiedni sposob i przez odpowiednich ludzi to nie ma problemu.

Tylko wedlug mnie dobra sekwencja i musi no musi robic to ktos kto ma pojecie.

Sephot 22-09-2009 17:58

Odp: Który silnik do lpg?
 
Jakos u siebie nie widzę problemów a te szanujące sie warsztaty to chyba raczej żart ? Jak sie znają to polecą zainstalowanie dodatkowo Lubryfikacji a do tego jeszcze dbanie o wymianę filtrów na czas. Jedynym problemem dla mnie w tej chwili to pilnowanie aby plynu lubryfikacyjnego nie zabrakło ...

Rafall78 22-09-2009 18:28

Odp: Który silnik do lpg?
 
Cytat:

Napisał Sephot (Post 1249933)
Jakos u siebie nie widzę problemów

Ja też :)

kuraś 23-09-2009 09:16

Odp: Który silnik do lpg?
 
Podobno ważne jest żeby nie robić długich tras na gazie-co jakis czas żeby choć chwilke na benzynie popracował (oczywiście pisze o kilkusetkilometrowych wyprawach) można coś zapiec podobno :D

Jester 23-09-2009 09:42

Odp: Który silnik do lpg?
 
Co za bzdury. Na benzynie silnik pracuje co rano. Gaz nie szkodzi silnikom. Problemy wynikają ze źle dobranej instalacji albo ze złej regulacji (najczęściej zbyt uboga mieszanka).

mario15 23-09-2009 09:54

Odp: Który silnik do lpg?
 
Ja też mam 2,0L MK1 gaz już 2 lata i 40 tyś km. Lubryfikator to strata kasy i dodatkowy kłopot z częstszym czyszczeniem krokowca, no i kasa za litr tego cuda 70 zł.Warunek to dobra instalka(sekwencja, plus dobre-szybkie wtryski) i ktoś kto potrafi ją poprawnie zamontować.Auto dobrze zrobione powinno działać na dwóch rodzajach paliw bez problemu (niektóre zakłady wciskaja kit, że ten typ tak ma że nie chce jeździć dobrze na benzynie)Dobrze dobrana i wyregulowana instalacja daje wyraźne odczucie mocy gaz-benzyna, na korzyść benzyny.Prawidłowe serwisowanie w następnej kolejności zwróci się bezawaryjną jazdą.Ja mam spalanie średnio z częściowym zużyciem PB ok 10-11 L na 100km, benzynki palił w takich samych warunkach ok 9L.Wystarczy przeliczyć koszty PB-LPG 40zł/20zł w uproszczeniu.Pozdrawiam zagorzałych przeciwników LPG.:one:


Focus C-MAX TDCI,FF1 2,0L LPG,ASTRA F 1,4L LPG,FIAT CC 0,7 LPG, VW T4 2,5L LPG(w ciągłej eksploatacji przez pracowników),jak na razie najwięcej wydałem na TDCI jeżdżę sam(remonty i obsługa)

jagrall 23-09-2009 10:16

Odp: Który silnik do lpg?
 
ja do gazu bym szukał jak najmocniejszej wersji, czyli 2,0. co za różnica czy ci spali 8 czy 10 litrów?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.